Prvý dojem = (ne)správny dojem

Písmo: A- | A+

Prvý dojem býva asi tak dôveyhodný ako predvolebné sľuby všetkých politikov na tomto svete.

Prvý dojem sa nie vždy zhoduje so skutočnou situáciou. Prvý dojem môže byť nepríjemnejší ako skutočnosť: to znamená, že dotyčná osoba vyzerá byť nesympatická, ale pritom je to anjel odetý do ľudskej podoby. Veľakrát sa vyskytne aj opačný variant prvého dojmu: človek zdanlivo príjemný, milý a neviem aké všelijaké superlatívy by sa ešte dali použiť, no ale skutočnosť je iná. Týmto chcem povedať jedno: nedávajte na prvý dojem, nie vždy je pravdivý!!

Ja ako začínajúci spisovateľ (možno to niekam dotiahnem, možno nie, človek nikdy nevie) si všímam všetko, čo sa deje okolo mňa, ako sa kto správa, čo sa deje v spoločnosti. Objektom môjho záujmu sú hlavne ľudia z môjho okolia, ľudia, s ktorými som sa stretla alebo ich stretávam pravidelne, Okrem ľudí vnímam aj situácie, ktoré sa stali v minulosti a zostali mi v pamäti uložené, že na ne asi nikdy nezabudnem alebo proste len sa inšpirujem obyčajným každodenným životom.

Málokto číta moju tvorbu, nepotrebujem sa každému vychvaľovať, takých behá po tomto svete dosť. Mám svojich ľudí, ktorí vedia a ktorí čítajú a kto má záujem, nech dá vedieť, nie som žiaden politik, aby som sa niekomu nasilu vtierala do priazne. :-) Teraz chcem iba naznačiť, o čom sú moje myšlienky, ktoré dávam na papier, teda lepšie povedané do Wordu.

****

Zuzana má devätnásť rokov. Spolu so svojimi rodičmi a súrodencami vyrastá v jednej malej dedinke na západnom Slovensku. V jeden obyčajný májový deň spoznáva Martinu - bratovu priateľku. Na prvý pohľad milé a slušné žieňa, skutočnosť hovorí niečo iné. O pár dní neskôr spoznáva Viktora, ktorého prezývajú Billý - po slávnom Billy Idolovi. Vysvitne. že Billy a Martina sa poznajú z nedávnej minulosti. Obaja majú problém o tom hovoriť, pretože je to téma dosť zraňujúca.

Nie o všetkom sa dá s ľahkosťou hovoriť, nie všetko je príjemná téma na rozhovor. Sú isté veci, o ktorých sa hovorí ťažko. Martina aj Billy sa tvária, ako by sa v minulosti medzi nimi nič nebolo stalo. Zuzana si ale dá dokopy dve a dve a dôjde jej, že medzi nimi bolo niečo viac, ako len obyčajné priateľstvo. Začne si viac všímať ich postoj, ich správanie a komunikáciu. Niekto si povie, že je to zbytočné, že je to všetko len medzi nimi dvoma, no Zuzana sa bojí, že by tento podivný vzťah zašiel niekam veľmi ďaleko, niekam za hranicu priateľstva.

Mohlo by jej to byť v podstate jedno, ale veľmi odsudzuje neveru, tak preto to tak rieši, i keď s tým nemá absolútne nič spoločné. Tak isto má obavy z toho, že Martina rozbije vzájomné vzťahy celej rodiny a ich známych, pretože má veľmi manipilatívnu a konfliktnú povahu. Presne tu sa jedná o ten spomínaný prvý dojem: ak niekto po fyzickej stránke vyzerá príjemne, to ešte neznamená, že má aj príjemnú povahu a vystupovanie.

****

V tomto som ešte len na začiatku, tak časom by sa dej mohol vylepšiť. Uvidím, čo mi napadne. :)

Skryť Zatvoriť reklamu