O tom, čo by som strašne chcela detailne opísať,

len si nie som istá, či sa to vôbec dá. Je to ako keď sa uprostred tropického popoludnia vyzlečiete a ponoríte do chladnej rieky a chvíľu sa vám nedá poriadne nadýchnuť. Tak nejak by sa asi cítil Beethoven, keby prvýkrát počul Deviatu. Je to ako keď pribehne Šťastena so Slobodou a naraz vám vlepia z obidvoch strán riadnu facku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Najskôr kvôli hluku, žartom a benzínovému smradu nachvíľu pozabudnete, čo sa ide diať. Lenže o pár sekúnd stojíte nad priepasťou hlbokou 4000 metrov, lapáte dych a v hlave vám znie: Pane Bože, ó, pane Bože!!!

No a potom nastane ten moment a ste vonku. Do poslednej žilky máte telo, myseľ aj dušu naplnené pocitom totálnej nezvratnosti, obnaženosti a koncentrovanej slobody. Čas, priestor, všetky smútky, pochybnosti, strachy a boľavé otázniky sú preč a vy si uvedomíte, že ste v nebi. Doslova.

Ak máte šťastie, uvidíte sivé a ružovkasté nadýchané obláčiky ako z cukrovej vaty. Možno vykríknete. Väčšinou od nádhernej hrôzy, keď podvedomie kvôli šoku z úplne inej dimenzie neudrží zmysly a celý ten ohňostroj na uzde. Ten výkrik však plynule prejde do smiechu bohyňe Baubo, po ktorom sa človek cíti ako keď zhltne čilipapričku.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Za pár sekúnd z vás protivietor vyfúka všetky myšlienky a ocitnete sa v stave totálnej meditácie. Niekde uprostred hrude sa vám rozozvučia desiatky obrovských katedrálových zvonov a stavy všeprenikajúcej eufórie sa vám prelievajú až do končekov prstov.

Potom sa na sekundu zastavíte uprostred oblohy, no pocítite to ako energické trhnutie najmenej desať metrov nahor a nastane ticho. To najtichšie ticho aké ste kedy počuli a vy do toho nekonečna z plných pľúc voláte: To je nádhera!!! To je krása!!!! Toť prvá myšlienka po prebudení: Renesancia!!

Myšlienky sa vám skučeravia a letíte. Pomaly, pokojne a ak chcete, zmeníte smer, alebo sa elegantne zatočíte do špirály. Vzduch teraz nie je taký riedky a keď si už celkom začínate cítiť vlastné telo, mäkkúčko, hladko a plynule zosadnete do trávy ako labuť.

Skryť Vypnúť reklamu

V sobotu som absolvovala svoj prvý tandemový zoskok padákom. A chcem povedať len jedno: našetrite si a choďte. Že sa bojíte?

Tak to choďte dvakrát.

Diana Sixtová

Diana Sixtová

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zingarina, Dianka, pani učiteľka, žabko, Didi, puckár, kocurica. Niekedy schopná robiť zázraky, niekedy neschopná vstať z gauča, niekedy mama medvedica so širokými ramenami, niekedy steblo vo vetre... Asi ako každá žena. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu