Šťastíčko

Minule som zažila smutné stretnutie. Šla som v Bratislave z práce v 83- ke na vlak domov. Ako sa blížila k jednej zo zastávok, po chodníku utekal chlapík, ktorý ju chcel stihnúť. A ako už je to pre bratislavských vodičov zvykom, zavrel tomu chlapovi dvere tesne pred nosom. Pomaly sme sa pohli a ja som z okna sledovala toho muža, ako tam tak stojí v tme na zastávke, zadýchaný a sklamaný.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Bol to typický opustený päťdesiatnik, ktorý sa budí každé ráno ešte pred budíkom a potom v nohaviciach s pukmi a s koženou aktovkou kráča do práce, plní si svoje každodenné úlohy a život mu akosi preteká cez prsty. A ja som zrazu videla, že tomu ujovi neušiel len autobus, mala som pocit, že v živote sa mu pred nosom zavrelo viacero dverí. Ale neprišiel mi trápny, úbohý, alebo inak negatívny. Bolo mi ľúto, že sa mu tie dvere zavreli, mala som pocit, že si to nezaslúži.

Premýšľala som o tom, koľko je na svete smutných ľudí, koľkí prídu večer domov a nikto ich tam nečaká, koľkým ľuďom ušiel vlak a ani nie preto, že by boli nešikovní, či pomalí. Skôr im chýba prosté šťastie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Som vďačná za všetko šťastie, ktoré som v živote zažila, za to, že ak bolo niekedy zle, tak potom bolo zasa dobre, že ak ma pre niečo bolela duša, tak som sa potom radovala. Nezažila som len samé pekné veci, ale pravda je taká, že ja mám teda v živote toľko šťastia, že by som ho pokojne mohla rozdávať a ešte by mi dosť zostalo. Doslova.

A tak som sa rozhodla, čo bude mojím povolaním. Budem „ Šťastíčko".

Budem vodiť za ruku ľudí, ktorí majú málo šťastia a ono sa na nich potom usmeje. Budem osamelým ľuďom nenápadne nechávať pred dverami opustené psíky z ulice a neviem čo ešte, proste to šťastie dokopem k tomu, aby mne nedávalo za plné vrecia a druhým ledva pod necht.

SkryťVypnúť reklamu

Začala som s tým, že prsteň, ktorý som dostala od kamarátky som ustanovila čarovným. Keď ním otočíte na mojom prste a budete myslieť na svoje želanie, splní sa vám. Pár ľudí si už otočilo a otáčajú si znova, takže to asi funguje. A prstene na rukách sa mi hromadia.

Nuž, uvidím, ako to celé vlastne dopadne...

Diana Sixtová

Diana Sixtová

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zingarina, Dianka, pani učiteľka, žabko, Didi, puckár, kocurica. Niekedy schopná robiť zázraky, niekedy neschopná vstať z gauča, niekedy mama medvedica so širokými ramenami, niekedy steblo vo vetre... Asi ako každá žena. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu