Obora v obci Habura

O obore v obci Habura sa už čo to v médiách popísalo. Chcel by som svojou troškou prispieť aj ja, nakoľko som obyvateľ tejto obce a oboru som mal možnosť navštíviť. Hneď, keď sa mi naskytla možnosť ju vidieť dostavanú, som bol prekvapený, čo sa v našej obci podarilo zrealizovať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)
Obrázok blogu
(zdroj: Martin Semanco)

Bol som, ako nestranný pozorovateľ, pri tom ako táto obora pre zvieratá, konkrétne pre jeleňa karpatského (ale sú v nej aj diviaky), vznikala od úplného začiatku, asi najmä kôli svojim deťom, ktorých pohľad na zvieratá z pol metra fascinoval. V obci, najprv vznikla malá obora, v ktorej bola umiestnená zver až do dokončenia veľkej obory, v ktorej už dnes môžete vidieť zvieratá. Aj v takej malej dedinke akou Habura je, sa dajú realizovať veľké veci, akou obora bezosporu je. Ak k tomu pridáme, že v obci je aj lyžiarský vlek a turistická ubytovňa, a sú tu možnosti aj na bežecké lyžovanie, je táto lokalita veľmi dobrá pre kohokoľvek. Som hrdý na to, čo sa v našej obci za poslednú dobu, podarilo toto všetko spraviť.

Martin Semanco

Martin Semanco

Bloger 
  • Počet článkov:  16
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Podľa priateľov, workoholik - ktorý si vždy nájde nejakú prácu, aj keď nemusí. Zoznam autorových rubrík:  HaburaKultúraSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu