
Jednouz vecí je, že človek nemôže byť odkázaný iba na techniku, musí byť schopný kedykoľveksi poradiť aj bez nej. Úprimne sipovedzme koľko ľudí na svete si nevie život bez pripojenia na internet, či bezmobilného telefónu a podobných „hračiek“ predstaviť. Od programátorov cezmarketingových pracovníkov, učiteľov až po tých najmenších, detí, každý používatechniku na určitý druh práce alebo zábavy.
A práve tí najmenší by mali byť usmerňovaní nielen rodičmi ale aj spoločnosťou. Je fakt znepokojujúce, že sa vytráca krikz detských ihrísk, taktiež nie je častým úkazom vidieť sa deti hrať naschovávačku, naháňačku a rôzne iné hry. Ešte, čo ja si pamätám, z detstva, čo nieje až tak dávno zase:),aké bláznovstvá som robil ako dieťa a ako kreatívnu fantáziu som mal :). Dnes sa pri pohľade cez okno naskytne pohľad na prázdnea tiché ihrisko nanajvýš vyplnené mamičkami s kočiarmi.
Terajšiedeti si moc neuvedomujú, čo strácajú tým, že sa venujú viac hráma počítačom už v rannom veku života. Strácajú spomienky,a prežité nádherné a hlavne bezstarostné chvíle detských čias.
Jedinekde možno vidieť veci podobajúce sa detským hrám ostávajú dediny. V mestáchje to viac než zriedkavé . Kreativita fantázia sa dá rozširovať aj na počítači,no nie v takej miere ako keď dieťa kreslí na papier. Proste ten skicár munenahradí obyčajný čistý papier a ceruzku.
Jeto celosvetový problém, že dnes deti starnú rýchlejšie a nie sú riadne nato psychicky pripravené. Rodičia s tým nič nespravia, pretože ich dieťa jepoväčšinou na vyššej úrovni pri práci s počítačom ako ich ratolesť.A rôznymi reštrikciami sa to ani nespraví. Viac menej sa mnohí vyhovárajú na „inú dobu“. Proste keď sa s tým má niečospraviť musela by sa do toho zapojiť celá spoločnosť.
Myslímsi, že sa je treba nad tým zamyslieť, pretože nás tá takzvaná „iná doba“ môže ovplyvniť do takej miery, že nebudeme poznaťiný relax ako ten pri počítači.
Nechcem byť jeden z tých, čo hovoriao hraní hier, že je to zbytočne zahodený čas, to je absolútna hlúposť.Pretože skoro každá hra je na niečo dobrá. Stratégie rozširujú strategickémyslenie jedinca, akčné hry reflexy, bojovéhry taktické myslenie. Je toho veľa, no zamýšľajme sa nad tým v akom vekupustíme svoju ratolesť za počítač. Osobne si myslím, že ideálny vek sa stanoviťnedá. Všetko záleží od vyspelosti konkrétneho jedinca.