reklama

Ukrajinci toho nakecali dosť, napr. že Ježiš bol Ukrajinec"! Nenapíšeš radšej o tom ?

Áno, napíšem. Slovenčina je základom jazykov a život vznikol na hrade "Branč". Napíšem aj o tom !

Ukrajinci toho nakecali dosť, napr. že Ježiš bol Ukrajinec"! Nenapíšeš radšej o tom ?
Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Úvod : ( bezvýznamná, ale dôležito napísaná omáčka )

Pisateľ musí vždy predpokladať rôznorodé reakcie na zverejnený obsah článkov. Inak to nemôže byť a na Slovensku už vonkoncom nie. Na framforce rozbitá spoločnosť so spoločenskou klímou kopírujúcou tú skutočnú - počasie, na sto honov vzdialenú svojim charakterom od tej, ktorú sme zažívali v časoch kosáka a kladiva. Tak, ako ranné mrazy striedajú v máji popoludňajšie búrky z tepla v rozsahu nie viac ako 10 dní, presne takým radikálnym skokom sa líšia aj spoločenské postoje obyvateľstva.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jadro : ( Fakty z Instagramu, osobne získané fakty a komentár )

Reakcie na seba nenechali dlho čakať a na Instagrame sa objavili odkazy o ktoré sa musím podeliť. Nijako ma to nevyrušuje, počítal som s tým a počítam aj s tým, že možno raz na ulici niekto vyjadrí svoj postoj a budem musieť z tváre umývať pľuvance. Aj takí sme. Na jednej strane v diskusii k článkom s veľmi serióznym pisateľom riešime "tykanie a vykanie" v zmysle ešte existujúcej, akejsi "noblesy", zachovania "dekóra" a spoločenskej úcty k inému. Opačnú stranu dokladuje fotografia z Instagramu nižšie. Tieto "prilepené texty" vypovedajú spoľahlivo o všeobecnej úrovni autora a stave spoločnosti.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Obrázok blogu

Druhý príspevok je zvýraznený nižšie a v podstate ten inicioval napísanie tohoto článku :

Začiatok príspevku z Instagramu :

https://blog.sme.sk/sedo/politika/nove-ruske-zbrane-su-desiatky-rokov-pred zahranicnou-konkurenciou?ref=tit
A tak sa chcem spýtať. Komu si sa chcel tým zapáčiť? Chcem vidieť na videu ako posratý patriot, ktorý v perzskom zálive nedokázal zostreliť iránsky scud dá dole kindžal. To si naozaj tak hlúpy alebo si sa potreboval ukázať v tomto sorošovom plátku? Mimochodom ukrajinci toho nakecali dosť napr. že Ježiš bol ukrajinec. Nenapíšeš radšej o tom??? 🙄🤦

Koniec príspevku z Instagramu.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Aby som trošku informoval pisateľa Instagramového príspevku, prikladám link a chcel by som veriť tomu, že si článok prečíta, hoci za pomoci prekladača : https://veteransbreakfastclub.org/scuds-vs-patriots-desert-storm-1991/

Tu je toho o vzájomnom pôsobení Scud vs. Patriot napísané dosť a vysvetlené presne. Obraz nech si urobí každý sám.

Nižšie je informácia o zostrelení Kinžalu Patriotom a z odlišného denníka ako "Sme". Po tomto dátume sa ich zostrelilo ešte niekoľko, ale po video alebo priamy pohľad na akciu proti Kinžalom by si musel pán ( pani, slečna ) vycestovať do vojnovej zóny a v nočnej tme byť dohodnutý s oboma stranami na scenári. Nezmysel. Chápem, že neexistujúce video je dostatočným dôvodom na popretie pravdy, ale sledovaním tých správnych informácií a nie na žlčou kypiacich diskusných fórach, by sa sám presvedčil o skutočnej pravde. Zachytiť takúto akciu s istotou je nemožné, ale to pán ( pani, slečna ) predpokladám dosť ťažko pochopí...Nakoniec, ani hrdí tvorcovia a majitelia Kinžalov nepopierajú, že nad Kyjevom narazili a dosť tvrdo.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/666599-ukrajinske-zostrelenie-ruskeho-kinzalu-patriotom-nadchlo-pentagon/

O tom, čo kto a kedy "nakecá", by bolo možné polemizovať do nekonečna. Ešte ako študent som cestoval vlakom a nastúpil som v Novom Meste nad Váhom do kupé k osamotenému staršiemu pánovi. Po čase začal konverzáciu a veľmi rýchlo sa dostal k téme nášho bytia. Podobnosťami v slovách, vykopávkami a akýmsi výskumom na zrúcanine hradu Branč ( medzi Myjavou a Senicou na "doline" ), mi po Žilinu dokázal, že všetok život vznikol na hrade Branč a základom všetkých jazykov, predovšetkým anglického, je slovenčina. Počúval som a mlčal, nevedel som čo povedať a on mlel a mlel so spokojným úsmevom profesora až po Žilinu, kým nevystúpil. "Zaujímavé", znel môj, sotva počuteľným a prekvapeným hlasom vyslovený komentár pri vystupovaní. Na základe jeho vzhľadu a vystupovania by som nikdy nepovedal, čo sa v ňom skrýva. Nie je to nič zlé, pomenujme to ako "neštandardné".

Púšťať sa do vopred prehratej diskusie o teórii z iného sveta ? Nezmysel. A to že údajne nejaký Ukrajinec tvrdí, že Ježiš bol Ukrajincom, no nech. Ak je to vôbec pravda. Ale že Slovák mi priamo do očí rozprával o vzniku pozemského života na hrade Branč, to je neodškriepiteľný fakt.

Aj na Ukrajine žijú ľudia ako u nás a možno ešte aj inakší, každodennou rétorikou a teóriami krčmových rečí viac ovplyvnení. Je neprehliadnuteľným faktom, že ukrajinský vidiek je od veľkých miest podstatne viac odtrhnutý ako slovenský vidiek od našich centier. Beriem do úvahy stav spred vojny. Dnes je to ťažko definovateľné. Ale to nie je choroba, ani nič iné, čo sa nedá časom zmeniť. Bombami určite nie a ani dovtedy, kým sa ruský okupant nevráti domov ku svojim latrínam. Ale po skončení vojny sa zmeny určite udejú. Len aby sme im ešte nezávideli...

Nech ten Ježiš pochádza hoci aj rovno z Užhorodu, alebo má predkov v Mukačeve, môže nás to nejako ovplyvniť alebo zvýšiť naše dôchodky ? Zmeniť život k lepšiemu a nastoliť všeobecnú spokojnosť s vlastnou situáciou ? Nie a nie. Ale sme spokojnejší a radosť preniká do každej bunky tela, ak si môžeme myslieť, že akí sú len sprostí tí alebo oní. Nutnosť povyšovať sa je nenahraditeľným každodenným chlebom. Otázkou je, či máme všetci do nohy na to, aby sme sa mohli povyšovať...Že by nikto nepočul o tom že : "Kto sa povyšuje nad ostatných, nakoniec bude sám ponížený ?" ( Ak to nie je presné, prosím o prepáčenie, dopredu. Význam tam určite je.

Záver : ( Radosť a odporúčanie )

Nikdy som nedúfal, že raz budem Sorosov chránenec, hoci len tým, že píšem do "jeho" plátku. Som na to pyšný ! Sem môže písať ktokoľvek gramotný a schopný vyprodukovať zmyselný a čitateľný text, ale autorom Instagramových príspevkov by som to neodporúčal.

Ján Šeďo

Ján Šeďo

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  125
  •  | 
  • Páči sa:  3 806x

Mám bližšie k seniorskému veku ako k mladosti. Život ma vyškolil v každom smere a za svoje názory sa nehanbím. Racionalita a zdravý sedliacky rozum za každých okolností, sú mojimi preferovanými pravidlami. Nestotožňujem sa s vypočítavými prospechármi a sebcami. Tieto atribúty budú sprevádzať aj moje články. Nevyhýbam sa žiadnej pozemskej téme, včítane politiky. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSpoločnosťPolitika

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu