Maroškovi z Kene

Písmo: A- | A+

Milý Maroško, Ďakujem Ti za Tvoj mail, pekné riadky vždy potešia. Na tvoju otázku, či je tu bezpečne sa ľahko odpovedá. Nuž, strielať sa tu občas strielajú, ale len tak zľahka, aby sa nepovedalo. Horšie to tu bude ževraj pred "voľbama". Kým Tí naši prezidentskí kandidáti strieľajú v televízií dve na tri, tu si zastrieľajú aj len tak, z dlhej chvíle, ostrými.

Jeden Ind z miestnej lekárne, čo nám pomáha s liekmi pre deti, nám Ti vravel takú príhodu (on aj keby vravel, že ide na záchod, tak sa musíš smiať. Jednoducho indská angličtina a 9-tky dioptrie :)

Čítal znalecký posudok, ako nám tu nedávno zastrelili istého nemca na parkovisku v aute. Znalec, zjavne nadšenec Morovej Utópie, prišiel na to, že to bola samovražda. Veď je to tak jasné. Nemec si jednoducho namieril brokovnicu do pravého spánku, dal si dole okienko, aby sa mu vošla brokovnica do auta (jazdi sa tu po opačnej strane, takže ako vodič mal hneď po pravej strane okienko). Následne použil nejaký konárik na to, aby dosiahol na spúšť a po tom čo ju stlačil, odhodil to všetko tak ďaleko, že sa nenašiel ani konárik, ani brokovnica... skoro ako u nás, hneď sa cítim viac doma. Inak sa tu mávam dobre, len mi je občas "trudno" po slovenčine.

Občas sem zájde jedna slovenská doktorka na víkend, čo bola 4 roky v Južnom Sudáne (ževraj bloguje na nejakom "smečku") a to sú Ti príhody, že "panbozaplať" za slovenský kraj. Ale niečo veselšie: dnes som objednal 30 kuriatok, budú vyliahnuté 3. apríla, ak sa im teda bude chcieť von. A keď nám nepomrú a vyrastú, aj vajíčka budeme mať na obed. K tej fazuľke, či ryži, či fazuľke sa to veľmi hodí na spestrenie stravy. Pomaly začínam chápať ako sa cítili naše prastaré matere. Ľahké to nemali, ale zavše si pospievali a mali čas aj na ten pokoj v duši.

Práve dnes som vyrábal otočný kosákový stroj manuálny, čo keď daš do toho za trs ďatelinky (Anička nam posiela semienka), poseká Ti ju na drobné kúsočky, a keď si vypiješ aj prsty poseká... "šecko" poseká... Milo ostávajte, ľúbte sa a však napíšeme ešte Lukáš

Skryť Zatvoriť reklamu