Rozvoj športu - ako to vidím ja

V tomto článku budem vychádzať z poznatkov a zážitkov ktoré som prežil a dúfam, že Dolný Kubín je len svetlou výnimkou!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

So športom ako takým to na Slovensku ide dole vodou, najmä čo sa týka kolektívnych športov. Prečo je tomu tak? Fotbal na to sa nedá pozerať, už sa pomaličky stráca rozdiel medzi ligami a triedami všade je to bieda. Basketbal, volejbal, hádzaná tieto športy žijú len s penazí jednotlivých zanietencov a fanúšikov. No a Hokej ten je na tom ako tak. Ostatné kolektívne športy, lebo o tých je reč, prakticky vymreli.

U nás v meste funguje fotbalový tím výsledky veškere žádne momentálne 2. liga ale to len na oko v podstate 3-tia. Hokej - ani neviem či to možno nazvať liga. Oba tieto športy sú nesmierne dobre dotované z pokladnice mesta veď ako by to bolo keby okresné mesto nemalo fotbalový a hokejový tím?! Na to ako účelne sa peniaze vynakladajú a či vidno nejaké výsledky sa nik z kompetentných radných pánov nepýta.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kedysi sa u nás hrala extraliga volejbal z mesta peniaze minimálne a nakoľko utiahnuť ligu pre dvoch troch podnikateľov je nákladné a na vstupenkách sa nezbohatne museli nedobrovoľne ligu opustiť a volejbal sa hrá na regionálnej úrovni. Túto sezónu postúpilo družstvo basketbalistov do mužskej extraligi. Je to zadosť učinenie všetkým ktorý, s basketbalom v Dolnom Kubíne systematický pracujú už vyše 10 rokov. Ďakujem im za to! Ale čo ich čaka? Extraliga sa nedá hrať bez peňazí, a keď mesto nie je schopné presunúť peniaze zo športov, ktoré neprodukú efekt, tak aj basketbal ak sa nič nezmení extraligu rýchlo opustí škoda. Jedna vec na zamyslenie basketbalový klub musí platiť mestu za prenájom telocviční ako každá iná právnická osoba a to je pekná čiastka peňazí vyhodená do vzduchu. Čo by sa stalo keby mesto prenajalo telocvične za 1SK a basketbalový klub by hradil len energie? Čo by stratilo mesto? Podľa mňa nič. Mesto ako také by malo mať eminentný záujem na tom aby deti a mladí mali čo robiť aj v popoludňajšich respektíve podvečerných hodinách.

SkryťVypnúť reklamu

Podpora športu v našom meste je na bode mrazu. Školské športoviská v popoludnajších hodinách sú pozamykané a teraz pozor!! IHRISKÁ NA SÍDLISKU BOLI ZNIČENÉ MESTOM!!!!!!!!! Áno mesto dokázalo spíliť basketbalové koše nakoľko sa nejaký pán sťažoval že mu vadí hluk z ihriska. Je toto v normálnom meste možné a na ďaľších ihriskách vysel oznam zákaz hrať fotbal. Toto sa u nás deje. Mesto podľa mňa by malo rozširovať možnosti kde sa dá vybehať, zabaviť a zahrať budovať detské ihriská a športoviská! Namiesto toho budujeme nezmyselný umelý trávnik!!! OK nech je, ale my chceme aj športoviská kde môžeme ísť a zahrať si či fotbal, basketbal a podobne u nás v meste nie je kde.

SkryťVypnúť reklamu

A tu podľa mňa je kameň úrazu deti nehrajú, nemajú kde hrať a rozvýjať svoje schpnosti a danosti. Zabíjame talenty naších detí na šport, aj keď to nie je len o športe, ale aj koletívnom duchu, učeniu sa fair-play a podobne. Prosím naších radných pánov zamyslite sa nad tým čo je viac vybudovať 2-3 ihriská s vybavením, alebo trápne binárne hodiny???

Viac o nezmysloch v Dolnom Kubíne nabudúce....

Tomas Sklarcik

Tomas Sklarcik

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

student práva, začínajúci podnikateľ, a večný optimista. PS ignorujem pravidlá slovenského jazyka, neverim v karmu a auru :-D Zoznam autorových rubrík:  autíčkoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu