Tak trošku mi je ho ľúto. Taký "kus chlapa" padá nevládne ako vrece zemiakov, ba ešte horšie. Ohnúť sa nedokáže, dobre vypestované brucho je prvotriedna prekážka. Pri všetkej vážnosti, takto už zomreli aj zdraví ľudia, úder do temena a zlomenina spodiny lebečnej pri nekoordinovanom páde do zadu nie je nemožná vec. Na hrane schodov je to skoro istota.
Na vine sú technici, alebo projektant scény ? Medzera v podlahe pódia, do ktorej môže čokoľvek zapadnúť, je hrubé porušenie predpisov bezpečnosti práce. Ja by som tam pobehal aj s metrom, nakoľko ak bolo pódium vyššie ako 50 cm hoci o 1 milimeter, musí mať zábradlie. To len tak na okraj.
Ale prečo riešiť niečo mimo možný dosah ? Však si verejnoprávnu televíziu spravili na svoj obraz a prvý výsledok sa dostavil. Že to uniklo ? Čudoval by som sa, keby sa to utajilo...
Súdruh Danko ho nešetril, potom, ako sa verejne vyjadril k snemu svojej strany Národná koalícia, nazval ho zradcom. A to je už nejaké slovo, ak putinovec niekoho takto tituluje. Rozhodne by som mu odporúčal vyhýbať sa otvoreným oknám. Ešteže v Očovej nie sú výškové budovy...Aj bez toho sa dostal do nemilosti, ušil si na seba búdu.
Spôsobil to obrat súdruha Huliaka o 180° ( pre jeho voličov, to je na opačnú stranu ). Spomenul si zrazu na jeho pôvodnú ministranu, Národnú koalíciu. Chce ju oživiť, zapracovať do názvu SNS a nielen to. Aj pracovať a navrhovať zákony z oblasti lesníctva a ochrany života by chcel pod vlastnou hlavičkou, ale pritom žiadnu dohodu neporušiť, súdruha kaprála a "šéfa" už vonkoncom, neignorovať. Máme tomu rozumieť tak, že z biznisu s drevom ponúka desiatky ak dostane voľnú ruku ? Súčasne chce riešiť aj antikoncepciu a pôrodnosť ? Fantazírovanie tým nie je ukončené, toto samo o sebe nič nie je.
Vyjadril sa, že sa poslanci v parlamente hašteria a jeho voliči si neželajú takúto parlamentnú atmosféru. Berie za svoju úlohu s týmto nešvárom sa vysporiadať, v parlamente nastoliť priateľskú atmosféru, toleranciu a nadobro vyplieniť hrubosť. No nie je svetový ? Skrýva sa za chrbát svojich voličov, účastníkov snemu, akoby už zabudol, aké je jeho poslanie ako poslanca parlamentu. Rozumieť tomu tak, že ak sa má poslanec venovať svojej práci na primeranej kultúrnej a spoločenskej úrovni, je potrebné prijať uznesenie na sneme ?
Toto nie je len tak samé od seba. A nemohol to spôsobiť ani nátlak kolegov poslancov a už vonkoncom nie nátlak voličov. Však doteraz sa nikomu nepodarilo s ním "pohnúť" ani milimeter. Ponúka sa jediné vysvetlenie, že úder do hlavy po kotrmelci bol dostatočne silný na to, aby sa v jeho hlave niečo naštartovalo, zapli sa odstavené bunky ľudskosti a lásky k prírode. Ešte aby povedal, že lesy nechce systematicky rúbať, ale sadiť a idem do kolien. Že ženy pôjdu do kolien, ak začne riešiť ich maternice, to je viac než isté.
Jeho strana sa chce drať do popredia, minimálne niesť zodpovednosť za svoje činy a "nevrhať tieň na materskú SNS". Zrazu toľká úcta k súdruhovi kaprálovi ? Omyl skrýva sa za tým veta, že čo navrhneme, ponesie náš punc a nedáme si za to zobrať slávu. A súdruh "preceda" SNS to zrejme odhadol správne, čo je na zamyslenie, pocítil šimranie vo vyrazenom zube z možnosti úbytku slávy.
Tak to tu ešte nebolo, aby sa poslanec slovenského parlamentu dobrovoľne podujal niesť za svoje činy zodpovednosť. Bol ten úder až tak silný ? Pretože ak áno, prosím vedenie SRaTV, aby postupne do inkriminovaného štúdia pozvalo všetkých vládnych poslancov, na podlahe, prosím, žiadne zmeny.