Bol som na prehliadke u ruskej lekárky.

Na Slovensku máme mnoho ukrajinských, ale aj ruských, našim rovnocenných lekárov. Lekár je lekár, ale...

Bol som na prehliadke u ruskej lekárky.
Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Plánovaná kontrola u lekára, špecialistu ( v tomto prípade špecialistky ) sa neodkladá, pokiaľ na to nie je prekážka. Nebola, išiel som v dohodnutom termíne. To, že mám ruskú lekárku, špecialistku, je náhoda. Nevybral som si ju, iný za daných okolností nebol k dispozícii a nakoniec, prečo by mal byť ukrajinský, alebo ruský atestovaný lekár iný, nebodaj horší ako našinec.

Doteraz sme sa vždy s úsmevom zvítali, vyriešili predmet stretnutia, lekárka stanovila východiská do nasledujúceho obdobia, do ďalšej kontroly a s úsmevom sme sa rozišli. Teraz som zaregistroval zmenu. Našťastie som bol pripravený na všetky alternatívy, aj na takú, ktorá by mohla vyplývať zo súčasnej, nepomenovateľne barbarskej agresie psychopata. Aj keď tu žije s rodinou už pár rokov, stále je ruska, psychopat je stále jej prezidentom a rodičov má v rodnej krajine, kúsok od Moskvy, na ruské pomery čo by človek kameňom dohodil. Odišla s rodinou za demokraciou ( jej slová ), jej manžel chcel podnikať v podmienkach demokracie, nie diktatúry.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Snažil som sa byť vecný a nedať na sebe poznať najmenšie emócie. Diskusia sa striktne týkala zdravotného stavu, ale to nebola ona. Ustráchaná, smutná, až roztrasená. Áno, mladej lekárke sa triasli ruky a hlas, pôsobila neistým dojmom. Takéto niečo sa predtým nikdy nestalo. Nikdy som si na nej nevšimol nič, čo by ju spochybňovalo ako odborného lekára a už vonkoncom nie suverénneho človeka.

Nedivím sa jej. Nemôže nikdy vedieť, ako zareaguje ten-ktorý pacient. Nie každý sa dokáže vysporiadať s emóciami a počas rutinnej zdravotnej kontroly môže aj jediná nevinná poznámka spôsobiť odtrhnutie lavíny. Prinajmenšom znepríjemniť stretnutie lekára s pacientom. Vojna je niečo, čo poznáme našťastie zatiaľ len obrázkov. Očividne sa toho bála. Bol som rád, keď som z ambulancie bol vonku. Až neskôr ma napadlo, či nebolo vhodné dať najavo moju nezaujatosť voči nej. Neviem čo by bolo v tomto prípade menšie zlo, je to na zamyslenie.

SkryťVypnúť reklamu

Nezávidím jej túto situáciu, pretože seba si v nej viem dosť ťažko predstaviť.

Bežný ruský občan, ktorý vidí realitu, je a ešte len bude tak isto obeťou. Ak sa rusi nezmobilizujú aj za cenu životov, budú chudobní v područí šialenca a ak budú mať šťastie, do povetria vyletí iný obytný dom ako práve ich. Šialenec už dokázal, že nemá ani s tým problém.

A ešte poznámka na koniec :

Divá zver zatlačená do kúta koná pudovo. A tento šialenec je od kúta iba na krôčik.

Ján Šeďo

Ján Šeďo

Bloger 
  • Počet článkov:  27
  •  | 
  • Páči sa:  627x

Mám bližšie k seniorskému veku ako k mladosti. Život ma vyškolil v každom smere a za svoje názory sa nehanbím. Racionalita a zdravý sedliacky rozum za každých okolností sú mojimi preferovanými pravidlami. Nestotožňujem sa s vypočítavými prospechármi a sebcami. Tieto atribúty budú sprevádzať aj moje články. Nevyhýbam sa žiadnej pozemskej téme včítane politiky. Pred približne 8 mesiacmi som vymazal svoj blog so 170 článkami. Dal som si prestávku a vraciam sa na stránky SME. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSpoločnosťPolitika

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

710 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu