Stalin s "Číňanom a Brazílčanom", Slovák sa nezmestil do záberu.

Churchill postavil "železnú oponu", utečencov z "východu" vyháňali kapitalisti samopalmi.

Stalin s "Číňanom a Brazílčanom", Slovák sa nezmestil do záberu.
Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

V časoch II. svetovej vojny ( II. SV ) sa čínsky vojak a brazílsky vojak stretol s pravým nemeckým fašistom len obmedzene, alebo vôbec. Čínski chudobný obyvateľ Nankingu po vpáde Japonska v roku 1937 ( II. čínsko - japonská vojna ) zažíval hotové utrpenie, ak sa mu nejakou náhodou vôbec podarilo prežiť japonské besnenie. Japonci zmasakrovali asi 3,2 milióna Číňanov z rovnakého dôvodu, ako "čistili árijskú rasu" a zabezpečovali si "životný priestor a zdroje" nemeckí fašisti. Ďalších takmer 600 000 padlých boli komunisti.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Brazília vyhlásila vojnu krajinám "osi" ( D, ITA, JPN ) v roku 1942 a diktátor Vargas poslal na Taliansky frot asi 25 000 vojakov. Pokiaľ si odmyslíme špionáž v diplomatických kruhoch, brazílsky podiel na II.SV bol tým vyčerpaný. V povojnovom období nikdy nebola Brazília, ako aktér bojov proti "osi", spomínaná historikmi. Z "dejepisu" si na niečo také nespomínam.

Nič to nemení na realite dneška, víťazstvo nad Hitlerom spoločne oslavujú "iné krajiny" a Slovensko je pri tom. Na historickú fotografiu z Jalty, ale ani na ďalšie ich spoločné fotografie z Teheránu a Postupimi, sa, žiaľ, slovenský zástupca neprávom nedostal, presnejšie, nezmestil sa do záberu.

SkryťVypnúť reklamu

Pôsobí to chaoticky a čitateľovi sa zdá, že už - už klikne a zatvorí článok ? Verím tomu, chaos v tom skutočne začína byť.

Ruský cár oslavuje s Číňanmi, Brazílčanmi, Ficom ( z etických dôvodov nemôžem napísať, že so Slovákmi, tento človek je totiž evidentne zradca a nezastupuje všetkých Slovákov ) a Vietnamcami, víťazstvo nad nemeckým fašizmom prevažne v Európe, čoho súčasťou menovaní pozvaní takmer neboli. Výnimku tvorí Slovensko, ale len po období SNP. Inak to bola oficiálne kolaborantská krajina ako aj ďalšie iné krajiny.

Nečudujme sa, nakoľko podľa týchto nôt na historických fotografiách "veľkej trojky" ( Teherán, Jalta, Postupim ) musí so Stalinom sedieť Číňan a Brazílec. Slovák sa do záberu z nejakých nevysvetliteľných príčin nezmestil, ale zajtra, po 80 rokoch bude v Moskve "zjednaná náprava". Tretí najvzácnejší hosť bude súdruh Fico.

SkryťVypnúť reklamu

Berme to ako začiatok retuše historických fotografií, čo v cárskej gubernii nikdy nebol problém. Zo spoločných fotografií so Stalinom pravidelne mizli straníci, ktorí zmizli aj v skutočnosti. Teraz budú postupne nahradení Churchill a Roosewelt. Nenápadne, ale ono to už začalo.

Podľa súdruha Fica sa Churchill hrubo previnil hneď po vojne. Nemohol stráviť volebnú porážku, preto postavil "železnú oponu". Že nesedia dátumy ( článok pod linkom ) a opona sa dvihla 2 mesiace pred voľbami v Anglicku, to dejiny znesú, drobná úprava histórie si na dvoch mesiacoch nezakladá. Aspoň z ponímania roduverného komunistu, ktorí nikdy nemali ďaleko k "úprave faktov". Príklad ukazuje súdruh cár Putin so štábom "koordinátorov" písania učebníc dejepisu.

SkryťVypnúť reklamu

Omnoho zaujímavejšie sú s tým spojené dejinné súvislosti v pohraničnej oblasti medzi bývalým Československom, Rakúskom a Nemeckom. Z Ficovej "úpravy" dejín vyplýva, že "západní" pohraničníci strieľali na utečencov z "východu" a za nič na svete ich nechceli pustiť na "západ". Kdeže, naši súdruhovia a v konečnom dôsledku ľudia možno ani neutekali. Tak je, výhradne provokovali "západných" hraničiarov a skúšali ich bdelosť. Skúšali, čo by na nich čakalo, keby ich niekto donútil zradiť ideáli socializmu a zobrať nohy na plecia.

To oni, prehnití kapitalisti si ohradili krajiny, aby sme im nemohli vykúpiť obchody. Naša silná mena by ich mohla položiť na lopatky. Tak je, súdruhovia...

Boli to vždy hnusní ľudia, potom prečo ich nenahradiť na fotografiách a vôbec, urobme si nové, také, aké pasujú do našej propagandy.

Zdroje : https://dennikn.sk/4623744/falosny-vojnovy-pribeh-falosneho-roberta-fica/

Ján Šeďo

Ján Šeďo

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  525
  •  | 
  • Páči sa:  54 658x

Čas ma zaradil do kategórie "senior". Život ma vyškolil v každom smere a za svoje názory sa nehanbím. Racionalita a zdravý sedliacky rozum za každých okolností, sú mojimi preferovanými pravidlami. Nestotožňujem sa s vypočítavými prospechármi a sebcami. Tieto atribúty budú sprevádzať aj moje články. Nevyhýbam sa žiadnej pozemskej téme, včítane politiky. Často si hovorím, že už ma nič neprekvapí, ale omnoho častejšie narážam na svoj hlboký omyl v tomto smere. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSpoločnosťPolitika

Prémioví blogeri

Pavel Macko

Pavel Macko

189 článkov
Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

207 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
INEKO

INEKO

117 článkov
Anna Brawne

Anna Brawne

104 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

92 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu