Kováč prezident bol dôsledkom pochybného rozpadu ČSFR

Michal Kováč a Alexander Dubček mali niečo spoločné. A síce, že na dôležité politické posty sa dostali súhrou okolností, ktoré boli nad rámec ich chápania. V konečnom dôsledku tieto okolnosti viedli ku stavu, ktorý oboch aktérov..

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

donútil verejne plakať. Dubček plakal v auguste roku 1968 (reakcia na vpád vojsk) a Kováč v roku 1995, keď mu dal duševne nevyrovnaný subjekt X (plus pridružená banda) uniesť syna. Nešlo o politikov profesionálov. Kováč aj Dubček sa nachávali ťahať udalosťami. Tie ich "nakoniec" zomleli. 

Kováč prezident bol dôsledkom pochybného rozpadu ČSFR. Na rozpade sa intenzívne podieľal. Musel vedieť, že má okolo seba skupinu (HZDS) ktorá je schopná všetkého. Mečiar preukazoval známky duševnej nevyrovnanosti už nejakú dobu. Obklopoval sa ľuďmi, ktorí svoje mindráky prezentovali ako prvok národnej hrdosti. Keďže Mečiar tiež nebol žiaden profesionálny politik, tak na post prezidenta posunul Michala Kováča. Mečiarova schopnosť "predpovedať budúcnosť" však bola nulová. Subjekt Kováč ho časom ako prezident sklamal. Zo zúfalstva sa pridal ku skupine opozičníkov. Tá sa v roku 1994 naivne domnievala, že vyhrá predčasné voľby. Nevyhrala. Stalo sa nevyhnutné. Mečiarovo paranoidné brčko narástlo. Začalo sa imitovanie Bieloruska. Problém však bol, že na rozdiel od Bieloruska sa SR nachádza v "nevhodnej zemepisnej šírke". 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V roku 1998 muselo fašizoidné HZDS zákonite padnúť. Stalo by sa tak zrejme aj bez enormnej snahy prezidenta Kováča a opozície. Medzinárodné prostredie už nebolo ochotné akceptovať slovenského premiéra, ktorý mal byť už dávno súčasťou skupinovej terapie vedenej odborníkom.

Fakt, že po odchode Kováča z postu prezidenta sa stal prezidentom "ex-komunista" Rudolf Schuster a následne Ivan Gašparovič hovori za veľa. Hovorí však najmä o tom, že spoločenské prostredie môže politicky vyprodukovať len to, čoho je schopné.

A schopné je mnohého... 

Martin Škopec Antal

Martin Škopec Antal

Bloger 
  • Počet článkov:  352
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Žijeme vo svete plnom rituálov, opakovania, napodobňovania a zdania často zbaveného kontaktu s realitou. Albert Einstein raz povedal: Kto chce byť členom ovčieho stáda, musí sa stať ovcou. Som človekom, ktorý chce uvedené meniť alebo sa o to aspoň Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu