Dňa 13.10.2023 bola vydaná v poradí už šiesta kniha Petra Šlosera s názvom "Profesori zločinu".
Kde sme to vlastne žili, v akej krajine ?
Čitateľ by očakával, že sa v úlohe "profesorov zločinu" objavia kriminálnici najhrubšieho zrna, všetkými masťami mazaní, nekonečne drzí a bohatí ľudia z podsvetia, bez zábran a hanby. Iste, v histórii samostatného Slovenska boli aj takí, ktorým by bolo možné prisúdiť tento titul v časoch ich najväčšej slávy, ale iba zdanlivo. Až na výnimky sú všetci za mrežami, alebo v cintorínoch. "Profesor" je jeden z najvyšších akademických titulov a jeho nositeľ by nemal patriť medzi "porazených".
Ani neboli porazení, tými profesormi totiž boli vysokopostavení štátni úradníci v bezpečnostných zložkách. Tak dokonale mali zorganizovaný korupčný systém, vypaľovanie podnikateľov a vôbec, koho mohli, že sa sami považovali za "profesorov". S mocou rastie chuť a iste si niektorí spomenú na vyjadrenie jednej bývalej pani právničky : "Ja dostanem z basy aj pána Boha". Je to známka straty súdnosti a absencie akejkoľvek ostražitosti. Aj oni stratili súdnosť, robili chyby a v pätách mali poctivých policajtov, nepriateľa číslo jedna. Nie zločinec, ale poctivý policajt bol nepriateľ. Zločinec platil, organizoval víkendy v dámskej spoločnosti, bol tým pádom kamarát.
V knihe sa "profesori" na čele s predsedom vlády "Princom", dokážu verejnosti zapáčiť účelovými trikmi na systematické zavádzanie verejnosti. Národ im to dlhodobo konzumoval a ako sa zdá ani s tým neprestal. Novinári sú ich otlakom a aby budili zdanie boja proti zločinom, zorganizujú zločin ako dôkaz na boj so zločinom. To by len tak hocikto nevymyslel, toto sa môže stať iba v skorumpovanej krajine.
Predseda vlády priamo zavolá bossovi podsvetia, aby zariadil na polícii kamuflážne odhalenie zločinu, obetovali niekoho z "bohatých a významných podnikateľov". Tým dokáže verejnosti účinnú prácu polície a získa politické body. "Je najlepším policajným prezidentom v časoch samostatnosti Slovenska", je výsledok tlačovky po prezentácii "úspechov". Toto by mohla závidieť aj Cosa nostra a Camora, toto sa nestalo ani v Palerme, ani v Neapole, nikdy. Na Slovensku áno.
V krajine, kde policajní funkcionári poľujú na poctivých podriadených všetkými prostriedkami zo strachu pred odhalením ich väzieb na podsvetie a organizovanú korupciu. V minulosti si vystačili snahou našiť vyšetrovateľovi "Tvrdému" priestupky, v tejto knihe už ide o snahu namočiť ho do drogovej trestnej činnosti. Zvýšili level, tak ako sa zvyšovali aj sumy v obálkach. 10 000 Eur mesačne v obálke bolo zrejme urážkou majestátu, sumy sa pohybovali podstatne vyššie.
Iba mešuge si nevie spočítať, čo za majetky si nahonobili na úkor štátu cez vratky DPH karuselovými obchodmi, ak len jeden podvodník platil niekoľko desiatok tisíc eur mesačne za "nepozornosť a nevšímavosť" úradov.
Knihu odporúčam všetkým, vytvára obraz o koexistencii a vzťahoch vlády, policajných funkcionárov a podsvetia tej doby, popisuje detaily, ktoré sa nikdy na verejnosť nedostali. Mená a miesta je možné veľmi ľahko stotožniť napriek tomu, že v knihe sú zmenené a časovo posunuté.
A zase ideme do "zväzku" s tými istými, budú sedieť vo vláde, v parlamente a tváriť sa zbožne ako "ctihodný občania". Knihy tohoto druhu, na úrovni "literatúry faktu" z policajného prostredia nedávnej minulosti, sú veľmi potrebným zdrojom poznania skutočnosti v krajine, kde klamstvo a podvody sú pracovnou metódou politikov a vysokých štátnych úradníkov.
PS 1 : Redaktor : "Prečo ste tu prišli ( pred prezidentský palác 24.10.2023 ) " ? Protestujúca osoba : "To sa nedá povedať, lebo by ste to aj tak vypípali"...
PS 2 : Aj Dominik Dán nezávisle, ale presne zhodným spôsobom opisuje sexuálne víkendy elity. V tejto knihe je to tzv. : 14. komnata, kde zo Slovenska vozili dievčatá, prevažne vysokoškoláčky. Všetky služby vybraným politikom a funkcionárom financovalo podsvetie.