Zmena - základ dobrej budúcnosti

Písmo: A- | A+

Kým sa nestane nejaká zmena, nejaký prevrat, tak naša budúcnosť sa nebude uberať lepším smerom. Skôr začne upadať.

Vieme, ako to v súčasnosti vyzerá vo svete. Každý normálny človek vidí tie problémy: upadajúca ekonomika, vysoké ceny a nízke výplaty, nezamestnanosť a nehorázne zdieranie. Prečo to tak je? Pretože tento svet vedú nenažraní dementi bez kúska charakteru, ktorí by ľudí zodrali aj z kože. Ale na druhej strane: kto ich zvolil? My, ľudia. Nechali sme sa oblbnúť sladkými rečami a sľubmi, z ktorých samozrejme nebolo a ani nebude nič. Toto je to umenie politikov: urobiť z ľudí blbcov a po zvolení sa im cez média smiať rovno do očí a samozrejme, zdierať, okrádať a ďalej oblbovať.

Ako to vyzerá teraz, tak to bude vyzerať aj o pár rokov. Ak sa, samozrejme, nestane zmena, nejaký prevrat, ktorý by všetko zmenil. Samozrejme, tie zmeny by sa nestali zo dňa na deň, začalo by to veľmi tvrdo a bolestivo, kým by sa tie staré ,,rany" minulosti zahojili. A to môže trvať dlhé desaťročia.

Ako na Slovensku, tak v celej Európe. Veľká chyba je to, že sme vstúpili do Európskej únie, NATO a OSN. Čo nám tieto organizácie dali? Čo nám dala taká EU? Dala nám vyššie ceny, na hlavu postavené zákony a chce nám zobrať ešte aj tú pôdu pod nohami, aby ju mohla predávať kadejakým cudzincom. A TOTO sú tie výhody EU, tej vraj úžasnej organizácie, ktorá robí pre ľudí všetko. VeĎ áno, robí, privádza ľudí do hrobu. A to dá sa povedať, doslova. Viem, nie je to chyba organizácie, je to chyba tých, čo ju vedú: blbci bez vlastného názoru, ktorí nevedia iné len sa pchať Obamovi a jeho podobným do zadku. A takíto ľudia by sa mali odtiaľ poberať svinským krokom preč a neničiť Slovensko aj ostatné štáty EU.

Nech sa nikto nečuduje, že skoro každý ignoruje eurovoľby. Keby bolo koho voliť, tak by bola určite vysoká účasť. Ale kto už by volil kúzelníka alebo nejakých 70 ročných dôchodcov so smrťou na jazyku? Čo nám takí ľudia môžu dať? Treba, aby to viedli mladí ľudia s rozumným názormi, hlavne, aby sa nepchali Amerike do zadku a nevymýšľali sprosté nereálne, na hlavu postavené zákony ako bol ten, čo zakazoval záhradkárom doma pestovať zeleninu. Veď to môže vymyslieť len chorý človek takýto zákon.

A ako vidím svoju budúcnosť? Myslím si, že ak sa nič nezmení, tak to bude tragédia: do osemdesiatky v práci, 16 hodín denne, za úbohých pár eur. Bude problém ,,naškrabať" na základné veci. Bude nám vládnuť rómska menšina a my Slováci budeme po ich tlakom. Nechcem byť pesimistka, ale vidím to dosť biedne aj ako realistka.

To, čo chcem dosiahnuť, to asi bez dobrých konexií nedosiahnem. Ak budem robiť moju vysnívanú robotu - účtovníctvo, tak to veru oslávim. Dnes je veľa účtovníčiek, a ak sa medzi ne dostanem aj ja, tak budem najšťastnejšia na svete. Mám hrôzu z toho, že by som musela makať tri štvrte dňa za pásom takmer zadarmo. Viem, aj to musí niekto robiť, ale tie pracovné podmienky sú hrozné. ako za čias otroctva. Nechcem mať milióńy na účte, mne stačí, ak budem vládať zaplatiť základné veci: energie, potraviny a podobne. A keď si budem môcť dopriať niečo navyše - pre seba aj pre tých, ktorých najviac ľúbim. Chcem až tak veľa od života? Nemyslím si.

Skryť Zatvoriť reklamu