Tódovej "followeri"

Písmo: A- | A+

Byť na mieste Moniky Tódovej, tak mám tých vyhrážok už naozaj po krk. Presne po ten, ktorý by jej po novom niekto rád rozrezal.

"Teraz je málo svedkov, vonku je skoro tma, ideálny čas rozrezať ti gágor nožom." píše novinárke anonymný Lojzo. To naozaj neznie ako uznanie za dobre vykonávanú prácu. Monika ju očividne vykonáva až príliš dobre.

Prečítať si takýto anonym tesne pred skúškou zo žurnalistických žánrov nie je veľmi motivujúce. Človek sa potom zamyslí, či naozaj chce pracovať v oblasti, kde namiesto pochvaly dostáva pravidelnú dávku vyhrážok a urážok. 

Práca novinára v dnešnej dobe očividne prináša nielen sledovateľov na Instagrame, ale najmä neželaných sledovateľov na každom kroku, ktorých v reálnom živote nedokážeš "zablokovať" jedným tlačítkom. Myslím si, že novinári ako Monika Tódová, Adam Valček, Zuzana Hanzelová ale aj mnohí ďalší si zaslúžia náš obdiv, úctu a najmä ochranu pred ľuďmi typu Lojzo, Marián či Zoltán. 

Je mi z toho zle. Ale do skúšky na to snáď zabudnem. Ako väčšina Slovenska. Až kým Monike alebo inému investigatívcovi nepribudne ďalší "follower".

Anonymná vyhrážka Monike Tódovej
Anonymná vyhrážka Monike Tódovej (zdroj: instagram)
Skryť Zatvoriť reklamu