Ako sa z miláčika stane blbec

Písmo: A- | A+

Ľudské vzťahy sú ako deti - dlho sa vyvíjajú a aj tak niekedy zistíme, že sa nevyvinuli tak, ako sme chceli.

Medziľudské vzťahy sú veľmi zložitá časť nášho života. Každý deň sme v kontakte s ľuďmi: či už s tými, ktorých poznáme dlho, alebo spoznávame aj nových známych. Bez kontaktu s inými ľuďmi to proste nejde. Najzaujímavejšie a najzložitejšie bývajú vzťahy medzi mužom a ženou. Dajú sa opísať v 5 fázach.

1. Zoznámenie (nevinné pohľady)

Zoznámiť sa dá rôznym spôsobmi: v práci, v škole, na spoločenskej akcií poprípade čistou náhodou. Ide tu hlavne o výmenu základných informácií. Až potom sa uvidí, či sa ten vzťah niekam vyvinie. Všetko je to hlavne o komunikácií: verbálnej aj neverbálnej. Ak dvaja spolu "prekecajú" dlhé hodiny, tak je to fajn, ak len sedia a za štyri hodiny padnú medzi nimi maximálne dve slová, tak snaha je zbytočná. No nie je dobré ani to, keď za jeden deň vedia jeden o druhom všetko: od dátumu narodenia až po číslo topánok. Potom tá komunikácia a záujem môže upadať a dopadne to tak, že sa budú spolu nudiť.

2. Kamaráti

Z obyčajných známych sa postupne stávajú kamaráti: posedenie pri kávičke, prípadne nejaká tá vzájomná pomoc sa pravidelne začína opakovať. Nikto sa nikam neponáhľa, nechávajú všetkému čas. Veď neskôr sa uvidí, všetko je to vec osudu.

3. Veľká láska (Miláčik a zlatíčko)

Už to nie je len "nevinné" posedenie pri kávičke a "nevinná" debata o prežitom dni. Pomaly ale isto sa to posunulo niekam, kde to (ne)čakal ani jeden. Ten čas jeden bez druhého je ako pobyt v nemocnici - dlhý a nekonečný. A keď sa dvaja konečne stretnú po dlhej dobe - po hodine, tak je to tá najväčšia radosť, aká len existuje. Jeden bez druhého si nevedia predstaviť deň, každú jednu akciu absolvujú spolu - od nákupov až po dovolenky. Je to tá najkrajšia fáza vzťahu.

4. Postupné ochladzovanie citov (keď sa z veľkej lásky stáva stereotyp)

Každý deň je rovnaký, každý deň rovnaká nuda, rovnaké udalosti. Najviac je to cítiť, keď dvojica býva v jednej domácnosti (keď bývajú každý zvlášť, je to ešte v pohode, ale už nachádzajú na sebe chyby iného druhu). Zvyšuje sa počet hádok- hlavne pre hlúposti. Ani v posteli to už (niekedy) nie je ono.

5. Koniec (Ten blbec)

Prejdú roky a z miláčika sa veľmi ľahko stáva blbec. Keď len blbec, ešte je to v pohode. Horšie je, ak sa aj z blbca stane niečo "viac" a najhoršie je, ak si rozhádaná dvojica začne robiť navzájom problémy: písať nepriateľskú poštu, prepichovať gumy na autách a podobne. Je veľa prípadov, kedy to tak je. Niekedy ale vzťahy končia "dobre": vrátia sa do fázy kamarátstva. Je to určite lepšie, ako na seba zazerať a robiť si problémy. Veľakrát sa stane, že sa dvojica vráti k sebe: zistia, že nemôžu bez seba existovať.

Skryť Zatvoriť reklamu