
Obrázkov, článkov a reklamných šotov ohľadom Burj-u je verejnosti dostupných viac ako dosť. Tak ako v biznise, diferenciácia je jedna z možných generických stratégií, taký je aj môj prístup k týmto dubajským artiklom. Pevne, verím, že aj vy nájdete v nasledujúcich riadkoch iné informácie ako v dovolenkových katalógoch.
Buj Al Arab v preklade Arabská veža
Sedem hviezdičkový hotel, postavený v rekordne krátkom čase (ako všetko v Dubaji), na umelom vytvorenom ostrovčeku uprostred mora. Majiteľom je, kto iný ako dubajský "ruler" šejk Mohamed Bin Rashid Al Maktoum.
Hotel, s pristávacou plošinou pre helikoptéru, kde si Federer občas zahrá tenis za tučný honorár, je situovaný na známej Jumeirah Beach Road, vedľa Medinat Jumeirah komplexu a Jumeirah Beach hotelu v tvare morskej vlny.
V noci krásne osvietený, cez deň dotvára krásne pozadie, keď sa šmýkate na tobogánoch v zábavnom vodnom parku Wild Wadi.
Pozrieť sa dovnútra tejto dubajskej ozdoby je možné za poplatok 250 AED (1 AED rovná sa 6 SKK). Po zaplateni tohto "mýta" môžete ísť dnu. V lobby sa môže fotografovať, ale vo väčšine reštaurácií a baroch je to zakázané kvôli zachovaniu súkromia návštevníkov.
Obrázky obrovského akvária zo vstupnej haly, sú známe, rovnako ako "dutý" vnútrajšok tejto stavby. Ja vám ponúkam na nazretie súkromnú foto z reštaurácie, kde bol zákaz fotiť sa, hehhe. (všetko sa dá vybaviť pekným slovom a úsmevom)
Možno neznámou skutočnosťou, je že pred pár rokmi bol na poznávacích značkách áut z Dubaja, vyobrazený práve Burj Al Arab, ktorý musel byť odstránený. Prečo? Veľmi kurióznym dôvodom bol fakt, že Burj Al Arab má základ celej konštrukcie v tvare kríža a to vadilo extrakonzervatívnym susedom zo Saudskej arábie, keď Dubajčania cestovali do Mekkah s vlastným autom a na značke mali Burj....:-)
O cenách ubytovania nebudem hovoriť, tie si možno ľahko vygooglovať. Čo je možno, nie tak známe, je cena za členstvo v Burj-ovskej posilňovni: ehm, na rok by vás to stálo 50 000 AED. Máte tam k dispozícii osobitú starostlivosť 365 dní v roku od 6AM do 11PM. A získať membership, je veľmi ťažké... len pre VVIP.
Keď som robila rezerváciu na večeru v Burj-i, bolo to asi týždeň vopred. Po zadaní vašich požiadaviek, vám extrémne milý hlas na druhej strane telefónu, pošle faxom konfirmáciu vašej rezervácie so všetkými náležitosťami a podmienkami.
kto, čo, kde, o ktorej
dress code: na moje prekvapenie, tam bolo zakázané prísť v národnom oblečení "kandore" pre miestnych emirátčanov, samozrejme žiadne džínsy, sako a nohavice so slušnými topánkami pre pánov je minimum. Zaujímavé je, že pre dámy bolo o dess code napísané veľmi málo..to asi preto,že sa radi parádime aj bez príkazov iných, hehe:-)
"varovanie" o približnej cene za večeru. min 1000AED na hlavu
možnosť objednania si prívozu a odvozu na večeru, bielym Rolce Roycom za dodatočný poplatok:-)
info o zákaze fotenia, kvôli súkromiu VIP hostí
poplatok v prípade neskorého zrušenia rezervácie, ktorý bude stiahnutý z kreditnej karty...
Keď máte rezerváciu v reštaurácii, tak pri príchode už neplatíte skôr spomínané "mýto". Veď ešte budete platiť viac než dosť...:-)
Do reštaurácie, Al Baraha, sa ide veľmi zábavným spôsobom, a to ponorkou. Áno dobre počujete, pekne sa pripútate, a sadnete si do ponorky, trvá to asi 5minút, kým dorazíte do podvodnej reštaurácie.
Tomuto blafu veríte až do konca večere, keď pri východe zistíte, že ste vlastne na prízemí v lobby. Ale nápad jednoznačne impresívny.
O kvalite jedla a atmosfére sa hádam netreba zmieňovať...a ak máte ešte príjemnú spoločnosť, tak sa cítite aspoň na pár hodín ako queen or king.
S VIP pozdravom sa s vami na dnes lúčim.
Howk.