O Bezpodmienečnej láske

V poslednom čase sa v mojom okolí rozšíril "úžasný" fenomén bezpodmienečnej lásky a myslím, že ak sa z toho v tomto článku nevypísmenkujem, tak mi buď exploduje hlava na milión kúskov, alebo niekomu v najbližšej dobe strašne vynadám!!!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)

Neviem, kde to celé začalo, ale medzi mladými ľuďmi v mojom okolí sa stalo veľmi moderným nové ponímanie lásky a vzťahov. Je založené na myšlienke, že ľudské srdce nie je stavané na milovanie len jedného človeka a preto partnerský, monogamný, nedajbože manželský vzťah by sa mal zaradiť ako ôsmy smrteľný hriech, či skôr nultý, lebo z neho vychádza aj všetko ostatné zlo. Všetci by sme sa mali milovať rovnako a rozdávať svoje telo aj dušu všetkým naokolo.

Dokážem pochopiť obdobie v živote človeka, kedy je mladý (a v podstate aj starý, vek nerozhoduje), slobodný, bez partnera a má veľa životnej, sexuálnej, pulzujúcej a radostnej energie a užíva si život bez zábran, slobodne a neskrotne (s predpokladom, že berie ohľad na ostatných, ale to je na celý ďalší blog). Ak človek vie, prečo to robí, čo ho čaká a neminie, ak má poriadok vo svojich citoch a konaní, nevidím dôvod, prečo by mal tú divokú energiu krotiť len preto, lebo "sa to nemá", alebo "je to neslušné".

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tento nový pohľad na lásku medzi ľuďmi však predstavuje model, v ktorom si každý nájde svojho životného partnera, s ktorým bude žiť v jednej domácnosti, vychovávať s ním deti ale zároveň si vyčlení svoj osobný životný priestor v ktorom bude usporadúvať orgazmické výlety do neprebádaných zákutí svojej sexuality s ďalšími ľuďmi. A celé to nazývajú bezpodmienečná láska. Najviac ma na nich fascinuje to sebavedomie, s ktorým to všetko predkladajú svojmu okoliu. Môj obľúbený fcb status: "Klasické monogamné vzťahy sú najhorší ľudský "vynález" v mene lásky. oproti slobodným otvoreným vzťahom je to ako zrovnať kadibúdku a modernú kanalizáciu."

Skryť Vypnúť reklamu

Som absolútny protipól k týmto postojom a aj keď viem, že by som mala argumentovať s chladnou hlavou, irituje ma to. A to som všeličo, len nie puritán.

Myšlienka bezpodmienečnej lásky a jej "delenia" medzi viacerých ľudí je podľa mňa pekná. Ide len o to, že niektorí ľudia objavili Ameriku a naučili sa, ako ju krásne zneužiť. Žijem už viac ako tri roky s jedným mužom a v auguste sa zo mňa stane pani Turňová. A svoj monogamný vzťah teda určite nepovažujem na kadibúdku. Je veľmi dôležité zachovať si vo vzťahu vlastný priestor a slobodu. Môj nastávajúci sa tiež musel zmieriť s tým, že keďže väčšina mojich kamarátov sú muži žijúci v priemere 100 km odo mňa, tak niekoľkokrát do roka strávim víkend v mužskej spoločnosti a veľmi si to vážim. Ale to neznamená, že s nimi musím spávať.

Skryť Vypnúť reklamu

Rovnako súhlasím s tvrdením, že človek je schopný milovať viacerých. Áno, ale rôznymi druhmi lásky. Okrem svojho chlapa milujem aj svoju rodinu, kamarátov, kamarátky, psíka mojich rodičov, moje deti a mnoho ďalších. Lásky je vo mne neúrekom. Ale to neznamená, že so všetkými mám mať sex, alebo splývať s nimi vo vesmírnej jednote.

Považujem za nádherné, že môj muž je pre mňa jediný vo vesmíre, tak ako Malý princ pre líšku a že ja som preňho jediná. Moja oddanosť k nemu pramení z hlbokej lásky, úcty a vzácneho priateľstva a nie zo straty slobody, či spoločenského donútenia. Chcem povedať všetkým tým, ktorí v monogamnom vzťahu vidia stratu slobody: Sloboda je veľmi hlboký, intenzívny a intímny stav bytia človeka a ak je skutočná, nemôže byť ohrozená múrmi väzenia, putami a ó, dokonca ani monogamným vzťahom. Ak máte pocit, že čokoľvek zvonku vám môže vziať čo i len centimeter slobody, je mi ľúto, ale nikdy ste slobodu nepoznali.

Skryť Vypnúť reklamu

Na záver sa ospravedlňujem všetkým duchovným bytostiam, ktoré svojim vesmírom letia obklopení žiarou svojich čakier a biojabĺčkom v ruke za môj urážlivý, ostrý a povýšenecký tón, samej mi to smrdí, ale naozaj som to musela vychrstnúť presne tak ako mi to šuští v hlave. A sľubujem, že už budem dobrá a budem stoicky rešpektovať fakt, že cesta každého človeka na svete je neporovnateľný originál.

Diana Sixtová

Diana Sixtová

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zingarina, Dianka, pani učiteľka, žabko, Didi, puckár, kocurica. Niekedy schopná robiť zázraky, niekedy neschopná vstať z gauča, niekedy mama medvedica so širokými ramenami, niekedy steblo vo vetre... Asi ako každá žena. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu