Pani prezidentka, štátu škodia médiá v službách oligarchie... Nie premiér! (2.)

Až superlatívne hodnotenia prvej časti tohto blogu sú v protiklade s jeho nízkym číslom čítania (2989x). Keď i jedna diskutérka zaplatila za prihlásenie sa do systému 4 eura, aby mohla poďakovať autorovi.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (30)

Až superlatívne hodnotenia prvej časti tohto blogu sú v protiklade s jeho nízkym číslom čítania za dva dni (2989x). Keď i jedna diskutérka za prihlásenie sa do systému zaplatila 4 eura, aby mohla poďakovať autorovi.

Falošný obraz o Matovičovi v médiách, že je najneschopnejším, najmenej kompetentným a najviac nedôveryhodným premiérom, sa intenzívne a účelovo vytváral už od prvej chvíle jeho vlády. Lebo bol v záujme oligarchov pred ich možným aj trestným postihom. Realizoval sa neopodstatnenou, sugestívnou a podružnou kritikou, osvedčeným to prostriedkom demagógie - opakovaním a vtĺkaním lží a prekrucovaných právd do hláv verejnosti.

Tá však nikdy nemala a nemá toľký čas, aby pozornejšie sledovala vývoj udalostí v našom už pred rokom 1989 skorumpovanom štáte. Takže ťažko v ňom rozlišuje falošné tóny, kryté kriminálne činy a klamstvá, už aj u usvedčených podvodníkov a korupčníkov v neprehľadnom politickom labyrinte. Práve na tomto univerzálnom mediálnom poznatku a prostriedku sa darí ľahko šíriť beztrestne rôzne dezinformácie o komkoľvek.

V tejto súvislosti by sme si mali uvedomiť, o čo dnes ide a čo vážne je v hre. Práve korupcia je chobotnicou každej mafie, ktorá do svojich mocných chápadiel u nás vtiahla do svojich záujmov a temnôt dokonca aj tých z vrcholu moci – štátnu tajomníčku ministerstva spravodlivosti aj šéfa Špeciálnej prokuratúry SR. Čo hovorí samo za seba. A predstavme si, keď budú spolupracovať s políciou? Čo všetko a na koho môžu všeličo dnes neznáme „zaspievať“?

Ale práve to je ten podstatný problém - pre mnohých neprijateľný program premiéra, ktorý už odvážne, rázne, tvrdohlavo a riskantne začal presadzovať. Tým spôsobuje nedávno najvyššie postaveným politikom i iným korupčníkom nespavosť a strach. Pliaga Covidu sa do tohto nevyhnutne očistného procesu ako jeho hlavná prekážka priplietla ako sedemhlavý drak. To nie sú moje konšpiračné teórie, ako prvú časť tohto blogu nazval jeden bloger v diskusii. Ale je nádejou, čo presahuje jedno volebné obdobie tejto vlády.

Ukázalo sa, že od oligarchie závislé médiá dosiahli „kritikou“ Matoviča určitý „úspech“. Ale dosiahli ho neeticky. Účelovým a nevyberaným spôsobom a „obžalobou“ vo veciach, ktoré neboli v kompetencii premiéra a preto ich ani nemal čo riešiť. Veď on nie je v pozícii diktátora Stalina či iných zloduchov..

Tieto isté médiá zároveň ignorovali a ignorujú jeho jednoznačné úspechy. Napríklad výsledok málo bolestivých dopadov prvej vlny Covidu v porovnaní so svetom A to napriek veľkej „kritiky“ na každé opatrenie vlády v každej veci už dopredu. 

To sú aj moje dôvody pre jeho obhajobu pred nespôsobnou kritikou médií. Pretože za súčasnej sloty a tajfúnu Covidu, mu žiadnu chybu neodpustia hoci musí konať v prospech spoločnosti okamžite, rozhodne v opatreniach, ktoré obmedzujú možnosti krajiny a rýchlo sa menia. Napriek tomu a lynčovaniu médií dosiahol konkrétne dobré výsledky. A v týchto konaniach, keď vláda už príjme záväzné opatrenia nešpekuluje nad stratou popularity a obľúbenosti. Ani vtedy neustúpi akýmkoľvek veľkým tlakom a húfom neprajníkov. Ak je presvedčený o správnosti týchto rozhodnutí. Presvedčia ho iba konkrétne argumenty oponentov.

Vidíme to aj pri Matovičovom projekte celoplošného testovania, ktorý úspešne obstál v pilotnej skúške. Ale kritiky bolo neúrekom pred akciou aj po nej. Opakuje sa to znova, keď už ide o oveľa náročnejšiu, komplikovanejšiu a významnejšiu skúšku a previerku funkčnosti najmä zložiek dvanásťročnou vládou korupcie zdevastovaného štátneho aparátu a samospráv.

Pri realizácii projektu ide o bezprecedentne najodvážnejšie a najnáročnejšie rozhodnutie premiéra, ktoré svojou náročnosťou na samotnú realizáciu nemá v dejinách našej štátnosti obdobu. Ako dopadne ťažko stopercentne predvídať, ale verím, že dobre.

Určitým problémom je sám Matovič, ktorý pre štvanie médií má už dnes proti sebe až priveľa neprajníkov. V médiách množinu redaktorov, v Smere, Hlase aj strane fašistov deštrukčných pyrotechnikov s náložami, v štátnej správe s časťou lenivých a korupčných byrokratov a v ohrozenej, znepokojenej oligarchie protikorupčnou politikou už samých nepriateľov. A práve aj v tom môže byť „utajene zakopaný pes“, A dôvodom predpokladanej kritiky o veľkom „neúspechu“ testovania a tým fiasku Matoviča.

Má teda reálnu šancu toto testovanie, aby bolo úspešné? Myslím si, že áno. A som aj presvedčený, že už inej cesty pre Slovensko okrem tej najprísnejšej, ktorá možno aj príde, ani niet. Samotný úspech testovania bude závisieť najmä od toho, či presvedčia neprajné médiá a deštruktori z Hlasu, Smeru a fašistov z egoistických politických príčin, aby ľudia zostali radšej doma? Lebo vraj nezabezpečí nijakú reálnu protipandemickú ochranu a môžu sa v miestach odberu nakaziť. Pre túto zhubnú a falošnú antikampaň sa vie vymyslieť veľa dôvodov aj údajných „argumentov“.

Samozrejme, že achilovkou zámeru pre (ne)úspech zostáva aj nevyhnutný počet zdravotníkov v teréne . Ale to ešte majú na rováši všetky vlády Smeru, nie tá 7-mesačná Matovičova. V prípade ich nedostatku sa budú možno niektoré odberné miesta Covidu operatívne zrušiť. Dôjde aj k nevyhnutným presunom personálu. To však spôsobí zmätky, nespokojnosť účastníkov testu a následné zvučné kritiky v médiách, vždy tých „najmúdrejších generálov“ po každej veľkej bitke.

Preto zaráža a zapácha hyenizmom, že neuplynie ani jediný deň, aby sa občan z médií nedozvedel o vláde a jej premiérovi nejaké kritické osočovanie.. Preto je namieste sa spýtať: Vari práve v súčasnej vláde sa nakopili (na nešťastie Slovenska) samí idioti a nekompetentní hlupáci? A naopak, azda všetkej múdrosti „proroci“ sú iba v médiách, Smere a Hlase či v inej „elite“ mudrlantov?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Takže týchto „kritikov“ a kuvikov na úrovni kotlebovcov sa dovolím spýtať, čo by oni robili na mieste premiéra a niesli by tiež za svoje rozhodnutia zodpovednosť? Vari by mali v prípade Covidu lepší a prechodnejší návrh, zmysluplnejšie riešenie ako „nekompetentný“ Matovič? 

Preto ak by bol IM špekulatívnym politikom, ustráchaným alibistom a „chytrákom“ typu populárneho Pellegriniho, tak by sa zďaleka vyhol plošnej diagnostike vírusu. A pripravoval by si pre verejnosť výhovorku, prečo vôbec nekonal a nič ani nepokazil, pretože ani nič sa nedalo proti tejto razom zrodenej pliage sveta robiť inak, než konali iné vlády vo svete. 

SkryťVypnúť reklamu

Pýtam sa tiež pochybovačov Matovičovho projektu, či azda z ich pseudokritiky vyplynul okrem škody aj dajaký zmysluplný úžitok? Nie je preto, prepáčte za expresivitu, „psou povinnosťou“ zodpovedných a slušných ľudí bez rozdielu na ich politický názor, náboženstvo, bohatých či chudobných, že ak chcú hovoriť do tejto vysoko odbornej a už vládou rozhodnutej predmetnej veci, výlučne v jej kompetencii, tak potom čo najmenej, veľmi uvážlivo a nie demolačne. A predovšetkým aspoň na tri dni neznevažovať a neničiť jej pozoruhodný zámer. Na kritiku majú čas aj po nedeľnej premiére jeho realizácie.

Myslím si, že o týchto prešľapoch médií v službách oligarchov určite vie aj pani prezidentka od svojich poradcov. Ale zatiaľ mlčí a na tento (podľa mojich skúseností) už vážny stav kriticky nereaguje. Pani prezidentku som volil, ak by sa vtedy dalo aj nohami. Oslovila ma svojou vecnou, presnou a presvedčivou argumentáciou, pokojom a rozvahou v predvolebných vystúpeniach aj vytrvalým a právne dôrazným prístupom v kauze pezinskej skládky. Neskôr predovšetkým tým, čo politikom najviac chýba, principiálnosťou. Čo pred voľbami sľúbila, to aj v najvyššom úrade. plnila Vo vážnych otázkach vždy zasiahla rázne, múdro, taktne a presvedčivo. Mal som z nej radosť, že dodržala vysoký politický a morálny kredit na funkciu hlavy štátu na výbornú.

SkryťVypnúť reklamu

Preto aj, keď na ňu sprvu v médiách niekto zaútočil, tak som sa ho snažil zmravniť. V mojich blogoch som jej viackrát robil „advokáta“ bez výhrad. Napríklad, keď ju jej neprajníci kritizovali pre účasť v zábavnej relácii JOJ(ky) - Inkognito, tak som k tejto kritike zaujal jednoznačné stanovisko. Následne ma neprajní dvaja diskutéri tohto blogu obvinili, že som na pani prezidentku napísal takú oslavnú ódu, aká sa píše v Severnej Kórei na ich Veľkého vodcu. Mojou odpoveďou bola glosa „Vraj óda na Čaputovú?“, ktorá mala značný úspech, keď blog prebral aj denník SME a dosiahol rekordných temer 80-tiíc čitateľov. 

SkryťVypnúť reklamu

Preto, prosím, aby mi pani prezidentka prepáčila moju drzosť, keď práve od nej očakávam, že nebude k téme neopodstatnených deštrukcií a útokov médií na vládu a jej premiéra mlčať a zaujme k tomuto vážnemu problému principiálne stanovisko. Ako nestranná, nadstranícka a najvyššia autorita v štáte. Veď tieto médiá tým nežiaduco polarizujú našu už rozvadené a navzájom sa nerešpektujúce spoločenstvo, lebo ich úlohou by malo ho zjednocovať v boji s pliagou vírusu, aby ekonomika nás vedela uživiť.

Pani prezidentka, štátu dnes škodia médiá v službách oligarchov. Nie nevhodne komunikujúci premiér!“ Za týmto výrokom si ako 85-ročný starec stojím rovnako ako Matovič v protikorupčnej politike. Chcem veriť, že táto druhá časť tohto blogu nebude cenzurovaná pre svoj významný politický obsah.

Jozef Sitko

Jozef Sitko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  174
  •  | 
  • Páči sa:  1 919x

Mgr. Jozef Sitko (*1935), v rokoch 1968 - 1971 komentátor denníka Smena a zástupca šéfredaktora týždenníka Expres. Z oboch redakcií ho komunisti vyhodili. Až do roku 1989 mal dištanc - zákaz čokoľvek publikovať.Následne založil prvý nezávislý týždenník Slobodný piatok, bol jeho šéfredaktorom. Bol tiež riaditeľom tlačového odboru a poradcom prezidenta M. Kováča. Potom založil Nadáciu Slovak Gold a štrnásť rokov ju viedol.Napísal šesť kníh. Jeho nový titul: Vedieť odísť.V roku 1991 získal hlavnú novinársku cenu Slovenského literárneho fondu a v roku 2000 mu prezident Schuster udelil za celoživotnú publikačnú činnosť štátne vyznamenanie Pribinov kríž III. triedy. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu