Systémové informácie o Windows

Koľkí z Vás vedia, čo sa nachádza v ich skrinke? Keď sa Vás pri volaní na servis alebo support opýtajú aký máte procesor a koľko máte pamäte, viete to povedať?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Keďže často potrebujem zistiť čo sa nachádza a "beží“ vsystéme často používam rôzne nástroje. Ktorí je lepší alebo horší však nechámna iných. Pre mňa sú všetky uvedené programy "použiteľné" a dostatočné na zistenie, tohočo obsahuje skrinka bez toho aby som použil skrutkovač. Dajú sa rozdeliť na komplexné (Everest, SIW, PC Wizard) a jednoúčelové (CPU-Z GPU-Z). Bohužiaľ niektoré sú platené a obmedzené vo funkčnosti. Väčšina je však pre domáce použitie zdarma (Výnimkou je HWinfo32 ktoré aj pre domácnosť je 14 dňový trial)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

ja používam doma a pri práci nasledovnéprogramy:

Aida32 - jepredchodca Everestu (prestala sa vyvíjať dávno) ale keď dáte do google Aida32nájdete iste funkčnú verziu. Pre domácnosť je zdarma

EVEREST - Home verzia je pre domáce použitie zadarmo i keď trošku ide o okresanú verziu bez funkčnosti v sieti. Som vlastníkom licencie Ultimate ktorá má množstvo funkcií. Dokáže otestovaťstabilitu systému, spraviť testy pamäte a podobne. Pokiaľ chcete niečovedieť, spraví Vám report, ktorý obsahuje 104 položiek. Bohužiaľ je dosť „drahá"

Crystal CPUID - jednoúčelový program. Zistívšetko o procesore, podporované funkcie a podobne.

SkryťVypnúť reklamu

Fresh Diagnose - mámnožstvo funkcií, vytvorí report s podrobnými vlastnosťami systému.

GCPU ID- Program rovnaký ako CPU ID. Este všaknaviac vie pozrieť Váš systém a zaiadenia v rozširujúcich slotoch

GPU-Z - Overí a presne preskúmavašu grafickú kartu.

HWinfo 32 - má množstvo funkcií, vytvorí report s podrobnýmivlastnosťami systému. Je platený a ide o slovenský výrobok.

PC Wizard 2007 - (momentálneverzia 2008) Tak isto komplexnýá analyzér.

SiSoftSandra (System ANalyser, Diagnostic and ReportingAssistant) - priznám sakedysi môj favorit v benchmarkoch a testoch. Neskôr sa s nej stalobrovský moloch. Pre domáce použitie je zdarma.

SkryťVypnúť reklamu

SIW - System Info for Windows - jednoduchý a malýprogram. Jeho plus čo sa mi páči je Euréka (zobrazí heslo pod hviezdičkami) a tiežtakzvaná funkcia Secret. Zobrazí Vám vaše licencie a kľúče. Taktiež hesláuložené v pamäti.

SysInspector beta - pomôckaod AV spoločnosti ESET. Pár vecí ma na ňom zaujalo. Napríklad bežiace procesy,tready (vlákna) a aj registre. Vytvorí taktiež report.

Viac utilít sa dá stiahnuť napríklad na Guru 3D i keď použitieniektorých môže znestabilniť systém.

Miroslav Šido

Miroslav Šido

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Informatik / fotograf na voľnej nohe. špecializujem sa na analýzy v oblasti bezpečnosti a manažmentu IT, Mám certifikáty z BI, projektového manažmentu, testovania, systémovej a aplikačnej integrácie a správy systémov na platforme Microsoftu.jeden z bývalých ľudí okolo projektu wug.sk Zoznam autorových rubrík:  testy ITITSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu