Čo sa odohráva v hlave budúceho stredoškoláka

Písmo: A- | A+

Dospelí si určite zaspomínajú, čo sa odohrávalo v hlavách im. Mne, ako budúcej stredoškoláčke, sa toho v hlave odohráva veľmi veľa. Navyše som typ osoby, čo veľa rozmýšľa a rieši, o to je mojich myšlienkových pochodov viac. Prvá vec, čo sa mi odohráva v hlave je snáď to najzásadnejšie, najpodstatnejšie – teda to, čo by napadlo prvé aj vás.

Aká tá stredná škola vlastne bude? Skutočne netuším. Bola som tam len trikrát a to na DOD, prijímačkach a zápise. Prišla mi fajn, avšak prvý dojem môže klamať – ale nemusí (a dúfam, že môj prvý dojem ani neklamal). Od tejto témy sa odvíja kopa ďalších otázok – akí budú spolužiaci, učitelia, či budeme dobrý kolektív, či bude učivo veľmi ťažké, či .. a vôbec, poznáte to.

Neposledná vec, ktorá mi vŕta v hlave, je počet hodín strávených v škole. Keďže budem dochádzať, je to otázka celkom podstatná. Na základnej škole sme mávali 6 hodín, pretože sme skrátka mali šťastie na dobrý rozvrh (spolužiaci z vedľajších tried mávali aj 7 hodín). Navyše mi cesta trvala pešo asi 10 minút, čo je neporovnateľné s komplikovaným dochádzaním do Bratislavy.

Ďalšou vecou je to, či budem mať čas na „starých“ kamarátov zo základnej. Respektíve z časov, kedy som chodila na základnú, keďže mám kamarátov aj mimo základnej. Určite sa budem musieť veľa učiť, spoznám kopu nových ľudí a na starých kamarátov mi pravdepodobne nezvýši čas.

Tak toto je zopár vecí, ktoré sa permanentne striedajú v hlave bežného budúceho stredoškoláka. Ak by som mala zhrnúť tento článok, my, budúci stredoškoláci, máme z novej školy určité obavy, avšak sa tešíme na nové skúsenosti a zážitky. :) 

Skryť Zatvoriť reklamu