Ide o útok Smeru na vládu a Remišovú?

Z Prešova som dnes obdržal e-mail, v ktorom sa píše, že manžel ministerky, ktorá bude zodpovedať za fondy z EÚ, si už z nich zinkasoval 4,3 milióna eur. Je to zjavná lož či naozaj pravda?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Kým túto správu budem komentovať a vyslovím svoj názor, pre zachovanie objektívnosti najskôr presne odcitujem celú podivnú správu:

„V registri UVO je aj manžel Remišovej ako konečný užívateľ euro fondov!!! Už inkasoval 4. 300 000 eur. Najprv pracoval v EÚ, kandidoval za Oľano, je v komisii pre Eurofondy a milióny tečú. Tak preto pre Remišovú bol Kiska človek s dobrým srdcom!!! Lebo kradne aj ona, prečo takéto info nepíšu v médiách!!! Nám tu Vasilevna premúdra bude kázať.“ https/www.uvostat.sk./osoba/5071

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Moja dlhoročná priateľka z Prešova, ktorá je politicky neutrálna, nezorientovaná a naivná, dostala túto správu cez sprostredkovateľa a ten možno od samotného pôvodcu - dnociar(znak zavináča) centrum.sk. Ale hneď túto neoverenú a kurióznu novinu rozoslala mne a na ďalšie adresy priateľov (spolu šestich). Koľkí z nich už zaslali zrejmú dezinformáciu Smeru ďalším ľuďom, tí ďalším a ďalším, to sa nedá odhadnúť.

Keďže internetovým, navonok presvedčivým fámam naivný svet najviac verí, potom nepreverená, netrestaná a hromadne šírená politická lož sa stane náložou, čo vykoná v mysliach ľudí nevyčísliteľné škody. Internetový škodca splní stopercentne svoje politické poslanie tým, že naštrbí politickému protivníkovi povesť a česť. A môže byť ten čistý ako alabaster, tak špina na ňom už zostane.

SkryťVypnúť reklamu

Priateľke z Prešova som hneď zavolal: Prečo nezodpovedne šíri túto neoverenú pochybnú novinu a škodí tým povesti novej vláde? Vláde, ktorá zdedila dedičstvo veľmi dlhého rozkrádania, sľubuje urobiť v štáte e poriadok, a dnes koná razantne, aby utlmila hrozivé dôsledky koronavírusu. Na túto otázku prečo? - pani doktorka prírodných viet odpovedala rozpačito. Neuspokojila ma jej odpoveď, vraj e-mail si ani neprečítala. A napriek tomu ho (hoci v dobrej viere), rozposlala svojím známym. Vraj ona politike nerozumie, ani ju vôbec nezaujíma.

Práve s týmto prístupom dezinformátori počítajú. A žiaľ, vôbec sa nemýlia. Preto pravdivosti danej správy neverím. Hoci kliknutím na príslušnú stránku "uvostatu" sa meno Ing. arch. Remiš vyskytuje, Sú tam tiež uvedené štátne zákazky v objeme 4,3 milióna eur. Ale pohybujem, že by ministerka Remišová mala až 66-ročného manžela. Z prístupných údajov to však neviem potvrdiť, či sa (ne)mýlim. To by mohla s určitosťou vyšetriť len polícia. Iba tá by mohla zistiť aj samotného pôvodcu správy, či si vymýšla klamstvo, alebo naozaj neklame.

SkryťVypnúť reklamu

Možno túto nevďačnú úlohu by mal zadať ministrovi vnútra samotný premiér. Veď ide o vážne osočenie jeho ministerky, ale zároveň je to prvá skúška dôveryhodnosti novej vlády. Teraz sa ešte nedá posúdiť ani rozsah rozšírenia a skrytá škodlivosť či prekvapivá užitočnosť tejto problematickej správy. Podľa mňa však osočujúcej lži. Zistiť skutočnosť a prípadne potrestať vinníka klamstva by zároveň bola preventívna výstraha pre ďalších anonymov lží – pre demokratickú spoločnosť nebezpečných škodcov. 

(Poznámka autora: Tým, ktorí si neprečítali môj článok - AD: "Pán premiér Matovič, prosím vás, neplačte!", odporúčam si ho prečítať. Je argumentačne kritickou odpoveďou na blog s rovnakým názvom s nevídaným až dvesto tisícami čítaní.) 

Jozef Sitko

Jozef Sitko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  173
  •  | 
  • Páči sa:  1 901x

Mgr. Jozef Sitko (*1935), v rokoch 1968 - 1971 komentátor denníka Smena a zástupca šéfredaktora týždenníka Expres. Z oboch redakcií ho komunisti vyhodili. Až do roku 1989 mal dištanc - zákaz čokoľvek publikovať.Následne založil prvý nezávislý týždenník Slobodný piatok, bol jeho šéfredaktorom. Bol tiež riaditeľom tlačového odboru a poradcom prezidenta M. Kováča. Potom založil Nadáciu Slovak Gold a štrnásť rokov ju viedol.Napísal šesť kníh. Jeho nový titul: Vedieť odísť.V roku 1991 získal hlavnú novinársku cenu Slovenského literárneho fondu a v roku 2000 mu prezident Schuster udelil za celoživotnú publikačnú činnosť štátne vyznamenanie Pribinov kríž III. triedy. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu