Byť v koži Kollára, s Borguľom demonštratívne vyrazím dvere !

Našťastie nie som a za nič na svete by som byť nechcel. Má to "tunak" mnoho racionálnych dôvodov.

Byť v koži Kollára, s Borguľom demonštratívne vyrazím dvere !
Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Koalícia deklaruje morálnu čistotu svojich členov vo vláde a zhodne aj v parlamente. Nechce sa zastávať žiadneho "hriešnika", heslo "padni komu padni" je pomaly symbolické. Beriem, som za to. Ak je niekto nenásytný a uprednostňuje vlastné záujmy pred záujmami spoločnosti, nech si to zodpovie.

Poslanec veľkej a zásluhou predsedu, úspešne sa rozrastajucej "rodiny", Borguľa, má na hlave kýbel masla. Držal ho tam dávno predtým, ako sa dostal so svojou perepuťou do parlamentu a prihlúplo dúfal, že sa tam snáď udrží na veky, bez povšimnutia. Údajne sa pohyboval v mútnych vodách, ale naivita sa v tomto prípade rovná hlúposti. Ako sa hovorí, všetko do času...Maslo tohoto druhu sa môže neočakávane roztopiť nielen na slnku, ale aj v závetrí a temnote niekdajších úmyslov. Na takú kôpku sa predsa len tak nezabúda. Stačí naraziť na "teplý bonz" akokoľvek zainteresovaného a dobre informovaného. Ak jeden dáva, iný musí brať a potencionálna hrozba žije dlhé roky, možno navždy. V správnom momente vytiahnuté eso z rukáva je pre naivitou prešpikovaného amatéra hotové K.O.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Malo by byť, ale nie je. Dokonca otec rodiny, predseda strany Kollár, sa drzo vyjadril v zmysle, že minister vnútra by už konečne mal odísť. Zrejme on môže za to, že sa špina Borguľu vyplavila a polícia koná v zmysle zákona. Predsa "padni komu padni" ! Neobhajujem ministra vnútra, ale čo s tým reálne má spoločné ?

Keby mal Kollár to čo nemá ( nemyslím tým na hmotné veci ), Borguľa by letel zatvorenými dverami skôr, ako by sa stihol pozdraviť. Prečo ?

  1. Zatajil fakt, ktorý mohol ohroziť morálny kódex koalície. Prosím, berme to z tej strany, že v deň skladania poslaneckých sľubov ešte nikto nevedel, čo konkrétne bude nasledovať. Je to otázka princípu. Mal na to dva roky v tom horšom prípade, v tom lepšom to mal urobiť pred poslaneckou prísahou. Oklamal kolegov, preukázateľne uplácal a to je mimo výseč bez ohľadu na okolnosti.

  2. Ak sa už prišlo na maslo, Borguľa sa mal kanálmi pratať z kopca čo najrýchlejšie a s ospravedlňujúcim úklonom po zem. Takto koná chlap. Slovenský politik klame, zavádza a...toľko textu čítať nikto nebude, čo sa tu ponúka.

  3. Keby predseda a otec rodiny v jednej osobe najskôr myslel a potom hovoril, v prvom rade by svojho krivého poddaného poslal kade ľahšie, ako som napísal vyššie, okamžite a cez zatvorené dvere. Aby to dobre rachlo a bolo počuť aj v okolí Humenného.

  4. Principiálne správne konanie otca rodiny by však predpokladalo, že myslí tým, čím ostatní "vzdelanci" ( veď on riadne vyštudoval a predsa nie je plagiátor...údajne ). V jeho prípade je to "tunak" veľmi diskutabilné a nielen hmla okolo diplomovky...

  5. Otec rodiny si vytvoril imidž "slizkého hada". Mojim presvedčením je, že si pomaly pripravuje pôdu na budúce spojenectvo s hocikým. Zdôvodnením bude, že stavebný materiál nemá stranícku príslušnosť a je jedno, kto bude stavať nájomné byty. Len aby sa stavalo. Morálka je pritom zrejme nepodstatná...Je pravda, že bývanie je pre mladé rodiny vážny celospoločenský problém, ale nie je možné presadením výstavby bytov zakrývať, jemne povedané, iné stranícke nedostatky...

    Hanbím sa za takého predsedu parlamentu, minimálne v Európe nemá obdobu.

Ján Šeďo

Ján Šeďo

Bloger 
  • Počet článkov:  27
  •  | 
  • Páči sa:  627x

Mám bližšie k seniorskému veku ako k mladosti. Život ma vyškolil v každom smere a za svoje názory sa nehanbím. Racionalita a zdravý sedliacky rozum za každých okolností sú mojimi preferovanými pravidlami. Nestotožňujem sa s vypočítavými prospechármi a sebcami. Tieto atribúty budú sprevádzať aj moje články. Nevyhýbam sa žiadnej pozemskej téme včítane politiky. Pred približne 8 mesiacmi som vymazal svoj blog so 170 článkami. Dal som si prestávku a vraciam sa na stránky SME. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSpoločnosťPolitika

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

710 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu