Zobraziť Auroville na väčšej mape
Ako návštevníkov nás pustili do informačného centra, kde je množstvo fotografií, letákov, ale aj obrazoviek premietajúcich filmy o myšlienke, ktorá stojí za zrodom tohto mesta. Majú tu aj pár predražených obchodov so suvenírmi.

vstup do Auroville

v okolí informačného centra

v informačnom centre
Auroville malo v čase našej návštevy 2090 obyvateľov zo 43 krajín. Predpokladaný počet obyvateľov v budúcnosti by mal dosiahnuť 50 000.

obyvatelia Auroville
Z centra sa mesto lúčovito delí na štyri hlavné zóny: obytnú, priemyselnú, kultúrnu a medzinárodnú. Okolo celého mesta sú lesy a botanické záhrady (banka semien, záhrada s liečivými rastlinami a pod).

Auroville z výšky asi 500 m (foto z Google Earth)
Obyvatelia sa venujú nielen organickému pestovaniu plodín na živobytie, ale aj zdravotnej starostlivosti, rozvoju okolitých indických komunít, krajinnému a urbánnemu plánovaniu, moderným technológiám, menežmentu s energiou, vodou a kultúre. Pitná voda, ktorá je tu k dispozícii je filtrovaná za zvukov Bacha a Mozarta. Elektrickú energiu získavajú zo solárnej elektrárne, na varenie sa využívajú solárne variče. Naozaj to tu nevyzerá ako v Indii.

solárna elektráreň

solárny varič s vysvetlením princípu jeho fungovania
Obyvatelia Auroville medzi sebou nepoužívajú peniaze, ale alternatívny systém. Všetci spoločne sa podieľajú na prevádzke mesta.
Uprostred Auroville sa nachádza asi najznámejšia budova v meste - duchovné centrum Matrimandir - miesto ticha a meditácie. Matrimandir nepatrí žiadmu konkrétnemu náboženstvu. Postavenie tejto obrovskej gule do súčasnej podoby trvalo celých 37 rokov. O povolenie ísť sa pozrieť dovnútra je potrebné žiadať niekoľko týždňov vopred a tak sa naň pozeráme aspoň zo „Záhrad mieru" kam sme mali dovolené vojsť.

záhrady mieru v centre Auroville

Matrimandir
Do Matrimandiru sme sa nedostali a tak nám na meditáciu postačil aj tichý, nočný les nad ktorým žiaril mesiac v splne.

noc neďaleko Auroville