Čo je pravda, nie je hriech!

Písmo: A- | A+

Za pravdu sa každý bije! Krvopotne! Aspoň ja teda áno! Dnešná spoločnosť neprijíma názory ostatných ľudí. Nechcú zmeniť svoj zaužívaný štýl života. Nechcú meniť svoj postoj k životu. Svoje názory. Predstavte si, že sa o niečo snažíte ale v konečnom dôsledku si poviete, že načo?! Ono, netreba sa vzdávať za žiadnych okolností. Niekedy je to príliš náročné v niečom zotrvať, ale každopádne neskôr vychádza slnko. Mať ambície, mať sny a napĺňať ich, je veľmi dôležité ale zároveň veľmi ojedinelé. V dnešnej spoločnosti strácame svoj vlastný potenciál. Naša spoločnosť je riadená tak, že nikdy nebudeme myslieť na seba, na tú skvelú osobnosť, ktorá sa skrýva v každom jednom z nás. Bohužiaľ, takto sme si to nastavili a tak to aj funguje. Najväčším trápením je to, že nie sme sami sebou. Neustále sa s niekým porovnávame - ten má veľa prachov (ja nie), tá ma ale super postavu (ja nie), ten žije v takom baráku (ja nie). N.O. A. Č.O. ? Každý sme dostali do vienka niečo iné. Každý by sme mali vychádzať z vlastného potenciálu a rozvíjať ho. Nech už je akýkoľvek. Ľudia sa snažia každému radiť, dávať presné návody na náš vlastný život. Nepríde Vám to vtipné? Lebo mne teda áno .....

Spoločnosť nepodporuje jedinečnosť. A viete prečo? Pretože existuje ľudská vlastnosť, ktorou je závisť (každý sme sa s ňou stretli nejeden krát v živote). Závisť ľudí je tá najhoršia ľudská vlastnosť. Ona sa Vás snaží znegovať, snaží sa pokaziť to, o čo sa Vy snažíte. Môže to byť akokoľvek pozitívne, akokoľvek sa snažíte pomôcť. Potrebujete veľa vnútornej sily a energie aby ste sa prebili.

Prečítate veľa motivačných kníh, ale niekedy, keď sa stane situácia nepríjemná, situácia, s ktorou ste nerátali, tak si poviete, že sa na to všetko môžete akurát tak vys*ať a všetky tie krásne myšlienky, ktorými sme sa riadili sa zrazu stratia.

Ale ono sa znovu vyjasní a Vy si poviete v konečnom dôsledku, že všetko zlé je na niečo dobré, že každá „zlá" situácia, ktorá sa Vám v živote stala je vlastne Vaša skúška, nad ktorou buď vyhráte alebo sa vzdáte.

Netreba sa nikdy vzdávať. Cítite, že máte pravdu ? Že Vaša pravda je opodstatnená? Tak za ňu bojujte! Bojujte za všetko čo má pre Vás vo Vašom živote zmysel. Ľudské šťastie je predsa to o čo nám ide, aj keď je to beh na dlhú, veľmi dlhú trať!!! :-)

 

Skryť Zatvoriť reklamu