Čo uniklo médiám v kauze Glváč?

Prosím čitateľov, aby mi prepáčili, že z dôvodu snahy o urovnanie vzťahu so správcom som zrušil v perexe konkrétnu kritiku správcu. Preto ďalší perex už nemienim písať. Ďakujem za porozumenie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Azda s trestne dlho nepostihnuteľným kriminálnikom Kočnerom dôverne riešili (ako pán Glváč - vládny politik) skompromitovanie nežiadúceho prokurátora aj páni Sulík a Matovič? To sa však potom uskutočnilo. Tento nekompromisne konajúci prokurátor bol v závažnej trestnej veci aj odvolaný. Presne tej, čo sa týkala aj ministrov Smeru Počiatka Kaliňáka! Nemali by sa už tým zaoberať aj orgány polície a prokuratúry? Veď u politika ide o zneužitie pravomoci verejného činiteľa, či nie?

Veď ako sa mohlo v právnom štáte stať, že roky chránený zločinec mohol konať beztrestne, robiť podvody a rozkrádať štátne zdroje? Len preto, že Smer, SNS aj pán Glváč držali nad ním ochrannú ruku. Lebo slúžil im na najšpinavejšie práce. Na kompromitovanie opozičných politikov a novinárov, zasahovanie do ich súkromia, na získanie o nich zraniteľné informácie. Pre koaličnú vládu bol (podľa objednávky a za odmenu beztrestnosti) najspoľahlivejším lokajom na čokoľvek, čo vo svojej ničomnosti vládna moc potrebovala a v čom sa nemohla špiniť. Podieľal sa s ňou v nemalej miere i v rôznych pochybných kšeftoch.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako vládny provokatér lovil do svojej (dez)informačnej siete prevážne veľké ryby z opozície. Ulovil aj vtedy ešte neskúsených Sulíka a Matoviča. Lenže medzi týmto kriminálnikom a opozičnými politikmi nemohli byť kšefty, lebo tí v opozícii ich priamo nemohli Kočnerovi poskytnúť. Ale zabrala u nich Kočnerom hodená udička – možný "zisk" pre nich „užitočných informácií“ o politických rivalov. Preto bol Kočner pre Smer a SNS „renomovaným“ informátorom a konšpirátorom, dobre vybavený aj technicky a personálne..

Takže i súčasný mediálny pokrik Smeru o spoluvine aj iných je len jeho často opakovaný trik ako rozptýliť každú vážnu kauzu na spoluvinu ďalších hriešnikov. Takto ju potom zbagatelizovať, že v politike kradnú, klamú a podvádzajú všetci. A dúfať potom, že volič buď na toto rozptýlené politické a mafiánske bahno čoskoro zabudne. A keď nezabudne, tak si zvolí pre Smer budúceho partnera do vlády Kotlebu či Harabína. Alebo znechutený nepôjde voliť a nezvolí si ani opozičnú stranu. Lebo už neverí, že nejaká lepšia zmena môže ešte prísť.

Jozef Sitko

Jozef Sitko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  174
  •  | 
  • Páči sa:  1 917x

Mgr. Jozef Sitko (*1935), v rokoch 1968 - 1971 komentátor denníka Smena a zástupca šéfredaktora týždenníka Expres. Z oboch redakcií ho komunisti vyhodili. Až do roku 1989 mal dištanc - zákaz čokoľvek publikovať.Následne založil prvý nezávislý týždenník Slobodný piatok, bol jeho šéfredaktorom. Bol tiež riaditeľom tlačového odboru a poradcom prezidenta M. Kováča. Potom založil Nadáciu Slovak Gold a štrnásť rokov ju viedol.Napísal šesť kníh. Jeho nový titul: Vedieť odísť.V roku 1991 získal hlavnú novinársku cenu Slovenského literárneho fondu a v roku 2000 mu prezident Schuster udelil za celoživotnú publikačnú činnosť štátne vyznamenanie Pribinov kríž III. triedy. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu