Pellegrini zhltne raka a kapituluje

Zajtra Fico predloží návrh svojich kreatúr (Blaha a podobní) do februárových volieb a hoci premiér nebude s nimi súhlasiť, tak napokon sa bude tváriť, že sa nič nestalo. No rád by som sa v tejto veci zmýlil.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)

Stane sa tak napriek tomu, že príliš opatrný bojko premiér má s predsedom strany v tomto spore všetky tromfy. Ale si netrúfne postaviť voči šéfovi strany. Aby si ako jej volebný líder presadil do parlamentu svojich ľudí a vylúčil skompromitovaných Ficovych. Takže slúži iba ako Trojský kôň (skôr osol), aby zachránil Smer, svojou krajšou tvárou než Fico, pred porážkou vo voľbách.

Oslabený jeho predseda už nemal iné riešenie len postaviť do čela volebnej kandidátky svojho nenávideného soka, ktorý je vo verejnosti obľúbený a on príliš nepopulárny. Fico však ráta, že ak Smer zostane aj po februári najsilnejšou politickou silou, odstaví ho a bude opäť premiérom.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Som veľmi zvedavý, čo zajtra strachopud predseda vlády vyvedie. Ale predpokladám, že nebude mat dosť odvahy, aby sa chlapsky postavil proti svojmu predsedovi a mu neustúpil. Pričom Fico je v súčasnosti voči nemu slabým súperom. Hoci taktizujúci a váhavý bojko má v tomto duely reálnu šancu vyhrať.

Veď Fico už nemá možnosť ho ako premiéra odvolať, čo si dobre uvedomuje aj Pellegrini. Bol by to zázrak, ak by do volieb vedel zvolať mimoriadnu schôdzu parlamentu na odvolanie neposlušného predsedu vlády. Pričom ak by sa mu to predsa podarilo, potom je dosť nereálne, že by krátko pred voľbami našiel v Národnej rade na to i dostatok hlasov. Aj v Smere nepadli na hlavu, aby sa o to vôbec pokúsili v danej časovej tiesni a preň v nepriaznivej chvíli rôznych riešených trestných kaúz. 

SkryťVypnúť reklamu

Napokon, ak by sa aj tento zázrak stal, tak do volieb a do vytvorenia povolebnej vlády by poverila prezidentka, aby zostávajúci čas ešte doúradoval Pellegrini. Tak prečo potom v otázke kandidátov do NR SR predseda vlády nakoniec ustúpi pred šéfom strany? Pretože pri vzoprení sa Ficovi by vyvolal rozklad Smeru a proti sebe aj veľký odpor členstva. Na to však on nemá odvahu, lebo potom by musel čakať, že by sa temer určite ocitol v budúcej opozícii ako radový a nezaradený poslanec. 

Kniha o autentických príbehoch a prežitých udalostiach samotného autora v rámci spoločenských zvratov od roku 1939 až dodnes. Tiež ich odraz v postojoch a správaní sa hlavných a vedľajších postáv. Práve vyšla ako najpredávanejšia vo vydavateľstve SAV Veda.

Jozef Sitko

Jozef Sitko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  175
  •  | 
  • Páči sa:  1 944x

Mgr. Jozef Sitko (*1935), v rokoch 1968 - 1971 komentátor denníka Smena a zástupca šéfredaktora týždenníka Expres. Z oboch redakcií ho komunisti vyhodili. Až do roku 1989 mal dištanc - zákaz čokoľvek publikovať.Následne založil prvý nezávislý týždenník Slobodný piatok, bol jeho šéfredaktorom. Bol tiež riaditeľom tlačového odboru a poradcom prezidenta M. Kováča. Potom založil Nadáciu Slovak Gold a štrnásť rokov ju viedol.Napísal šesť kníh. Jeho nový titul: Vedieť odísť.V roku 1991 získal hlavnú novinársku cenu Slovenského literárneho fondu a v roku 2000 mu prezident Schuster udelil za celoživotnú publikačnú činnosť štátne vyznamenanie Pribinov kríž III. triedy. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
SkryťZatvoriť reklamu