"Hliník se odstěhoval do Humpolce"

Písmo: A- | A+

Platí životná pravda – papier znesie všetko. V prípade obecného webu obce Chorvátsky Grob je to 2 násobná pravda. Ak ide o PR pre nezainteresovaného voliča tak neexistuje žiadne obmedzenie.

V štýle súčasného obecného webu obce Chorvátsky Grob sa určite v minulosti plánovali a plnili päťročnice a ak aj reálne nie, tak na papieri sa plnili určite.

Na obecnom webe obce Chorvátsky Grob k súčasnému vzniknutému problému so zdržaním prác pri premostení Blahútovho kanálu, ako súčasť cyklotrasy, je uvedené: „Vzhľadom ku neočakávaným problémom, ktoré sa vyskytli v súvislosti s inžinierskymi sieťami budú práce na premostení Blahútovho kanála trvať dlhšie. Nikto nemohol predpokladať, že pri výkopoch nájdeme neidentifikované siete.“

Pred referendom v septembri 2016 bolo všemožnou snahou starostu udržať sa v pozícii. Pre zalepenie očí verejnosti preto bez ohľadu na Stavebný zákon, bez ohľadu na postavenie účastníkov konania a ich záväzných stanovísk v rámci konaní vydal stavebný úrad obce Chorvátsky Grob, reprezentovaný p. Bellom so súhlasom starostu Ing. Radovana Benčíka, stavebné povolenie na cyklotrasu a časť cyklotrasy zrealizoval. Vôbec pritom "kompetentným" nevadilo, že v konaní vynechali BVS. a.s. a Agilitu vodárenskú spoločnosť s ich vodárenskou infraštruktúrou, predpísanými ochrannými pásmami.

Všetci odborne znalí a zainteresovaní však už v tom čase vedeli o existencii vodárenskej infraštruktúry v danom mieste a o spiacom probléme, ktorý nás časom dobehne.

Dnes teda zdržanie prekvapuje iba tých, ktorí v štýle za každú cenu sa udržať pri fleku hrubo porušovali zákon pri vydávaní stavebného povolenia pre okamžité prvoplánové dielo s hrubou ignoráciou účastníkov konania.

Očakávať od týchto ľudí priznanie si zodpovednosti za dnes vzniknutú situáciu, ktorých iba dobehla prítomnosť od roku 2016, asi nie je možné. Určite nie pri ich ľudských a profesionálnych charakteroch.

Dnes akurát možno stav v prenesenom význame 2 rokov prirovnať k slávnej vete profesora Hrbolka z filmu : Marečku, podejte mi pero! :

Plha: Hrdobec, to jsem ještě nikdy neslyšel.
prof. Hrbolek: Ale o tom zde už dobrou čtvrthodinu hovoříme, Mlho!

Skryť Zatvoriť reklamu