Darček pre Dodku

Doda a Tino Korelovci bývali v dutine jedného obrovského stromu. Rástli na ňom pestrofarebné kvietky, ktoré svojou príjemnou a ľahkou vôňou očarili nejedného návštevníka. Práve preto bol Strom pestrofarebných kvietkov vychýreným bydliskom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ich deti už dávno vyleteli z hniezda a Doda a Tino trávievali dlhé hodiny v korunách stromov a sledovali krásnu krajinu. Sem-tam prileteli k susedným stromom na návštevu svojich priateľov a štebotali s nimi.

Tak ako každý deň, tak aj dnes sa s vykúkaním prvých slnečných lúčov zobudil aj Tino Ko-
rela. Vyšiel z bútľaviny stromu, trošku si pretiahol krídelká, očistil si perie a začal si prec-
vičovať svoj zvučný hlások. Spustil melódie ozývajúce sa široko-ďaleko. Pospevoval si,
pospevoval..., keď v tom zacítil silný úder a videl samé hviezdičky. "Čo to bolo?" pýtal sa
Tino nahlas a obzeral sa dokola. Vtom zbadal Dodu. Tá na neho nahnevane pozerala: "Koľko krát ti ešte mám opakovať, že nemáš spievať zavčas rána?" Rozkrikovala sa a od únavy klipkala očami. "Ááááále, Dodka, veď ja tak rád spievam," bránil sa Tino. "No, nezabúdaj, že už nespievaš tak dobre ako kedysi. Tým svojim vŕzgavým škriekaním len odplašíš slniečko. Radšej choď nájsť niečo na raňajky, kým poupratujem!" Nahnevaná Doda sa vrátila späť do domu.

Priletel poštár Dezider Holub. "Čim-čim, pán poštár!" vítal ho štebotavým hláskom Tino. "Hrkú-hrkú, pán Korela! Nesiem vám poštu do ´vlastných krídel´." Poštár Dezider Holub išiel ďalej vykonávať svoju prácu a Tino s nedočkavosťou čítal list: "Vážený pán Korela, príďte si na poštu na Bocianovskej ulici vyzdvihnúť balík v hodnote tisíc slnečníc." Tino hneď vedel, že v balíku sa nachádza darček pre Dodku. Nedávno pri listovaní katalógu "Potreby pre vtáčích umelcov", zbadal gitaru, ktorá sa veľmi podobala na tú, na ktorej kedysi hrávala jeho manželka. Dodka za svojich mladých čias patrila k vychýreným gitaristkám.

Tino rýchlo letel na poštu, čo mu krídla stačili. Pošta na Bocianovskej ulici bola veľká budova. Pod ňou sídlila policajná stanica, kde hlavnú úlohu zastával náčelník Gogo Zelený. Ten mal zlú povesť a každý sa ho bál.
Tino rýchlo vyletel z pošty s balíkom, ľahší o tisíc slnečníc a rýchlo sa ponáhľal domov.

Keď pani Korelová otvorila krabicu a našla v nej gitaru, uzmierila sa so svojim manželom. Odvtedy a ešte aj dnes každé ráno vítajú spolu slniečko - Doda samozrejme svojim brnkaním na gitare a Tino svojim štebotavým hláskom.


Petra Kity Siažiková

Petra Kity Siažiková

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

http://bandzone.cz/aprilweeps Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu