Máš síce 150 kilo, cukrovku a skorú smrť, ale miluj samú seba!

Písmo: A- | A+

Hlásajú dnešné instagramové hviezdičky a pseudocelebrity. Česká speváčka Ewa Farna si dokonca za svoju pieseň s príznačným názvom Telo, vyslúžila vlastný billboard na Times Square.

Po pôrode pribrala tak cca 30 kilo a český bulvár si ju roky za to vychutnával. K tomu sa samozrejme pridali komentáre od odborníkov na všetko. Nedivím sa, že jej z toho preplo. 

Skúste si otvoriť niekedy Instagram. Ak ho nemáte, ste šťastný človek. Dokonalý dom, dokonalý partner, dokonalé deti, dokonalé všetko. A títo ľudia, ktorí bez filtra nevynesú ani odpadky, celému národu kážu o sebaláske. Títo ľudia ale zabudli na niečo dôležitejšie. Na sebareflexiu. 

Influenceri (čítaj odpad spoločnosti) veľmi radi píšu komentáre a točia videá ako mať rád samého seba a popritom sami na svojich sociálnych sieťach vyzerajú ako od Mattela. A keď si náhodou niekto dovolí do nich rypnúť, natočia minimálne 40 minútové video ako im všetci ubližujú. Skoro ako naši politici, s tou výnimkou, že oni riešia iba svoj vzhľad a nie svoje dane a prevody majetkov. Egoizmus na entú, povedal by Aristoteles, keby mal svoj vlastný Instagram. 

Ale vráťme sa k už spomenutej českej speváčke. Je veľmi pekné, že pani Farna vo videách ukazuje svoje strie a celulitídu a presviedča už aj tak dosť deprimovanú spoločnosť, aby z toho nemala depresie. Tým pádom asi naozaj žijeme v umelo vytvorenej spoločnosti labilných ľudí, ktorí kvôli svojím chybičkám krásy sú schopní skákať pod vlak. A jediný, kto proti tomu všetkému bojuje, sú fejkové mátohy na Instagrame, ktoré urobia reklamu aj na kotlebovskú uniformu, keď im za to niekto zaplatí. A teraz si predstavte, že všetci títo ľudia majú právo voliť. 

Nie, nie je zlé mať svoj vlastný vzor. Nie, nie je zlé sa cítiť smutne a škaredo. Ale myslieť, si, že vám k sebaláske pomôžu videá na YouTube a komentáre na sociálnych sieťach je predsa blud a halucinácia v jednom. 

Be real. Obľúbené heslo najsledovanejšej slovenskej influencerky, ktorá sa sama pred rokmi priznala k anorexii a tým pádom evidentne sama trpí poruchou vnímania vlastného tela. Ja k tomu len doplním, ano “buď ril”, ale iba sama pre seba. 

Veľmi rada by som napísala, že tieto existencie nemajú žiaden prínos pre spoločnosť. Ale majú. My ostatní aspoň vieme, ako dopadnúť naozaj nechceme. 

P.S. Nezabudnite navštíviť môj IG! Je tam reklama na nové diamantové Breitlingy, presne také aké má Rytmus! KOD: Mental plus! Lebo ak si ich kúpite, budete úplne jebnutí! A to sa vyplatí! 

Skryť Zatvoriť reklamu