Zibura propaguje cestovný ruch v Čechách lepšie ako ktorákoľvek agentúra

Známy český cestovateľ vydal ďalšiu knižku. Tentoraz precestoval svoju domovinu. A ja s ním, stránku po stránke.

Zibura propaguje cestovný ruch v Čechách lepšie ako ktorákoľvek agentúra
Ladislav Zibura: Prázdniny v Česku (Zdroj: Natália Šepitková)
Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

S mladým českým cestovateľom Ladislavom Ziburom som sa stretla pár rokov dozadu v centre Brna. Posadili sme sa do miestnej kaviarne, aby sme sa porozprávali o jeho knihe. Napísal vtedy svoju cestopisnú prvotinu 40 dní pěšky do Jeruzaléma.

Okrem hotového textu pre jeden slovenský týždenník, v ktorom som vtedy pracovala, mi toto stretnutie dalo ešte niečo navyše. Spoznala som sympatického, vtedy začínajúceho autora, ktorého knižky si pravidelne kupujem dodnes.

Minulý rok v októbri mu vyšiel v poradí už piaty cestopis. Po Blízkom i Ďalekom Východe, Gruzínsku a Arménsku či Európe, sa tentokrát vydal putovať naprieč Českou republikou v smiešnom, no kompaktnom aute.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A teda poviem vám, hoci som knižku ešte nedočítala, lebo pri malom dieťati nie vždy mám ten luxus sadnúť si a čítať, Prázdniny v Česku sú skvelé. Okamžite som zatúžila navštíviť niektoré z miest, ktoré Zibura vo svojej knižke opisuje.

Najnovší autorov cestopis je vtipný, duchaplný, s množstvom informácií a perfektne zvládnutými opismi. Vidieť, že autor dozrieva a jeho štýl písania je čoraz lepší a lepší. Možno je to aj tým, že cestuje po krajine, v ktorej dôverne pozná miestny kolorit, a tak vie čo najpresnejšie zachytiť atmosféru, opísať ľudské povahy a sprostredkovať jedinečné príbehy.

Text dopĺňajú ilustrácie od Lukáša Tomeka z ilustračného štúdia Tomski&Polanski. Autor k svojim dobrodružným prázdninám vytvoril tiež online mapu, na ktorej si môžete pozrieť všetky miesta, ktoré navštívil. Vďaka tomu vám nič nebráni v tom, aby ste si naplánovali perfektný výlet k našim susedom a vydali sa tak po stopách Ladislava Ziburu.

SkryťVypnúť reklamu

Knihu vydalo vydavateľstvo Kniha Zlín v roku 2021.

Natália Šepitková

Natália Šepitková

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  111x

Som novinárka, momentálne mama na rodičovskej dovolenke. Na webe mamavdansku.com píšem o živote, cestovaní a materstve v krajine Lega a Hansa Christiana Andersena. Zoznam autorových rubrík:  ŽivotCestovanieMaterstvoToto čítam

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu