Čínsky minister obrany neprišiel do Moskvy po zabudnutý mobil prezidenta.

Najskôr čínsky prezident a v zápätí po ňom minister obrany. Inšpiroval Čínu Macron k niečomu ?

Čínsky minister obrany neprišiel do Moskvy po zabudnutý mobil prezidenta.
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Nespomínam si v súvislosti s medzištátnymi návštevami najvyšších predstaviteľov štátov, aby po návšteve toho najvyššieho išiel následne samostatne niečo riešiť minister obrany. A k tomu ešte s tak krátkym časovým odstupom. Na mierové obdobia je to minimálne nezvyklé, ale čo je dnes normálne ?

Po stretnutí cára s čínskym prezidentom sa javilo, že napriek teatrálnym gestám priateľstva, dojímavým osloveniam, ku ktorým chýbalo len pár kvapiek sĺz dojatia, cár nedostal z toho čo chcel nič. Teda rozhodne nie žiadne zbrane. Vyzeralo to tak, akoby sa čínsky absolutistický vládca vo veci vojny otočil chrbtom a teatrálnymi gestami odkázali svetu fungovanie akejsi chémie vzťahov, ale nič viac. Nič mimoriadne, na Ussuri sa už dávno zabudlo a odvtedy je Čína v diametrálne odlišnej pozícii. Vo vzťahu k rusom môže pristupovať z pozície diktujúceho.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Objavili sa informácie, že existuje medzi nimi akási zmluva o dodávkach zbraní. Nič bližšie sa v tlači neobjavilo, ale fakt, že zrazu je v Moskve varený a pečený čínsky minister obrany, môže niečo naznačovať. Medzitým to v Číne riadne osolil celej EÚ Emanuel. Chcel sa domácim zapáčiť, alebo nebol spokojný s obedom a chcel lepší ? Nevedno, strelil však demokratickému svetu do kolien a možno do obidvoch.

Varovanie Európy pred nezdravou závislosťou od USA, prezentované práve v Číne. Za súčasných vyostrujúcich sa medzinárodných vzťahov, aktívnej vojny za humnami a ďalších bublajúcich konfliktov vo svete, je vyjadrenie neprofesionálne a hraničí s velezradou. Zradou smerovania EÚ. Nechceme byť závislý od USA ako nejakí závisláci od svojej drogy, ale bez nich to akosi nepôjde. Chceme alebo nie, spolupracovať musíme a nakoniec aj chceme. Myslieť si môže svoje, ale radšej si mal zahryznúť do jazyka. Amatér.

SkryťVypnúť reklamu

A tento fakt mohol mať vplyv na pokračovanie rusko - čínskych obchodov. Nemyslím si, že Čína dodá rusom ťažké zbrane. Ale elektronika, zamaskovaná ako tovar iného druhu...Nakoniec, samotné čipy ani maskovať nemusia. Používajú sa všade a sú dosť univerzálne použiteľné. To je len jeden príklad, určite by sa našli ďalšie artikle, počnúc handrami pre armádu až po toaletný papier a k nemu pribalené napríklad strelivo do ručných zbraní... A tu je pole pôsobnosti pre ministra.

Neprišiel prebrať to, čo zabudol prezident pri posteli a ani obdivovať kultúrne pamiatky. Čo z toho vypadne, ukáže čas. Je to však nezvyklé a podozrivé.

Ján Šeďo

Ján Šeďo

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  520
  •  | 
  • Páči sa:  54 179x

Čas ma zaradil do kategórie "senior". Život ma vyškolil v každom smere a za svoje názory sa nehanbím. Racionalita a zdravý sedliacky rozum za každých okolností, sú mojimi preferovanými pravidlami. Nestotožňujem sa s vypočítavými prospechármi a sebcami. Tieto atribúty budú sprevádzať aj moje články. Nevyhýbam sa žiadnej pozemskej téme, včítane politiky. Často si hovorím, že už ma nič neprekvapí, ale omnoho častejšie narážam na svoj hlboký omyl v tomto smere. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSpoločnosťPolitika

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Radko Mačuha

Radko Mačuha

223 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

35 článkov
INEKO

INEKO

117 článkov
Roman Kebísek

Roman Kebísek

105 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu