Naše MIG-29 konečne pôjdu "pracovať ".

Už vidím ako Ficova opuchnutá tvár chrlí oheň a síru, burcuje dav v návale zlosti do krajností.

Naše MIG-29 konečne pôjdu "pracovať ".
Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Vláda sa konečne rozhodla. Naše stíhačky poslúžia napadnutej Ukrajine v obrane pred agresorom. Tak znie čerstvá tlačová správa. Ku stíhačkám im pribalíme odpaľovacie systémy KUB, radar KUB, protilietadlové rakety 3M9ME a 3M9M3E. O rozhodnutí údajne bude pani Prezidentka informovaná.

Nuž, silné gesto a po vzore Poľska zrejme aj vysoko účinné. Minimálne v porovnaní s rýdzo humanitárnymi zásielkami. Aj tie sú veľmi potrebné, ale vojenský materiál je predsa len iná liga.

Bude veľmi zaujímavé sledovať, čo sa odohrá v tábore žiadateľov o mier, ovinutých ruskými a slovenskými vlajkami. Na ktoré podlažie vyrazí adrenalín ? Bude ho toľko, že nebude stačiť ani najvyšší mrakodrap na Slovensku, vyrastajúci v Bratislave so svojimi 168 metrami.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Je otázkou, či vybičované emócie ostanú len na ulici, vo forme nechutných vulgárností a napádaní ľudí s inými názormi, tých, ktorí vidia ďalej od svojho nosa. Nie sme ďaleko od situácií, ktoré je často vídať predovšetkým vo Francúzsku, kedy sa protestujúci dav uchyľuje k ničeniu všetkého, čo im príde do cesty. Odnášajú si to výklady, autá, odpadkové kontajnery a iné "prekážky" v prejave hnevu.

Mám neblahé tušenie, že doterajšie pľuvance, verbálne vyhrážky a urážky budú nahradené tvrdšími mierotvornými prostriedkami. Výsledok tejto tlačovej správy, rozhodnutia vlády, mimochodom správneho rozhodnutia, bude do značnej miery závisieť aj od toho, nakoľko budú cárovi kamaráti posilnený "kofolou" počas zvolaných protestov. Tie protesty prídu a veľmi rýchlo.

SkryťVypnúť reklamu

Pripravme sa na trpezlivé vysvetľovanie, ozrejmovanie histórie a z nej kontinuálne plynúce hrozby, ktoré rusi predstavujú pre civilizovaný svet.

Ján Šeďo

Ján Šeďo

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  84
  •  | 
  • Páči sa:  2 172x

Mám bližšie k seniorskému veku ako k mladosti. Život ma vyškolil v každom smere a za svoje názory sa nehanbím. Racionalita a zdravý sedliacky rozum za každých okolností, sú mojimi preferovanými pravidlami. Nestotožňujem sa s vypočítavými prospechármi a sebcami. Tieto atribúty budú sprevádzať aj moje články. Nevyhýbam sa žiadnej pozemskej téme, včítane politiky. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSpoločnosťPolitika

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

288 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu