reklama

Čo hovorí odborník o realite, Putinových zámeroch a nárokoch.

Dočítal som sa, že sme sa opätovne mohli stať vazalmi Moskvy. A vraj načo tam chodil Danko...

Čo hovorí odborník o realite, Putinových zámeroch a nárokoch.
Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Dôvodom na vyhľadávanie informácií je okrem vlastného prehľadu aj fakt, že som dostal nejaké otázky v súvislosti s dezinformáciami a klamstvami zo strany ľudí typu Harabina ( vyjadril sa, že aj on by veci riešil rovnako ako Rusko, na základe zavraždených 14 000 Rusov v zóne konfliktu na Donbase ), zdroj : portál TOP. V tejto, ale aj iných súvislostiach nechápem, prečo je tento pán ešte na slobode.

Nezmysly zaklincovala iná osoba tým, že zábery z vojnovej zóny sú v skutočnosti asi zábermi "odkiaľsi" zo Sýrie...Predsa niečo také sa na Ukrajine diať nemôže...Odpoveď znela že áno, pretože na arabskej púšti plošne rastie rovnaká vegetácia ako u nás a do arabského piesku zasiali obilie rovnako ako u nás, v dôsledku čoho začala klíčiť aj tráva. V Sýrii je štátny jazyk Ukrajinčina, ľudia nosia kabáty sú bledí od arabského slnka. Ako inak reagovať ? Hovoriť o druhu architektúry a infraštruktúry zastavaných plôch, by bolo neúčelné, nad rámec kapacity.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V snahe získať komplexnejšie informácie, predovšetkým z historického a geopolitického hľadiska, som hľadal články o pozadí ruského teroru na Ukrajine. Našiel som rozhovor s analytikom, p. Dulebom, na ktorý ukazuje link nižšie. Uvádzam aj obsah článku v 7 bodoch pod linkom, ktorý je citáciou textu z článku.

https://www1.pluska.sk/regiony/popredny-analytik-duleba-otvorene-vojne-toto-moze-putinovi-definitivne-zlomit-krk?itm_modul=articles-rubric-list&itm_brand=plus1&itm_template=listing&itm_position=9

  • Prečo nevedia mať Rusi normálne vzťahy

  • V čom je tento konflikt rovnaký ako počas 2. svetovej vojny

  • Čo oddialilo začiatok vojny a kto ju odhalil

  • Čo môže Putinovi definitívne "zlomiť krk" a kto jediný ho môže poraziť

  • Či vedia Američania, čo bude nasledovať a aké sú ich kroky

  • Prečo Putin ešte neuzavrel ruský plyn

  • Či NATO reaguje na situáciu správne

Odporúčam si ho prečítať, nakoľko hutne ozrejmuje historické súvislosti a na konci sa čitateľ dozvie veci, ktoré mňa dostali.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Ani len náznakom som netušil, že ten šialenec žiadal od NATO rozšírenie sfér vplyvu aj na našu krajinu. Orbán by tam vhupol zrejme automaticky. Dlhšie sa správa neštandardne, pred útokom bol v Moskve, a u neho sa dá predpokladať čokoľvek. Ide v Lukašenkových stopách. Nezávislé médiá až na dva menej významné zdroje ( Télen a 24.hu ) už neexistujú. Majetky sú samostatnou kapitolou.

Dankove výpravy za utužovaním "slovanskej vzájomnosti" v Bielorusku a Rusku museli mať aj podtext, ktorý sa na svetlo sveta pravdivo nedostal, ale na základe informácií z článku som o tom presvedčený, že mu naznačili ponuku na utužovanie bratstva podľa modelu z roku 1968.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

K tomuto nie je čo dodať.

Ján Šeďo

Ján Šeďo

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  182
  •  | 
  • Páči sa:  7 094x

Mám bližšie k seniorskému veku ako k mladosti. Život ma vyškolil v každom smere a za svoje názory sa nehanbím. Racionalita a zdravý sedliacky rozum za každých okolností, sú mojimi preferovanými pravidlami. Nestotožňujem sa s vypočítavými prospechármi a sebcami. Tieto atribúty budú sprevádzať aj moje články. Nevyhýbam sa žiadnej pozemskej téme, včítane politiky. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSpoločnosťPolitika

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu