reklama

Medveď s telemetrickým obojkom trhá človeka ohľaduplne !

Medvede nie sú premnožené, Slovákov je málo, nepriamo odkazujú ochranári.

Medveď s telemetrickým obojkom trhá človeka ohľaduplne !
Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Štátna ochrana prírody má plán. Perfektné, je vidieť, že v zime nespali ako medvede a hýbali mozgovými závitmi. Dostali dotáciu, takmer 200 000.- €, čo nie je ani veľa, ani málo. Z hľadiska celoštátnej ochrany prírody suma na tejto úrovni neposkytuje veľké možnosti na prelomové riešenia. Ochrancovia dumali a vydumali niečo, čomu ja síce nerozumiem, ale to ešte nemusí nič znamenať. Ja som len tupelo, chodiace do prírody, dnes už so zníženým akčným rádiusom, vyhýbajúc sa niektorým lokalitám úplne. Áno, niektorým úplne, aj keď je to "za záhradou". Rastú tam hríby, ale aj medvede sa tam usalašili, zdá sa natrvalo. Pred 4 - 5 rokmi to bola bezpečná oblasť, už iba bola.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nákup 10 kusov telemetrických obojkov za smiešnych 5 200.- € za kus je podľa ochranárov počin hodný ochrancu prírody. 10 medveďov, ktoré stratili plachosť a z ľudských odpadkov si spravili "Mekáča" ( McDonald ), dostane obojky. Tie nahlásia zásahovému teamu ich polohu a kým prídu, buď rozbijú kontajnery, alebo minimálne spôsobia traumu priľahlým obyvateľom. O ublížení na zdraví nehovorme, tie obojky zrejme spôsobia, že náhodného okoloidúceho iba dokaličia s citom chirurga.

Pokúšal som sa neúspešne dopátrať k cene predmetných obojkov, uvedených v článku : https://regiony.zoznam.sk/drahy-spas-stat-nakupil-obojky-na-medvede-za-tisicky-eur-vysmech-ci-realita-vieme-viac/

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Cena je údajne primeraná telemetrickým funkciám. Nechcem polemizovať o cene v pomere k schopnostiam obojkov. Ale o tom už áno a dovolím si tvrdiť, že je to rovnaká hovädina ako tvrdenie, že medvede na Slovensku nie sú premnožené. Nevidím zmysel vo vysvetľovaní nenapraviteľnosti návykov "kontajnerových jedincov". Vedia to aj ochranári a oni nakoniec o počtoch a správaní sa zveri vedia úplne všetko. Len sú ochranári a ešte im nikto nepovedal, že ľudský život, poprípade len trauma zo stretu, má vyššiu cenu ako medveď.

To len v cárskom zázraku je život človeka nepodstaný, človek je kus niečoho. A my sme schopní zdegenerovanému medveďovi zavesiť na krk obojok za 5 200.- € v očakávaní výsledku, ktorý sa už len principiálne nemôže dostaviť.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Potom pre kieho čerta ich chcú do nemoty vyháňať od kontajnerov ? Však si nájdu iné, ale inak sa už živiť nikdy nebudú ! V hlave sa im raz pretočilo koliesko a je šmitec, sú nenapraviteľní, presunú sa k iným kontajnerom a do iných oblastí s kontajnermi, do blízkosti iných ľudí.

Dávno som sa presvedčil o tom, že v tomto štáte sa nič preventívne neurobí priamo k veci dovtedy, kým sa najprv nepoučíme na stratených životoch a vajatanie okolo podstaty veci nedosiahne absurdných rozmerov. Sme schopní vymyslieť aj teplú vodu, len aby sme nemuseli za riešenie na seba brať zodpovednosť. V tomto prípade je maslo na hlave Budaja a je zrejmé, že on s medveďmi už nič neurobí.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Ľudia, bdejte ( tak po Fučíkovsky ), na jar budú všade.

Ján Šeďo

Ján Šeďo

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  124
  •  | 
  • Páči sa:  3 771x

Mám bližšie k seniorskému veku ako k mladosti. Život ma vyškolil v každom smere a za svoje názory sa nehanbím. Racionalita a zdravý sedliacky rozum za každých okolností, sú mojimi preferovanými pravidlami. Nestotožňujem sa s vypočítavými prospechármi a sebcami. Tieto atribúty budú sprevádzať aj moje články. Nevyhýbam sa žiadnej pozemskej téme, včítane politiky. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSpoločnosťPolitika

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

73 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu