Počas prestávok

V študentoch sa skrýva veľa.Študujú aj mimo vyučovacích hodín. Najobľúbenejší predmet v škole? 90% študentov by vám na túto takmer zložitú otázku, uštedrilo veľmi jednoduchú a krátku odpoveď. Zvyšných 10% študentov je skupinka naozajstných biflošov, ktorí milujú všetky predmety alebo skupinka totálnych flegmatikov, ktorým je to úplne jedno. Správnou odpoveďou pre tú väčšiu časť je len 9 písmen. PRESTAVKA ! Ani by ste neverili, ale študenti nadobudnú počas prestávok, čo je v prepočte 55 minút celkového času, dostatok užitočných vedomostí a informácií, ktoré ľahko prepájajú s praxou a využívajú v bežnom živote.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Matematika- Prepočítajú viac peňazí než čísel na matike. Dokážu vykalkulovať, koľko peňazí mali pred a po víkende, pred a po návšteve bufetu a koľko si musia ešte požičať od spolužiakov, aby mali aspoň na autobus domov.Slovenčina. Naša slovná zásoba sa počas prestávok obohacuje o rôzne nové slovíčka. Po dlhšom čase a pri menšom počte zápisov sme sa konečne naučili rozpoznávať, ktoré slovíčka patria do jadra, okraja slovnej zásoby a konečne poznáme definíciu, čo sú to vulgarizmy.Dejepis- Keďže dejiny sú všetko čo bolo a čo aj práve prebieha, všetci spolužiaci by to mali za jedna. Počas prestávok sa im do uší totiž dostane dosť z dejín nášho víkendu, čo prospieva nie len znalostiam z histórie ,ale aj nášmu duševnému zdraviu. Veď každý sa rád vyrozpráva.Noska, Etika, Nábožko- Prestávka dáva veľa aj nášmu osobnému životu, kedy sa viac zoznamujeme a komunikujeme s ľuďmi , zároveň vytvárame silnejšie medziľudské vzťahy. Nikdy nevieme kde na nás číha láska nášho života, možno je to práve tvoj spolužiak, s ktorým si nedávno viedla debatu o politickej zostave nášho štátu a hádzala rôzne argumenty cez obedovú prestávku, alebo ten, ktorého si sa pýtala otázku, čo koluje v triede každé pondelkové ráno : ,,Bol si v nedeľu v kostole?“... Týchto pár minút nám dá niekedy viac než si myslíme!

Soňa Škopová

Soňa Škopová

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Niekedy sa jednoducho oplatí riskovať,dokonca aj za cenu, žeby to nemuselo vyjsť...Lebo niekedy to nie je o šťastnom konci, možno je to len a len o príbehu... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu