Tarot a iné || Moje (často) zvláštne záujmy

Písmo: A- | A+

78 kariet s rôznym významom, mnohí ich považujú za "šamanskú" pomôcku a som si istá, že v minulosti by ma za tanto článok ukameñovali či upálili ako čarodejnicu..

No dnes žijeme v dobe slobodného vyjadrovania ( i ked'.....) a ja som sa po niekol'kých mesiacoch konečne rozhodla, že sa vyjadrím i k tejto téme. Tento blog je súčast'ou môjho bytia už nejaký ten čas a snažím sa tu dokumentovat' veci, ktoré sú pre mña v určitom slova zmysle dôležité.

Vždy som mala záujmy, ktoré okolie možno považovalo za čudné, alebo zaujímavé. Často som sa s nimi nikomu nezverila, lebo som čakala nechápavú reakciu. Moji rodičia sa čudovali, prečo každý deñ po škole v puberte píšem blog (v tej dobe na českej, už zrušenej platforme). Bola to moja najväčšia zál'uba, ktorej som venovala asi tol'ko času, ako škole a štúdiu. Čiže dost'. A čo z toho?? Sem tam nejaké komentáre, ktoré ma ale držali pri tejto činnosti niekol'ko rokov. To bolo v dobe, ked' som ani len netušila, že blogovanie či youtube raz budú pre niektorcých prácou na plný úväzok. Pre mña je to stále "iba" zál'uba, ktorú som na istý čas prerušila, ale teší ma a píšem nesmierne rada. A z tohto obdobia mám stále niekol'ko kamarátov. Jednej dievčinke, ktorú som vd'aka blogu spoznala, som bola za svedka na svadbe pár rokov spät'.

Počas dospievania som okrem blogovania čítala rôzne články a po filme Inception som sa dozvedela o lucídnom snívaní. To tu vysvetl'ovat' nebudem, ale začala som to praktizovat' a boli to nesmierne krásne zážitky, ktoré sa mi sem tam vrátia i dnes. To je ale na samostatný článok :D

Niekedy okolo roku 2011 som sa intenzívne začala zaujíat' o spiritualitu celkovo, i ked' som nič sama nepraktizovala, vždy ma to nesmierne fascinovalo. Myslela som si ale, že praktizovanie týchto vecí je proti katolíckej viere a najmä, že to robia iba "vyvolení".

Na istý čas (koniec strednej školy, začiatky v zahraničí a roky so spolubývajúcimi) som svoje koníčky dala do úzadia. Postupne som objavila lásku i k cvičeniu a jóge, ktoré sú už neoddelitel'nou súčast'ou mojich dní.

Taktiež kreslenie, ktoré ale na mña vyžaduje príliš vel'a času, no rada sa k nemu vraciam v určitých etapách.

Milujem pečenie a takmer pred rokom som začala zdobit' i predávat' naše tradičné medovníčky, s čí plánujem pokračovat' i túto zimu. Tu v Nórsku, Bohužial', okrem zimných mesiacov nebolo o zdobené pečivo záujem. Ale počas zimy (a jesene) som piekla a zdobila každý deñ a naozaj som si to obl'úbila a zdokonalila som sa v niečom, o čom som ani nemala poñatia, že mi vôbec ide :D

Ale to by som nebola ja, keby som si počas dní, kedy som nebola vyt'ažená, nenašla ešte nejakú zál'ubu. Najmä koniec medovníkom a menej pracovných povinností ma priviedlo k netradičnej činnosti - k tarotu.

Od začiatku tohto roka som sa začala intenzívne zaujímat' o čakry a energie (mali sme pár zvláštnych incidentov v domácnosti, ktoré ma donútili hl'adat' príčinu tohto diania)..A poviem to hned' na začiatku, ak je to placebo, NECH JE. Ak niečomu človek verí a ono to funguje a nemá to negatívny vplyv na nikoho a na nič, prečo nie?

Vel'mi dávno som si pozrela jedno video na youtube, len čisto zo zvedavosti. Bola to nejaká zahraničná osoba, vykladajúca karty. Bola som sama doma a akosi som nemala čo robit' a video som si pustila. Vyberte si jednu zo skupín, ktorá k vám intuitívne prehovára. Tak som si vybrala a táto osoba opísala môj vzt'ah na 99,9%. Nechala som to tak a nevracala som sa k tomu, no samozrejme, bola som milo prekvapená. O niekol'ko mesiacov neskôr som si všimla, že takýchto osôb je viac a to dokonca i u nás. Ked' som bola k nejakému videu nasmerovaná náhodne, alebo som mala pocit, že to by som mala vidiet', vždy som si z neho odniesla niečo pre seba. Ak som sa nútila, alebo som si nebola celkom istá, väčšinou to nebolo nič pre mña a nesedelo to k mojej situácii.

A tak je to, si myslím, so všetkým. Ak máte z niečoho dobrý pocit a nejakú počiatočnú víziu a optimizmus, ono sa to väčšinou vydarí a naopak ..ak sú tam pochyby a intuícia Vám vraví nie, asi to nebude pre Vás. Ale výnimka predsa potvrdzuje pravidlo! Nezabúdajme ale: každý má slobodnú vôl'u.

A moja intuícia (aspoñ tá, ktorá ma pred niečím či niekým upozorñovala) ma nikdy nesklamala. Preto som sa rozhodla začat' s tarotom. Pretože je to neskutočne silný nástroj na prehlbovanie a zlepšovanie intuície. Nie, nie je to krištál'ová gul'a. Ani predpovedanie budúcnosti. Nie som čarodejnica ani veštica. Som fascinovaná dlhorokými tradíciami a tarot je prítomný v živote l'udí zopár stáročí. A stále ma fascinuje, a dokonca som mala výklady i pre iných tu v Nórsku. Nie ako biznis, iba ako nástroj na zlepšenie sa a láskavost'. Ale moje pravidlo je: Ak tomu neveríš, je nezmysel, ak čakáš, že tie energie sa s tebou nejaký spôsobom spoja a výklad Ti niečo dá. Ak chceš vidiet' karty zo zvedavosti a nič špecifické neočakávaš, fajn. No ak prichádzaš s negatívnou emóciou voči celému "procesu", dopredu vlastne vieš, ako to dopadne. A ono to tak v konečnom dôsledku i skončí. Neúspešne. Karty iba navádzajú, dokážu nasmerovat' či poradit', dodat' sebavedomie a motiváciu, ale i upozornit'. To je na nich podl'a mña to najcennejšie.

Nemyslite si, že každý deñ si sadám za môj magický stolík a vykladám si karty :D Nerobím to pre seba už takmer vôbec. Skôr pre iných, a pre iných i skupinovo, cez videá. A som prekvapená, kol'ko pozitívnych reakcii prichádza. A verím, že to je preto, že to k danej osobe príde prirodzene. Lebo chce. Verím, že každý, kto sa vo výklade nájde, si z neho i čosi odnesie.

Málo l'udí z môjho okolia vie o tejto mojej (stále pomerne) novej zál'ube. Jeden človek zo Slovenska, inak len pár zahraničných kamošov, ktorí už zistili, aká divná viem občas byt' :D A väčšina to berie ako zaujímavost'. Priatel' sa radšej nevyjadruje, ale som si istá, že keby som to nebola ja, bral by to extrémne zvláštne. Ale tieto zvláštnosti nás odlišujú od ostatných, no nie?

A ak s niečím takým nesúhlasíte, či dokonca máte voči tomu odpor. Beriem to. Je to Váš názor a ja ho akceptujem :)

Ak patríte k zvedavým či otvorenejším, kl'udne skúste, či si niečo v nejakom výklade nájdete. A možno si budete chciet' tiež zaobstarat' nejaké tarotové, či energetické karty, len tak, pre seba :) A to by bol ten najlepší prípad.

Ak Vás teda zaujíma, ako taký všeobecný výklad, ktorému sa venujem teraz pravidelne vyzerá, kl'udne nahliadnite. Robím to vo vol'ných chvíl'ach, zadarmo, a odozva ma vel'mi teší. Vybrala som vel'mi všeobecné video. Ak nie ste na takéto veci, d'akujem za prečítanie a prajem Vám krásny zvyšok dña. A najmä : pokoj a mier :)

S láskou, S.

Skryť Zatvoriť reklamu