Heger konal odvážne, rozhodne aj zodpovedne

Zbabelý služobník Ficovej korupčnej moci, zradca skorumpovaného Smeru drzo a účelovo zaútočil na premiéra kvôli Ukrajine

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Je paradoxné, keď klamár Peter Pellegrini si demagogicky a nedôvodne dovolil na  osobitnej tlačovke ostro kritizovať práve Eduarda Hegera za jeho cestu na Ukrajinu. Bol to však   zo strany premiéra významný a prezieravý štátnický krok. Keď  už v menej riskantnej dobe  spolu s predsedníčkou Komisie EÚ, Ursulou von der Leyenovou vycestoval do Kyjeva. S prezidentom Zelenským tak mohol osobne zhodnotiť nielen situáciu na Ukrajine a vo svete, ale aj dohodnúť ďalšiu účinnú pomoc Slovenska napadnutej krajine.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Napríklad, že jej môže pomôcť pri exporte pšenice. Z čoho by mohla mať osoh aj naša krajina  jej nákupom z prvej ruky. Ak by bola aj u nás nedostatková. Takže mlynári, obchodníci a deštrukční politickí  demagógovia by mali prestať v médiách strašiť jej nedostatkom. Zneužívať to, že ceny múky v obchodoch už rapídne rastú, hoci jej zásoby v skladoch sú mleté ešte za staré ceny pšenice.

Pričom nejaké jej zásoby naisto majú do novej úrody, ktoré skladujú z minulého roka v silách. Na to mám len jednu možnú kritickú odpoveď na príslušné adresy kritikov. Či sa nehanbia v čase najvyššej krízy po svetovej vojne vyvolávať  u ľudí strach z biedy  pre svoj  zisk a prospech? Myslím si, že ide o politické vydieraní vlády pre získanie štátnych dotácií pre tento problémový sektor. Vari finančne zdroje sú bezodné?

SkryťVypnúť reklamu

Dnes každý natŕča „hladnú ruku“ a nechce sa uskromniť. Lenže počas prosperity hospodárstva za vlád Fica dlhy štátu narástli a teraz pre covit a vojnu na Ukrajine sa ešte veľmi zvýšili. Lebo čo sa predtým dalo, to sa beztrestne rozkradlo. Ak by štát nakoniec zbankrotoval,  tak potom nastane pre veľkú časť obyvateľstva  ešte väčšia bieda a ťažší život než dnes.

Práve o vyvolávanie chaosu a nespokojnosti pri riešení akýchkoľvek spoločenských problémov a ťažkosti sa usiluje súčasná deštrukčná opozícia. Jej nástrojmi pre opätovné  získanie niekdajšej  skorumpovanej moci sú výlučne klamstvá, demagógia a rozoštvávanie občanov.

SkryťVypnúť reklamu

V politike vzorový demagóg a klamár Fico, ale aj jeho roky dôverný spolutvorca Pellegrini  sa narýchlo lžami a dezinformáciami pokúsili teraz znížiť politicky profit a prestíž premiéra z vycestovania na Ukrajinu. Čím sa Slovensko  ukázalo v pozitívnom postavení v celom demokratickom svete.

Podľa ohlasu v zahraničných  médiách bola Hegerova cesta pre náš štát najpresvedčivejšou prozápadnou vizitkou od jeho vzniku. Pretože na Ukrajinu prišiel aj s najcennejším darom pre obranu krajiny a ochranu životov masakrovaných Ukrajincov Rusmi.

Na tento neočakávaný dar (obranný systém S-300), ktorý prekvapil najmä opozíciu, s veľkou vďakou hneď zareagoval nielen prezident Zelenský, ale aj šéf Bieleho domu Biden, predsedníčka Komisie EÚ a ďalší svetoví lídri. Dovolím si tvrdiť, že ani naša expozícia v Arabských emirátoch väčšmi pozitívne nezapôsobila v prospech Slovenska.

SkryťVypnúť reklamu

Tí politici, ktorí vyše dvanásť rokoch nehorázne rozkradli Slovensko, však nemlčali. Pre nich bol úspech premiéra v Kyjeve nestráviteľným sústom. Preto Pellegrini doma a Fico cez video zo zahraničia nervózne zaútočili na predsedu vlády. Ako zvyčajne „argumentovali“ lžami a na hlavu postavenými vraj „skutočnosťami“. Okrem iného, že Heger na Ukrajine  ohrozil bezpečnosť  nimi „milovanej vlasti“. V ich dekadentnej kritike však nebola ani štipka morálky, pochopenia, súcitu či solidarity s vraždenými Ukrajincami.    

Premiér oboch mediálnych krikľúňov následne uzemnil a  vyzliekol „donaha“. O čom som čítal v  článku SME(9.4.): „Heger po návrate z Ukrajiny kritizoval opozíciu“ aj z iných zdrojov. V ňom autori poukázali na zaujímavú vec, že Fico na exkluzívnu dovolenku letel tryskáčom. Heger mu položil podľa článku výstižnú otázku, odkiaľ má na taký „výlet“ ako poslanec a bývalý expremiér finančné prostriedky. Žiaľ, na túto podstatnú vec sa ho voliči a médiá zabúdajú spýtať.

 Pellegrini vytýkal Hegerovi, že je zbabelcom a bojkom, keď nešiel do Kyjeva spolu s troma premiérmi. Po prvé – zrejme ako zodpovedný otec nezaopatrených štyroch detí právom zaváhal za vtedy veľkých hrozieb podstúpiť značný osobný risk. Veď v tragickom prípade by sa aj Slovensko dostalo do väčších patálií, akým čelí dnes. Veď Poľsko, Česko a Slovinsko sú na rozdiel od nás oveľa konsolidovanejšie krajiny.

Ale najpodstatnejšie vec  je tá, že náš štát získal premiérovou návštevou Ukrajiny s predsedníčkou Komisie EÚ a darom „trojstovky“ omnoho väčší ohlas, kredit a uznanie než by v prípade skoršieho  vycestovania s troma premiérmi.   V celkom inom postavení  bez ženy a detí je však slobodný Peter Pellegrini. ktorého aj s Ficom vyzval Heger, aby tiež „navštívili“ Ukrajinu ako on. Aby sa tam osobne presvedčili o dejúcich sa tam zverstvách nimi obľúbeného Kremľa.

Argumentačnú úroveň Petra Pellegriniho v danej opozičnej maškaráde najvernejšie vystihuje to, keď šíril klamstvá okolo darovania systému S-300 Ukrajincom. Hystericky presviedčal na obrazovkách televízii, že vláda je najväčším klamárom, keď tajila a dezinformovala verejnosť o tom, že poskytne tento účinný obranný systém Ukrajine.

Pán Pelelgrini, prezraďte prosím, na akom stupni je Vaša logika myslenia  a argumentácie? Vari bolo treba včasne oznámiť Rusom presný čas dvojdňového transportu „trojstovky“ a navyše označiť jeho vagóny veľkými  písmenami „Z“? Aby bomby neminuli svoj  hlavný terč leteckých a raketových síl okupantov­­?

P.S.: (čas 11.31. h. - 10.4.) Dovolím si upozorniť ctených čitateľov, že tento blog je administrátorom technicky cenzurovaný. Hoci ide po včerajšej mediálnej vojne medzi premiérom Hegerom a Ficom aj Pellegrinim po obsahovej vnútro i zahraničnopolitickej stránke o najaktuálnejší blog v SME je v rebríčku Najčítanejšie - Dnes len na 7. mieste s počtom čítania iba 599 - krát. Pričom Páči sa: 31 - krát. Ale už tretí deň starý blog "Urbex č. 3: Zdevastovaná, zničená a rozpadnutá budova v centre Košíc..." má o vyše stovku čítaní viacej a je tak dnes v hodnotiacej tabuľke o miesto vyššie než môj aktuálny blog, Uvedený článok "Urbex . č. 3..." však celkove dosiahol až 5 753 - krát čítaní a Páči sa len 14 - krát. Aké čísla pri mojom blogu budú po troch dňoch to neurčia čitatelia, ale pán veľkomožný administrátor.

Po hodine (12.35 h.) má môj blog už len o 32 - krát viacej čítaní ako predtým. Páči sa je bez zmeny 31 - krát. Po tejto kritike očakávam, že môj blog, ktorý v "osmičke" Najčítanejšie už "objektívne" klesol na predposledné miesto, bude v počítadle administrátora čoraz viac cenzurovaný a v periodický nastavených intervaloch v čítaní zablokovaný. Administrátor ma tak trvalo núti, aby som tento neúnosný stav v praxi riešil mimo SME. Napríklad, že pošlem zopár posledných blogov v prílohe so sťažnosťou ich posúdenia a preverenia premiérovi. Aby sa moje tvrdenie o cenzúre potvrdilo aj oficiálne.

Nejde o vyhrážku, pretože som to už dávno mohol urobiť, ale iba o nápravu tohto už chronického stavu mediálnej manipulácie. Tú napokon rafinovanejšou formou robia najmä všetky štyri celoplošné televízie. Tie by mali objektívne informovať a nie robiť veľkú politiku, na čo nemajú oprávnenie. Na túto kritickú tému mienim čoskoro uverejniť článok.

Treba ešte ozrejmiť systém tejto technickej cenzúry. Vtedy, keď systém počíta prírastky čitateľov, tak v jednotlivých stĺpcoch ponúk (avíz) pri mojom blogu pribúdajú rôzne nepresné počty zvyšovania čítania. Ale v prípade jeho administráciou zmanipulovaného zastavenia ("technickej prestávky") čísla vo všetkých stĺpcov ponúk či avíz sú už presne rovnaké. Uvediem konkrétny príklad, keď o 15.32 h. pri blogu bolo všade numero 724 - krát a Páči sa tiež 34 - krát. Okrem "osmičky", ktoré sú vždy podstatne nižšie, čo tiež vplýva na poradie v čítanosti blogu.

 

Jozef Sitko

Jozef Sitko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  174
  •  | 
  • Páči sa:  1 917x

Mgr. Jozef Sitko (*1935), v rokoch 1968 - 1971 komentátor denníka Smena a zástupca šéfredaktora týždenníka Expres. Z oboch redakcií ho komunisti vyhodili. Až do roku 1989 mal dištanc - zákaz čokoľvek publikovať.Následne založil prvý nezávislý týždenník Slobodný piatok, bol jeho šéfredaktorom. Bol tiež riaditeľom tlačového odboru a poradcom prezidenta M. Kováča. Potom založil Nadáciu Slovak Gold a štrnásť rokov ju viedol.Napísal šesť kníh. Jeho nový titul: Vedieť odísť.V roku 1991 získal hlavnú novinársku cenu Slovenského literárneho fondu a v roku 2000 mu prezident Schuster udelil za celoživotnú publikačnú činnosť štátne vyznamenanie Pribinov kríž III. triedy. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
SkryťZatvoriť reklamu