Chcete si privyrobiť? Šírte dezinformácie!

Pandémia covidu 19 nám tu vytvorila špecifický typ človeka.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Človeka, ktorý sa pre peniaze neštíti ničoho, využije na šírenie svojich bludov aj smrť neznámych ľudí a dokonca má aj svojich vlastných fanúšikov, ktorí sa predbiehajú, kto im dá viac „srdiečok“ na Facebooku a sú schopní ich za tie bludy podporovať aj finančne. Ja som týchto ľudí rozdelila do troch základných skupín.

Obchodníci s dažďom

Do tejto prvej veselej skupinky patria rôzni ezoterici, astrológovia, šarlatáni, bylinkári a alternatívni netalentovaní maliari, ktorí vám za niekoľko tisíc namaľujú vašu auru a dokonca vám povedia akej je farby. Lebo táto informácia je podľa nich pre váš život zásadná.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Česká televízia o takýchto šarlatánoch pred pár rokmi nakrútila dokument s názvom Obchod s dušou, kde vystupovala zúfalá matka, ktorej zomrela dcéra a ona sa s ňou ešte naposledy chcela spojiť. Tieto šarlatánske existencie boli nakrútené skrytou kamerou . Na videu je jasne vidieť ako klamali zúfalej matke do očí ako s jej mŕtvou dcérou vo svojom otrasne zahranom tranze komunikujú a pýtali si sa za túto svoju „prácu“ tisíce korún. Morálka a ľudskosť na bode nula.

A presne títo ľudia si počas pandémie našli novú dieru do sveta. Využili dezinformácie na propagáciu svojho alternatívneho „biznisu“. Na sociálnej sieti Facebook takýchto profilov nájdete stovky, možno až tisíce. Princíp je vždy rovnaký, striedať rôzne konšpiračné príspevky s reklamou na ich služby a produkty. Vždy sa totiž nájdu ľudia, ktorí budú konšpiráciám veriť, ako sa aj vždy nájdu ľudia, ktorí si prečítaní ich bludného názoru reklamované produkty alebo služby naozaj zakúpia, lebo šarlatána budú chcieť finančne podporiť. Reklama, dezinformácia, reklama, dezinformácia a tak stále dokola. Jednoduchý marketing naučený na Vysokej škole života.

Skryť Vypnúť reklamu

Za všetkých spomeniem asi najznámejšieho českého astrológa Antonína Baudyša, ktorý denne kŕmi svojich fanúšikov konšpiráciami a sem tam nezabudne pripomenúť, že vám za nemalé peniaze vyveští, čo budete presne robiť v nedeľu ráno 28.marca v roku 2032. Asi najviac sa mi páčilo jeho video, ktoré malo dokazovať existenciu grafénových častíc ešte aj v čokoláde Milka. Tento jednoduchý pokus si môžete urobiť aj vy sami doma. Priložte magnet k čokoláde a čakajte, čo sa stane. A viete, čo sa stane? Absolútne nič. Po mojom sarkastickom komentáre, ktorý som napísala pod toto konkrétne video som dostala od milého pána Baudyša okamžitý blok. Fňuk.

Skryť Vypnúť reklamu

Títo ľudia sú dokonca schopní vydávať sa za zdravotníkov a šíriť nezmysly, ktoré sa v nemocniciach vraj dejú. A keď sa nimi začne zaoberať polícia, zistí sa, že dotyčná osoba vo videu nie je zdravotník, ale astrologička, ktorá týmto spôsobom chcela iba spropagovať svoje astrologické srandy na jej eshope.  

Polícia poväčšine takéto konšpiračné profily sleduje, pretože skoro všetky ich príspevky sú verejné. Produkty a ponúkané služby musí predsa vidieť každý. Ak v „postovaní“ dezinformácií a hoaxov pokračujú ďalej a už začnú vyslovene strašiť svojich fanúšikov, vyvolávať paniku a navádzať ich k robení rôznych blbostí, zaklope im na dvere po čase polícia. Väčšinou to dopadne tak, že v tomto momente sa šarlatán okamžite zosype a povie, že len zdieľal niečo od inej osoby alebo že im túto informáciu povedala suseda Božka a oni sú v tom nevinne.

Skryť Vypnúť reklamu

Asi za najväčší hnus považujem, keď títo šarlatáni využívajú smrť neznámych ľudí ako aj známych osobností ako pán Lasica alebo pán Žbirka. Ak totiž niekto momentálne zomrie, títo ľudia okamžite napíšu celé meno zosnulej osoby na sociálnu sieť a ako príčinu smrti uvedú samozrejme očkovanie. To, že je to absolútne necitlivé k rodine a blízkym, ktorí prežívajú práve najťažšie momenty svojho života to ich vôbec nezaujíma. Rodinám, ktorým sa toto stane odporúčam, aby sa súdne bránili, majú na to právo. Toto je už totiž za hranicou všetkého.

„Doktori“

Druhú zaujímavú skupinu tvoria doktori, ktorí pacienta v živote nevideli alebo ktorí medicínu síce vyštudovali, ale nikdy ju nepraktizovali. Ale akonáhle prišla pandémia, stali sa priam najväčšími odborníkmi na liečenie. Túto skupinu krásne reprezentuje náš slovenský doktor Igor Bukovský, ktorý začínal svoju fenomenálnu kariéru v Teleráne, kde hovoril, ako je dobré jesť každý deň oriešky.

