Ak chceš pomôcť, jednému 15 ročnému treba dať na hubu...

Takáto bola odpoveď pána v stredných rokoch ochotnému mladíkovi v súvislosti ubytovania ukrajinských utečencov.

Ak chceš pomôcť, jednému 15 ročnému treba dať na hubu...
(Zdroj: Alexandra)
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Nie je to výmysel, bol som pri tom a zostal som na chvíľu v pomykove. Pán v stredných rokoch, známy, vec obratom vysvetlil.

Stretli sme sa pred vchodom do domu s jeho susedom, mladíkom vo veku asi 17 rokov. Známy išiel s čerstvou informáciou zo školy, ja k nemu na pracovné stretnutie. Ubytoval rodinu ukrajinských utečencov v byte, ktorý využíval ako kancelárske priestory. S agendou sa presťahoval do bytu kde žije s rodinou. Musím povedať, že sa rodina riadne uskromnila, nakoľko práca pri dvoch deťoch do 10 rokov nemusí byť vždy bez obety a otrasov. Najviac to pocítia deti, "silencio" zaznieva dosť často. Doteraz to nepoznali, nebol dôvod, otec pracoval o podlažie vyššie a bol pokoj.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Otec rodiny za pomoci manželky rieši v týchto dňoch úradné úkony vo vzťahu k novej rodine a dokupuje najpotrebnejší nábytok. Trošku mu závidím, pretože má možnosť na plno prejaviť ľudské srdce a ponúknuť teplo akého-takého domova pre nešťastných ľudí. Ja som obmedzený len na finančnú pomoc, ale aj to je pomoc. Ukrajinské deti už začali chodiť do školy. Ani sa tam nestihli zohriať a starší, 14 ročný chlapec, už pocítil "prívetivosť" spolužiaka :

"Vráť sa na Ukrajinu, magor !" Znelo namiesto pozdravu od jedného z nových, domácich spolužiakov.

Je to región, kde sú fašisti asi najsilnejší a bezpochyby aj deti ich sympatizantov sú nasiaknuté demagógiou. Rozumieť tomu čo činia zrejme nerozumejú. Výchova nasmerovaná na nacionalistickú strunu nakoniec stopy zanechá a veľmi tomu neverím, že sa niekedy v budúcnosti z takéhoto mladého človeka stane triezvo uvažujúci súdny človek. Keby tomu tak bolo, úprimne, trošku by som sa čudoval. Ale s radosťou. Nakoniec, nie všetky deti sa naplno nájdu vo výchove svojich rodičov.

SkryťVypnúť reklamu

Rozpitvávať udalosť na drobné asi nemá zmysel, obraz si urobí každý súdny človek sám. Podstatne viacej ma zamestnáva myšlienka, že ako a za aký čas sa naša spoločnosť vysporiada s fašistickou a komunistickou lúzou. Kedy ak nie teraz !!!

Ján Šeďo

Ján Šeďo

Bloger 
  • Počet článkov:  27
  •  | 
  • Páči sa:  627x

Mám bližšie k seniorskému veku ako k mladosti. Život ma vyškolil v každom smere a za svoje názory sa nehanbím. Racionalita a zdravý sedliacky rozum za každých okolností sú mojimi preferovanými pravidlami. Nestotožňujem sa s vypočítavými prospechármi a sebcami. Tieto atribúty budú sprevádzať aj moje články. Nevyhýbam sa žiadnej pozemskej téme včítane politiky. Pred približne 8 mesiacmi som vymazal svoj blog so 170 článkami. Dal som si prestávku a vraciam sa na stránky SME. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSpoločnosťPolitika

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu