Aj Ódor by zrejme vyhral vo voľbe prezidenta nad Pellem

Ódor by mal kandidovať i s Harmanom a ten z nich s menšou šancou uspieť by sa potom vzdal v prospech rivala.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Týmto však vôbec nespochybňujem užitočnú a vítanú kandidatúru exministra zahraničných vecí Korčoka, ktorého úspech v priamej prezidentskej voľbe sa tiež nedá vylúčiť.

Takáto veľmi silná trojka demokratických, slušných a fundovaných kandidátov (s veľmi dobrou a presvedčivou argumentáciou a bez  korupčnej či inej problematickej  minulosti) by však na seba navzájom neútočili,   by to bol pre voličov nový a prekvapivý pozitívny prvok v slobodných priamych voľbách.  

Takže by víťazstvo jedného z nich bolo tak temer isté,  bez problémov a obáv o výsledok z  voľby. V takomto prípade by  jej  silný favorit  SmeroHlasu Pellegrini určite neuspel.  Zmarili by sa tak ich mocenské plány (ako v prípade Orbána v Maďarsku) dlhodobo si uzurpovať nekontrolovanú a korupčnú moc v štáte.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Samozrejme chce to jednotu a disciplínu strán v opozícii, ktoré by si konečne mali uvedomiť, aká budúcnosť ich potom  inak čaká. Zrejme sa dosiaľ nepoučili, akých protivníkov majú vo vláde a poslaneckých laviciach. Lebo inak by mnohí v tajnej voľbe nevolili za predseda parlamentu  poslanci  muža pretvárky, mnohých tvári a zrady.

Toho, ktorý v roku 2020 zradil Fica a   pred dvoma týždňami  demokratickú verejnosť, keď sa k nemu znova pridal do vlády s pochybným programom, za ktorý by sa nehanbili ani fašisti. Navyše s  jej nekvalifikovanými členmi bez morálky a hanby, ale naisto nie bez budúcich utajených korupčných škandálov.  

SkryťVypnúť reklamu

A tiež  hneď už začerstva, keď sa určovali noví členovia parlamentných výborov  ako šéf Národnej rady znova zradil demokratické tradície. Keď  nerešpektoval bežne  zaužívaný demokratický princíp ich menovitého obsadenia  a dovolil  SmeroHlasu si uzurpovať vyšší počet miest než im prislúcha  oproti výsledkom v parlamentných voľbách.

Nejde o náhodu, že ide o človeka, ktorý za vyše dve dekády zastával za SMER zrejme všetky vysoké ústavné funkcie od poslanca Národnej rady až po šéfa vtedajšieho parlamentu a premiéra exekutívy. Ale v žiadnej z týchto ústavných funkcii nezažiaril. Skôr to bolo zakaždým naopak.

SkryťVypnúť reklamu

Veď meniť len postele ani v nevestinci nepostačí pre jeho lepšiu povesť.  Už mu v súčasnej tragikomédii teda  chýba len najvyššia ústavná funkcia v štáte - byť prezidentom. Ale tomu môže bezpečne zabrániť iba jednotný postup voči kandidátovi  súčasnej demokratickej opozície.

Pretože Pellegrini je v nastávajúcej predvolebnej kampani veľmi zraniteľný. Nezachránia ho pred neúspechom ani  očakávané lži, ohýbanie pravdy či vymyslené podrazy na demokratických konkurentov. Verím, že sa opäť zopakuje  história z predchádzajúcich prezidentských volieb. Keď veľkého favorita Fica porazil neznámy podnikateľ z Popradu Kiska a o päť rokov neskôr nominanta Smeru eurokomisára Šefčoviča  neznáma právnička z Pezinka.

SkryťVypnúť reklamu

(Odporúčam si prečítať aj predchádzajúci článok „Mohol by byť prezidentom Hamran?)

P.S.: Ďakujem pán administrátor za Vašu trvalú pozornosť, o čom svedčí aj to, že 27. 10. po 10.hod. mal blog tohto obsahu "až" 509 - krát čítaní, ale o 5 hod. neskôr (v prvý deň od zverejnenia) už celkom zamrzol a čitatelia oň už neprejavili ďalší záujem. ich počet sa potom zvýšil iba o 100 - krát.

Jozef Sitko

Jozef Sitko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  387
  •  | 
  • Páči sa:  9 993x

Mgr. Jozef Sitko (*1935), v rokoch 1968 - 1970 komentátor denníka Smena. Potom ďalší rok krátko editor a zástupca šéfredaktora týždenníka Expres. Z oboch redakcií ho komunisti vyhodili. Až do roku 1989 mal dištanc - zákaz čokoľvek publikovať. Následne založil prvý nezávislý týždenník v SR Slobodný piatok a bol jeho šéfredaktorom. Hneď po vzniku samostatnosti štátu bol riaditeľom tlačového odboru a poradcom prezidenta M. Kováča. Potom založil Nadáciu Slovak Gold a štrnásť rokov ju viedol. Napísal šesť kníh. Jeho nový titul: Vedieť odísť získal v roku 2019 medzinárodnú Literárnu cenu E.E. KIscha. .Ešte v roku 1991 získal Hlavnú novinársku cenu Slovenského literárneho fondu. A v roku 2000 mu prezident Schuster udelil za celoživotnú publikačnú činnosť štátne vyznamenanie Pribinov kríž III. triedy. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

35 článkov
Anna Brawne

Anna Brawne

103 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

765 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu