Liečivé účinky cibule

V roku 1919 vo svete vyčíňala španielska chrípka, ktorá zahubila 40 miliónov ľudí. Jeden lekár, ktorý navštívil veľké množstvo poľnohospodárov konštatoval, že väčšina chrípkou nakazených zomrela.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)


Raz však prišiel na statok, kde boli všetci zdraví. Spýtal sa, čo je u nich iné, než u tých ostatných. Žena mu povedala, že stavia do každej miestnosti tanier s olúpanou cibuľou.

Lekár sa jej opýtal, či by mu nedala jednu takto použitú cibuľu, aby ju preskúmal. Pod mikroskopom v nej našiel vírus chrípky.

Bolo zrejmé, že cibuľa pohltila baktérie a rodina zostala zdravá.

Túto historku som počul od jednej kaderníčky. Pred niekoľkými rokmi bolo množstvo ich zákazníčok chorých a nakazilo i zamestnancov.

Nasledujúci rok preto nechali niekoľko tanierov cibule v kaderníckom salóne a na ich prekvapenie nikto neochorel.

Alebo iná zaujímavá skúsenosť s cibuľou:

Raz som ochorel na zápal pľúc a bolo mi veľmi zle. Náhodou som čítal článok, kde sa písalo, že sa má cibuľa odrezať na oboch koncoch, poprepichovať na jednej strane vidličkou a nechať cez noc na tanieri vedľa chorého. Druhy deň je cibuľa zčernalá. Urobil som, ako bolo napísané a na druhý deň som sa cítil oveľa lepšie.

V minulosti sa napríklad ľudia chránili pred morom tým, že v miestnostiach rozmiestnili cibuľu a cesnak. Obidvoje má silné antibakteriálna a antiseptické účinky.

Ponaučenie: kúpte si cibuľu a na tanieroch ju olúpanú, poprípade prekrojenú rozmiestnite po celom dome. Ak pracujete v kancelárii, nechajte jednu alebo dve ležať vo vašej blízkosti.

Cibuľa vás ochráni pred chorobami. V prípade, že by ste naozaj dostali chrípku, bude slabšia. Rozhodne sa to oplatí vyskúšať. Veď cibuľa je lacnejšia než lieky.

Šimon Smoleň

Šimon Smoleň

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Snažím sa byť človekom s vlastným pohľadom na realitu. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu