Nech žije debyrokratizácia

V piatok a rovnako celý týždeň odchádzam z práce večer za tmy. Robím štatistiky, zbierame vzdelávacie poukazy, zaraďujeme ku krúžkom, skúmame, či žiak odovzdal poukaz nám alebo mestskému centru voľného času. Dnes sme dotláčali prijatie vzdelávacích poukazov, k tomu začíname výkaz Eduzber.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)
Obrázok blogu

Potom, ak Pán Boh dá a donesú nám externí vedúci všetky vzdelávacie poukazy, tak vytlačíme o nich protokol. Ďalej výkaz 40-01 (potenciálny stravníci) a 3-01 o ZŠ. Tam sú strašne dôležité údaje o počtoch dievčat a chlapcoch základnej školy a v prílohe 3-01p, kde je potrebné po triedach (a zvlášť za dievčatá) uviesť, koľko prospelo, neprospelo, bolo nehodnotených, prešlo opravnými skúškami, vymeškalo hodín - zvlášť zo sociálne znevýhodneného prostredia.
Aby som nezabudla ešte web aplikáciu o CVČ, to bude dnes večer študovať kolegyňa Zuzka, tiež tuším je to dôležité - napr. koľko máme na volejbale chlapcov a dievčat. V spolupráci s obecným úradom riešime lajdáckych rodičov, ktorí si nevybavili papiere, že sú v hmotnej núdzi, neviem, čo dáme do Eduzberu. Niečo sa mi marí, že aj výkaz o ZŠ, tam tiež potrebujú vedieť, koľko z ktorého ročníka narodenia máme žiakov. Do toho riešim verejné obstarávanie, ak nestihnem, nebudeme v škole kúriť a tak vyrábam smernicu.
Vie mi niekto vysvetliť, načo je toľko zbytočných štatistík, prečo sa to nezjednoduší? A to ešte využívam aSc Agendu a časť údajov som natiahla odtiaľ. Pomoc, je začiatok školského roka a ja nevládzem, ja sa chcem venovať mojim žiakom a učiteľom!!!

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jaroslava Srničková, riaditeľka

SKU

SKU

Bloger 
  • Počet článkov:  80
  •  | 
  • Páči sa:  21x

Dobrá trieda stojí na dobrej zborovni. Zoznam autorových rubrík:  Zo životaŠkolstvoNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu