Nešťastie v sivý deň

Písmo: A- | A+

Ako každý deň, prvý pohľad smeroval do okna. A opäť sivý deň pre ľudí, ktorí sa možno tešili na niečo iné, jasnejšie a pozitívnejšie. Nálada dnes nesmerovala na dobíjanie energie, lebo môj diár mi hlásil: máš kopu nevybavených činností a nič sa z toho nedá odložiť. Klasická zostava: ja a moja malá dcéra Mášenka sme boli pripravené sprevádzať dospievajúcich synov k zubárke. Dnes sme boli všetci spolu a tak sa všetky nálady miešali v jednu. V hlave mi hučalo : ponáhľaj sa , nemeškaj, priprav si veľkú sumu peňazí, lebo ťa zoderú aj z kože. A nakoniec to bola aj pravda.

Ako každý deň, prvý pohľad smeroval do okna. A opäť sivý deň pre ľudí, ktorí sa možno tešili na niečo iné, jasnejšie a pozitívnejšie. Nálada dnes nesmerovala na dobíjanie energie, lebo môj diár mi hlásil: máš kopu nevybavených činností a nič  z toho sa nedá odložiť. Klasická zostava: ja a moja malá dcéra Mášenka sme boli pripravené sprevádzať  dospievajúcich synov k zubárke. Dnes sme boli všetci spolu a tak sa všetky nálady miešali v jednu. V hlave mi hučalo : ponáhľaj sa , nemeškaj, priprav si veľkú sumu peňazí, lebo ťa zoderú aj z kože. A nakoniec to bola aj pravda.

Moja naivita nemá hraníc a preto som sa opäť nechala nahovoriť, že budem dohliadať na syna ako šoféruje. Náš plán bol dosť komplikovaný, ale aj tak som to nevzdávala. Dnes som kritizovala jazdu oveľa viac ako inokedy a tak graf stresu v aute stúpol na maximum a pri vyberaní čipu na parkovanie nám zhasol motor asi tri krát a všetci za nami trúbili, a preto môjmu synovi  žetón letel a letel, až pristál v dierke na ventilátor a je tam až doteraz a možno tam zostane naveky. Takže namiesto dvadsiatich centov, ktoré sa bežne platia na tom mieste, sme si my museli zaplatiť desať eur za kúpenie nového žetonu.

Ale to už synovia utekali k zubárke, ktorá mu mala urobiť predný zlomený zub, ktorý čaká na opravu už asi tri mesiace a uberá tak sebavedomie pubertálnemu chalanovi.Tak som sa aspoň upokojovala, že nebudem plakať nad rozliatym mliekom a budem sa tešiť, že môj syn sa bude páčiť dievčatám, keďže má pred osemnástkou. Ale milá pani zubárka nám urobila ďalší škrt cez finančný rozpočet a namiesto toho mu opravila zuby, ktoré obklopovali ten zlomený, ale na pohľad vyzerali skvele. Suma ma zaskočila: 60 eur ma vôbec nepotešilo, pretože na budúci týždeň sa tam vraciame opäť a snáď už konečne urobí ten zub, ktorý mu chýba, ale bude nás to stáť približne 70 eur. Tak už naozaj neviem, kde má na to priemerná žena na MD zobrať?

No a to nebolo všetko, pretože našla kazy aj mladšiemu synovi, ktorý tam šiel s úplne iným problémom a ten mu zatiaľ nevedela ani pomenovať, takže sme utekali na RTG za tri eurá. Výsledok bol taký, že musíme čakať ďalší mesiac, aké zmeny sa u neho udejú a ako sa bude jeho gulička v líci zväčšovať alebo zmnešovať podľa toho možno skončí na chirurgii.

Pri čakaní na oboch synov moju dcéru spoznali po mene všetci v čakárni a aspoň to bolo príjemné, že ľudia, ktorí mali možno bolesti a nemali najskôr náladu, pretože všetko to dlho trvalo sa pod jej príjemným vystupovaním rozptýlili a na tvárach sa im zjavil úsmev. Mladší syn priniesol kávičku a džúsik a tak sme sa cítili ako v kaviarni, napriek tomu, že sme minuli ďalších päť eur.

Paradoxom dnešného dňa však bolo, že som prisľúbila pomoc kamarátke, ktorá mala pokazené auto, že ju povozím po doktoroch. Všetko sa však otočilo a nakoniec ona utekala na pomoc mne, pretože jej manžel sa snažil dostať sa k tomu stratenému čipu, všetko však bolo márne.

Dnes som sa naučila, že deň sa môže otočiť úplne naruby a nepomôže ani plakať:)

Skryť Zatvoriť reklamu