Doktor Bukovský sa stal počas pandémie známy hlavne vďaka svojmu „YouTubovému“ kanálu, kde účelovo šíril nelogické a neoverené fakty o covide 19. Na tejto platforme mal skoro 250.tis sledovateľov. Začal byt pozývaný do rôznych alternatívnych besied a diskusii, čo samozrejme nerobil zadarmo. Však prečo si neprivyrobiť a nevyužiť situáciu.

Keď v jednom svojom videu povedal informáciu, že až 83 percent všetkých tehotných žien po očkovaní potratí, dostal za to ako darček množstvo trestných oznámení. Ako pravý hrdina sa hneď zosypal a za túto dezinformáciu sa ospravedlnil. To, že vystraší tisícky tehotných už očkovaných žien, ktoré zo stresu z tejto informácie, mohli naozaj potratiť, ho v tom momente, keď to video vydal, vôbec nezaujímalo.

Bukovský a jemu podobní kolegovia, dostali pozvanie od doktorov, ktorí v nemociach naozaj pracujú. Keď už sú totiž takí múdri v médiách a na internete, mohli by im pomôcť v liečení ťažko chorých pacientov. Nikto z týchto „doktorov“ do nemocnice samozrejme neprišiel. Možno preto, že si veľmi dobre uvedomujú, že keby urobili chybu tam, následky by boli „trošku“ horšie.

Video kanál doktora Bukovského bol len pred nedávnom vymazaný samotným YouTubom. Bukovský to ale len tak nenechá. Chce sa súdiť s touto internetovou platformovou, pretože vraj vymazaním jeho kanálu porušil YouTube slovenskú ústavu. Áno, toto vyštudovalo medicínu. Čo na to napísať, možno len, pane bože, pomôž nám v boji proti kreténom.

Občiansky tribunál

Tretia skupina, ktorá veľmi rada robí problémy na Slovensku už dlhé mesiace, je tvorená bývalými psychiatrickými pacientami a na čele tejto veselej skupinky stojí Jozef Klanyi, ktorý je zbavený svojprávnosti. Ich najlepším kamarátom je čo najväčší megafón, do ktorého môžu bliakať svoje nezmysly ako aj vulgárne urážať hocikoho, kto s nimi nesúhlasí. Ich najľúbenejšie miesta sú schody pred parlamentom, pretože do parlamentu ich nikto normálny nepustí, rôzne ambasády a domy lekárov, kde sa obetavým zdravotníkom radi vyhrážajú smrťou pred ich vlastnými deťmi. Majú IQ, ktoré je vysoké asi ako číslo ich topánky a keď sú spolu, majú dohromady 30 zubov.

Všetci si ešte veľmi dobre pamätáme incident z obchodného reťazca Lidl, kde sa táto veselá skupinka vybrala len za účelom provokovania. O žiadne rúška tam naozaj nešlo. Áno, „dnešní národní hrdinovia“ chodia bojovať za našu slobodu do Lidlu, kde šikanujú predavačky. Samotný Lidl musel svojim zamestnancom poskytnúť následne psychologickú pomoc, lebo pravidelne zvládať takýchto bláznov by dokázal len málokto. Obchod sa musel zatvoriť na niekoľko hodín a ľudia, ktorí si len prišili kúpiť potraviny, len neveriacky krútili hlavami. Celá táto maškaráda sa skončila až zásahom polície. Troch provokatérov spacifikovali a jeden policajt bol napadnutý. Niektorí ľudia, samozrejme iba na Facebooku zásah polície slušne povedané skritizovali, ale väčšina Slovenska sa postavila na stranu polície, díky bohu. Všetci traja provokatéri sú stíhaní na slobode, bohužiaľ. Na platforme YouTube máte možnosť si pozrieť celé video zo zásahu a názor na konanie polície si môžete vytvoriť sami.

Toto ale nie je jediný incident, ktorý tato skupinka bláznov umelo vytvorila. Pravidelne chodia provokovať na rovnaké miesta, nadávajú ľudom a sú agresívni a vulgárni. Ak chcete vidieť naozaj frustrovaných a hlúpych ľudí, pozrite si ich videa. Majú aj vlastný transparentný účet, ktorý keď si na internete nájdete, uvidíte, že naozaj sa nájdu pomätenci, ktorí im za tento bordel a šikanu bežných občanov posielajú peniaze. Poslanec NRSR Miroslav Žiak sa niekoľkokrát vyjadril, že táto skupina je niekým financovaná. A myslieť si, že niekto robí zo seba verejne šaša zadarmo, by bolo veľmi, ale naozaj veľmi naivné.

Bodka na záver

Suma sumárum. Milé deti, ak chodíte cielene niekde robiť bordel, vyhrážate sa zdravotníkom smrťou, strašíte ľudí svojimi bludmi, robíte si reklamu pomocou dezinformácií a ste schopný využiť smrť cudzieho človeka na šírenie vašich blbostí, raz na tej policajnej stanici nakoniec skončíte. Koniec hlásenia.

 

Naďa Serafínová

Naďa Serafínová

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  232x

Adiktologička, momentálne žijúca v Prahe. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu