V čom by som mohol podnikať?

Za nákupmi do zahraničia, chodí čoraz viac občanov zo Slovenska a to bez ohľadu na vek či solventnosť občanov. U nás v dedine s cca 450 občanmi, nie je deň, kedy by som nepočul o niekom kto bol v Poľsku za nákupmi všetkého druhu, počínajúc potravinami a končiac servisom automobilov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Nie je vôbec prekážkou, že z Medzilaboriec do Krosna je asi 100 km, čo je asi ako do Prešova. Z toho mi vychádza, že na Slovensku asi nie sú obchody, ktoré by poskytovali našim občanom tovar o ktorý majú záujem. Opak je však pravdou, u nás je veľa kvalitných predajní s možno kvalitnejším tovarom ako je v Poľsku, no tie naše ceny sú zdá sa o čosi vyššie a teda pre ľudí často nevyhovujúce. A to už nebudem hovoriť o úcte k zákazníkovi, všetci dobre vieme, ako to častokrát býva u nás. V poslednom období, sa v našich končinách začína rozmáhať aj cestovanie za termálnymi kúpaliskami, a to konkrétne do Maďarska, aj tu sa naskytá otázka prečo tam, veď aj u nás sú termálne kúpaliská? Odpoveď bude asi podobná ako   prípade nákupov. Ceny a pohostinnosť je trocha iná ako u nás. U nás je zákazník objekt na veľký zárobok za malé služby. Stretol som sa u nezamestnaných s myšlienkami typu čo by som mohol robiť v čom by som podnikal, keď zo všetkým už niekto podniká? Chcel by som im povedať čo tak skúsiť podnikanie so službami, ktoré sú v Medzilaborciach dosť slabé a možností je veľa. Sú tu možnosti na zimné športy, je tu múzeum moderného umenia, miniskanzen, je aj dosť turistov, hlavne z Poľska kam chodíme my za nákupmi, tak im poskytnime lepšie služby, nebude to jednoduché, ale možnosť to je.

Martin Semanco

Martin Semanco

Bloger 
  • Počet článkov:  16
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Podľa priateľov, workoholik - ktorý si vždy nájde nejakú prácu, aj keď nemusí. Zoznam autorových rubrík:  HaburaKultúraSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu