Britský premier to dokázal koncom minulého týždňa nanávšteve Slovenska a Čiech.
Doteraz sme si všetci mysleli, že pravica s ľavicouhlásajú každá niečo úplne iné. Doteraz sme považovali rozdiely medzi názormiDzurindu a Fica aspoň za také, aké sú medzi ohňom a vodou. Blair totospochybnil, tváril sa, že jedno aj druhé je dobré (čo tak spojenie pravicea ľavice, vláda Mikuláša s Robertom?).
Ja si skôr myslím niečo iné... Je málo politikov, ktorí bychodili na návštevy do iných krajín alebo vítali na návštevách svojich kolegova vyrábali si „neuváženými“ výrokmi nepriateľov. Pochváliť slovenskúpravicovú a hneď na to českú sociálno demokratickú politiku je predsapoliticky výhodné... Nie je to ale pokrytecké? Ak zastávam určité názory, takby som pri žiadnej, aj keď politickej, návšteve nechválil ich opak, a tolen preto, že sa to patrí. A je jedno či som na Slovensku, v Čechách,v Anglicku, alebo trebárs v Rusku.
Keď už sme pri tom Rusku, napadla mi jedna vec.Nedemokratické praktiky prezidenta Putina, pri jeho návšteve u nás,nespomenul takmer nikto. Nepatrilo sa. No našla sa výnimka – človek„nezdvorilý“, ten, ktorý vyslovil aj svoj názor na problematický vývojv Rusku. Určite to Putin nepočúval s nadšením...
Politici sa prechádzajú po krajinách sveta a pchajú sajeden druhému... Alebo to tak aspoň niekedy vyzerá. Čo sa takto vyrieši?
Problémy treba presne a pravdivo pomenovať, aby samohli riešiť. Sedieť na dvoch stoličkách naraz sa nedá, pán Blair.