Ako to vidím po štyroch mesiacoch || Život v Nórsku

Naposledy som písala článok mesiac pred Vianocami, kedy všetko bolo úplne inak. Od vtedy sa veci zmenili, bola som taktiež neustále zamestnaná a dlho som premýšl'ala, či sa vôbec ozvat', ale niekoho to možno bude zaujímat' :)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (14)
Tromsø
Tromsø (zdroj: Simona)

Naposledy som bola v rozpakoch z toho, ako a či vôbec "prežijem" polárnu noc, ktorá trvala tri mesiace. Okrem toho som odišla z práce, pretože vlastník mával nemiestne poznámky, o čom som tiež písala dávnejšie. 

Celkovo, začiatok tu v Nórsku bol zložitý a to nie som žiadna princezná, začínala som od nuly už pár krát, vždy v inej krajine, takže som si myslela, že ma tu nič nezloží. Ale mýlila som sa.

Okrem toho, že som bola zúfalá z DVOCH neserióznych pracovných pozícii, ktoré som prijala, pretože ved' žit' som z niečoho musela ( z oboch miest som nevidela dodnes ani cent, len tak na margo..) , trápila som sa aj v osobnom živote, čomu neustála tma vôbec nepomáhala, ba naopak.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Polárna žiara
Polárna žiara (zdroj: Simona)

Patrím k pozitívnym l'ud'om, ale obdobie od novembra do konca januára beriem ako najtemnejšie v živote. Nie len metaforicky :) Veru neraz som mala chut' sa zbalit' a vrátit' sa do Anglicka, ale nechcela som sa vzdat' len tak, bez väčšieho boja. Do novej práce som nastúpila koncom novembra a páčilo sa mi tam každým dñom viac a viac. Zamestnala som sa v jednej z najlepších reštaurácii v Tromsø, seriózna spoločnost', vel'mi slušné ohodnotenie (samozrejme, vd'aka skúsenostiam) a super tím l'udí. Práce som mala naozaj dost', ved' ani na Vianoce som nebola doma, plus top sezóna je práve v zime. Vel'mi rýchlo saFiskekompaniet stala mojím druhým domovom, a som nesmierne rada, že aj napriek všetkým pádom som to nevzdala, momentálne by som nemenila! Plus, konečne máme svetlo a to robí tak vel'a!! Konečne, aj napriek tomu, že chodievam spat' nad ránom, sa budím v normálnu rannú (pred-obedovú :D) hodinu, a nevyčerpaná! V období polárnej noci, kedy bola neustále tma som sa niekedy zobudila aj o 16:00 ( a nevyspatá!) pretože telo si myslelo, že je ešte noc.. potom som v noci nehohla spat' a zaspávala som nadránom okolo 6, či 7:00 a tak to šlo na 90 % nonstop po dobu dvoch mesiacov. 

SkryťVypnúť reklamu
Tromsø
Tromsø (zdroj: Simona)

​Som naozaj vd'ačná Bohu, že mi dodal silu počas môjho temného obdobia. Nórsko, hlavne teda mestečko v ktorom žijem - Tromsø som si naozaj a úprimne zamilovala (aj ked' tá zima ma stále vie niekedy prekvapit' :D). Neplánujem, pretože vždy, ked' si urobím nejaký plán to aj tak dopadne úplne inak (ved' hej, raz už som si aj svadbu plánovala a hl'a :D) 

Som len naozaj rada, a chcem povedat', že nech sa nachádzate v akejkol'vek situácii, v ktorej neviete, ako d'alej,NEVZDÁVAJTE SA! Ja som sa takmer, a keby som vtedy videla o čo všetko by som prišla, o akú úžasnú skúsenost' a situácie, asi by som si teraz trieskala hlavu o stenu :) A veru nebolo to týždeñ, dokonca ani mesiac, čo som bola psychycky na dne (Preto, mimochodom, som ani nepridávala články..). Stálo ma to vel'a slzičiek a zapierania, odpúšt'ania či prehovárania SEBA SAMEJ, ale ostala som, a nemôžem byt' spokojnejšia :)

SkryťVypnúť reklamu

A o pár dní sa chystám na kratučkú dovolenku na Slovensko ! 

Plus ako posledný obrázok pridávam fotku mña v "akcii" (haha) , je to fotka, ktorá vznikla v reštaurácii, v ktorej pracujem, ked' nás navštívil nemenovaný fotograf ( aby sme mali videá a fotky na sociálne siete atd'.) ... Tak zatial', priatelia ! :)

Fiskekompaniet
Fiskekompaniet (zdroj: Simona)
Simona Kyselicová

Simona Kyselicová

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  230x

Začiatky v cudzom prostredí nie sú vždy jednoduché.Už takmer 10 rokov putujem, ako sa vraví, "kade tade". (: Vd'aka životu v cudzích krajinách som sa naučila mnoho vecí - hlavne postavit' sa na vlastné nohy. Od Francúzska cez Cyprus, Anglicko, Holandsko, až som skončila v Nórsku. Kto vie, do kedy mi to ale vydrží :) Zoznam autorových rubrík:  NórskoOdskúšanéMyšlienky

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

50 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavel Macko

Pavel Macko

188 článkov
INESS

INESS

107 článkov
Marian Nanias

Marian Nanias

274 článkov
Radko Mačuha

Radko Mačuha

223 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu