Ani za zvýšený seniorský úplatok 667,30.- € vás voliť nebudem !

13. dôchodok sa zvyšuje o 61 €. Súdruh minister, bude ich z čoho vyplatiť, ak už štát slintá aj po II. pilieri ?

Ani za zvýšený seniorský úplatok 667,30.- € vás voliť nebudem !
Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

Je úplne korektné, ak sa seniori môžu začať radovať z budúceho 13. dôchodku už vo februári. Jar, leto, jeseň ubehnú ako voda a zase tu máme radostné decembrové dni v znamení "balíka" na účte. Súdruh minister E. Tomáš sa pasoval do úlohy posla dobrých správ. Aspoň niečo pozitívne, aspoň kúsok svetla do neistej a hmlistej budúcnosti.

Apropo, budúcnosť.

Keby boli predčasné voľby, už ste si v tomto momente minuli najťažší argument. Pred voľbami nadávať na bývalú vládu možné nebude. Nevládli "oni", tento bordel tu nespôsobili "oni". Argumentácie so zvyšovaním 13. dôchodku by sa mohli veľmi hodiť. Nie všetci verní tušia odkiaľ sa berie suma na zvyšovanie a mnohí z nich netušia nič, ale hlasovať budú do nohy za toho kto im "dá". Hodnotím to teda netakticky predčasne vystreleným silným argumentom pre vlastný prospech, pre politické body.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Bude vôbec 13. dôchodok reálne dostupný, doručiteľný ? On je síce zákonom definovaný, rovnako ako mechanizmus kreovania jeho hodnoty, ale silne sa zmráka. Nie vonku, akoby sa večerné "rosničky" v správach netrafili predpoveďou do nastávajúcej reality. Zmráka sa nad našim rozpočtom. Prihraničná nákupná turistika okreše príjmy z DPH, reálne možný nárast nezamestnanosti prehĺbi aj tak deficitný stav kredibility Sociálnej poisťovne, firmy obídu transakčnú daň ako len budú vedieť a z krajiny utečie každý, kto to ešte neurobil.

Začína sa laškovať s úsporami sporiteľov v druhom dôchodkovom pilieri. Lákavé hotové peniaze, len ich minúť. A to je ten najmenší problém, ale ako ich vrátiť späť, ak nemajú byť "ukradnuté" ? Štát nemá v moci prevádzkovať taký finančný produkt, vytvoriť taký mechanizmus tvorby zisku, ktorý by v skrátenom čase nahradil dlhodobé straty z využitia kapitálu vo vlastný prospech. Inými slovami, peniaze si vezme štát a tie nebudú dlhodobo zarábať sporiteľovi. Potom by mal štát za podstatne kratší čas straty na zisku kompenzovať.

SkryťVypnúť reklamu

Ak zanechá vláda záťaž tohoto druhu na krku nasledujúcim vládam, jedinou možnosťou nápravy je nechať sa odviezť do "Šikmej uličky" autobusom pre zblúdilých kúzelníkov. Nie je však isté, či v predajni kúzelníckych potrieb budú mať k dispozícií tak výkonný model prútika, ktorý by dokázal ozdraviť štátom vybrakovaný druhý dôchodkový pilier.

Vyjadrenie súdruha predsedu vlády, že peniaze "aj tak skončia v USA", je hlúposť a podvod smerom k sporiteľom a ospravedlnením krádeže smerom k alergikom na USA. Že sa finančné trhy zbiehajú práve tam, súdruh inak nekomentuje, načo a pre koho...pre svojich voličov určite zbytočne.

SkryťVypnúť reklamu

Ešte si nestačil všimnúť, že on môže povedať akúkoľvek debilitu, s burzou to nič nespraví, ale stačilo pár Trumpových podpisov a vyhlásení a ceny akcií amerických spoločností stúpli. Našej malej a bezvýznamnej krajine neostáva nič iné, len peniaze na útratu si poctivo zarobiť. Ako ?

"Nebáť sa a nekradnúť", radil T.G.Masaryk.

Tomáš Baťa by tých rád mal veľmi veľa, ale s týmito súdruhmi by sa asi nebavil.

Napríklad :

„Nemôže byť bohatstvo tam, kde sú ľudia zamestnaní vzájomným podvádzaním. Nemajú čas na vybudovanie hodnôt, teda ani na vytvorenie bohatstva.“

To by sme toho po politikoch chceli...nekradnúť...nepodvádzať...ochoreli by bez toho...

SkryťVypnúť reklamu

Na záver ešte musím dodať, že so mnou nepočítajte, ja vás voliť nebudem ani omylom. Zato zvýšenie dôchodku vítam, budem môcť niekoho, kto je na pomoc odkázaný, podporiť pár eurami. To je dobrá správa, či nie ?

Zdroj: https://citaty-slavnych.sk/citaty/36431-tomas-bata-nemoze-byt-bohatstvo-tam-kde-su-ludia-zamestnani/

https://www.topky.sk/cl/1005133/2972005/AKTUALNE-Velke-novinky-pre-seniorov--Pozname-NOVU-SUMU-13--dochodku--Dochodcovia-si-poriadne-prilepsia

Ján Šeďo

Ján Šeďo

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  514
  •  | 
  • Páči sa:  53 377x

Čas ma zaradil do kategórie "senior". Život ma vyškolil v každom smere a za svoje názory sa nehanbím. Racionalita a zdravý sedliacky rozum za každých okolností, sú mojimi preferovanými pravidlami. Nestotožňujem sa s vypočítavými prospechármi a sebcami. Tieto atribúty budú sprevádzať aj moje články. Nevyhýbam sa žiadnej pozemskej téme, včítane politiky. Často si hovorím, že už ma nič neprekvapí, ale omnoho častejšie narážam na svoj hlboký omyl v tomto smere. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSpoločnosťPolitika

Prémioví blogeri

Anna Brawne

Anna Brawne

103 článkov
Roman Kebísek

Roman Kebísek

106 článkov
Radko Mačuha

Radko Mačuha

214 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
INESS

INESS

106 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu