Od roboty aj kone kapú...

Písmo: A- | A+

V súčasnosti je situácia v Európe a aj v ostatných častiach sveta dosť biedna pre obyčajných ľudí. Keď nemáš konexie, tak si v háji, aj tvoja budúcnosť môže byť stratená. Veď dnes si nájsť dobrú prácu je už pomaly zázrak.

,,Od roboty aj kone kapú" hovorievame. No aj bez tej roboty kone kapú. Keď nie sú financie, nie je ani potrava. Teda jedna možnosť by sa našla, ísť sa pásť ako tie ovečky alebo kravičky niekam na lúku. A možno sa táto varianta získavania obživy raz stane realitou. Veď je kríza, peniaze nie sú (teda sú, ale na nesprávnych miestach) a všetko je drahé, okrem našich výplat, tie sa nemenia, a keď sa aj menia, tak len smerom dole. No a v dnešnej dobe si nájsť dobre platenú robotu, navyše takú, ktorá by ťa bavila je umenie. Ak nie je kamarát alebo strýko vo vedúcej funkcií, tak dovi dopo. Dnes nezáleží na tom, čo vieš, dnes musíš mať hlavne minimálne jeden titul ( a že si sprostý a ten titul máš len vďaka podvodom to nikto nerieši). ďalšia podmienka je dátum narodenia 1965 a vyššie. Ak ti už ťahá na 55 alebo viac, no smola nechceme ťa, hľadaj si inde. Len načo potom zvyšujú vek do dôchodku? VeĎ je kopa mladých nezamestnaných, čo by chceli robiť a nemajú kde. No a ešte je výhoda, ak si žena a máš primeraný objem hrudníka a isté schopnosti. Nie nadarmo sa hovorí: ,,Pofajčíme uvidíme." Ako inak by tie vymleté umelé sliepky mali tak dobre platenú prácu?!

Mne osobne sa pozdáva práca v kancelárií, účtovníctvo, financie, ekonomika. Hlavne preto, že ma to baví a myslím, že do toho začínam celkom slušne vidieť. Veď nadarmo neštudujem na obchodnej akadémií. Chcem sa proste mať aspoň trošku dobre. Všetko je lepšie, ako robota za pásom, ktorá navyše je zaplatená tak, ako je. Bohužiaľ, niekto musí robiť aj takýto druh práce.

Pred pár dňami ma zarazila správa zo Švajčiarska. Zvýšili im minimálnu mzdu na 4 000 eur Švajčiarom sa to nepáči, vraj to je málo. Neviem, čo by povedali, keby prišli sem, na Slovensko a zistili, aká je tu minimálna mzda. Uznávam, Slovensko a Švajčiarsko je veľký rozdiel, čo sa ekonomiky týka, ale aj tak. Slovák zarobí švajčiarsku minimálnu mzdu za rok. Naozaj tu žijeme ako takí chudáci, také zvery. No ale môžeme si za to aj sami. Odjakživa sme na takýto systém boli zvyknutí, od najskorších dejín. Pozostatky histórie sú stále s nami a stále s nami budú.

Skryť Zatvoriť reklamu