Čo si to tá lúza dovoľuje ?

Zatvorme záchranárov, zdravotníkov aj učiteľov. Pilulky sme nakúpili, máme facebook a Matoviča !

Čo si to tá lúza dovoľuje ?
Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Policajtom sa dá veľmi ťažko niečo vyčítať. Sú to "pešiaci" na šachovnici, ktorými ťahá niekto iný, nadriadený. Že sa objavili pri záchranárskom proteste, to predsa záchranári museli predpokladať. A zrejme aj predpokladali.

V tomto prípade by som si dovolil tvrdiť, že sa so záchranármi mal rozprávať niekto z tesnej blízkosti policajného prezidenta a nie radový policajti, plniaci rozkazy na základe platných vyhlášok. Pred striktným dodržiavaním pravidiel je niekedy potrebné dopredu si domyslieť možné dôsledky. Na takéto excesy je vrcholne nevhodná doba.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keby sa objavil titul v zahraničí : "Slováci si zatvárajú záchranárov". Čo by si o tom pomysleli ľudia bez znalostí súvislostí ? Sú to sprostí potomkovia komunistov. Nič viac a nič menej.

Problém je v tom, že prečo vôbec musia upozorňovať na seba verejne pred štátnymi inštitúciami. Nie je ich snáď vidieť dostatočne intenzívne ? To isté by bolo možné povedať aj o zdravotníkoch a učiteľoch.

Jedni padajú na hubu od vyčerpania, iní vyučujú každý týždeň inak, musia predsa byť kreatívni a môže ich triafať šľak pri testovaní vyšších ročníkov. V porovnaní s vyspelými krajinami máme najzaostalejších žiakov. Habkajú pri čítaní a bez kalkulačky nevedia počítať. Stred vesmíru je pre nich Facebook a iné siete. Neuvažujem tu o tom mizerne malom percente schopných. Takí všade sú, otázkou je, aké je to percento. Dovolím si zároveň tvrdiť, že zaručene nemáme ani o milimeter menej schopných učiteľov ako vo vyspelých krajinách. Dobrý nedocenený učiteľ a zlý systém výsledky neplodí a nebude.

Skryť Vypnúť reklamu

Bezhlavo sme vyrazili milióny na nezmyselnú lotériu a aj o účinnosti plošného testovania by sa dalo dlho polemizovať. Iní bez neho neboli na tom horšie.

Ak spočítame dohromady politické sily na Slovenskom bojisku, z plusov a mínusov dostaneme výsledok, že všetko je pod vplyvom Matoviča. Nie Hegera, Kollára, prezidentky, ale Matoviča. On sa nezobudí a nie je schopný stav a hroziace nebezpečie posúdiť. Nemá na žiadnu dôležitú funkciu v štátnej správe. Vymýšľa nezmysly na bežiacom páse, núti všetkých strácať čas diskusiami o ničom.

Držím palce záchranárom, zdravotníkom aj učiteľom. Protestovať sa dá aj inak ako pred Parlamentom, alebo Úradom vlády a dokonca účinne. Symbolicky vedený dlhý protest nemôže ujsť pozornosti úradov a búšiť do nich verbálne vytrvalo by malo svoj efekt. Vytrvalosť je podstatou úspechu.

Skryť Vypnúť reklamu

Kým Matovič zo scény neodíde a jeho chorý vplyv sa neanuluje, bude tu chaos.

Ivan Mikloš ( bývalý minister financií a prezident M.E.S.A 10 ) hovorí, že údajne máme jeden z najlepších plánov obnovy na využitie 8 miliardovej injekcie z EÚ ( on to neposudzuje, iba konštatuje na základe informácií ). Zároveň však tvrdí, že Fico otočil Slovensko smerom na juh ( tam sú najslabšie krajiny Únie ) a Matovič nevie kde je sever. ( Zdroj : https://komentare.sme.sk/c/22802728/ako-nas-fico-dostal-na-juh-a-matovic-nevie-kde-je-sever.html )

Ivan Mikloš už niečo dokázal a vie o čom hovorí. Jeho názor by som nepodceňoval. Zrejme sa do uší koalície ale nedostane a ak áno, Matovič ho zotrie ako každého súdneho človeka. Kto konečne zotrie Matoviča ?

Skryť Vypnúť reklamu

Ján Šeďo

Ján Šeďo

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  272x

Mám bližšie k seniorskému veku ako k mladosti. Život ma vyškolil v každom smere a za svoje názory sa nehanbím. Racionalita a zdravý sedliacky rozum za každých okolností sú mojimi preferovanými pravidlami. Nestotožňujem sa s vypočítavými prospechármi a sebcami. Tieto atribúty budú sprevádzať aj moje články. Nevyhýbam sa žiadnej pozemskej téme včítane politiky. Pred približne 8 mesiacmi som vymazal svoj blog so 170 článkami. Dal som si prestávku a vraciam sa na stránky SME. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSpoločnosťPolitika

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu